Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • razvy88

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1994 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2009

  • Mesaj Privat
cumpar volanta pt opel frontera.Masina mea este din 1994,2,3 d,cod motor x23dtl.numar de tel la care pot fi contactat 0744301159.
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Incearca la nr. 0722224731 - Mihai tipul are multe piese are 5 Frontera la dezmembrat este din Buc. oricum o sa ai o surpriza neplacuta, sau la Dan - 0744336810 din Craiova care are si el cel putin 8 masini aduse din Anglia. nasol este ca este volanta cu masa dubla. nu stiu daca va ajuta cu ceva dar cind suni spune ca suni din partea lui Stefan ii cunosc bine pe amindoi sper sa gasesti.
  • B20ENY

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Suna-i dar ar fi bine sa stai jos. Doar cateva exemple: scaun sofer 100 euro, semnalizator 1,5 milioane (nou este 1.2), radiator 150 euro (nou este 7 milioane), parbriz 3 milioane (nou 3.200.000 cu tot cu montaj). Mi-e si frica de ce or sa-ti spuna la ce ai tu nevoie. Acu" prost este cine da nu cine cere dar ma gandesc ca sunt multi ticlosi pe lumea asta. Pana si arabii de Mihai Bravu sunt mai "oameni". Adica am luat semnalizator cu 400 de mii si radiator cu 3 milioane. Scaun am gasit la un coleg de pe forum cu 1 milion (multumesc Andu).
Cred ca ar trebui sa cercetezi foaaaaarte bine pe ce masina s-a mai montat respectivul motor (nu ma pricep la diesel de loc) si sa cauti asa. Piese de Frontera sunt putine si extrem de scumpe. Mult succes!
Peste o saptamana plec in Anglia si daca gasesc o Frontera vin cu ea ca sa o am de piese. Preturile sunt in jur de 5-600 de lire.........(Unii vor dintr-un parbriz si un radiator sa scoata ce-au dat pe toata masina.....)
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
asa este.problema este alta la motoarele de Isuzu care s-au montat pe Frontera este o problema simpla sunt motoare care au volanta cu masa dubla si din ce am auzit eu costa cam 9000 ron, cea ce este enorm, este stiut faptul ca la Frontera punctul sensibil este ambreiajul.
multi sudeaza volanta si merg asa sau vind masina in regim de urgenta nu stiu amanunte,
tocmai pentru a scapa de problema cu ambreiajul, eu pina acum am schimbat de 3 ori chitul,dar nu face fata la off road si tras din greu, de aceea este in plan cumpararea unui chit hd.
din fericire la modelul meu x22xe nu exista volanta cu masa dubla.
  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
suna la numarul asta 0721903357 horatiu,aduce piese noi din germania sub jumatate de pret,originale,eu am luat pt frontera b y22dth ,am luat cu 420euro volanta cu masa dubla ,in mag sub 5400ron nu am gasit,bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR