Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Nu mai vorbi din auzite ca nu tin povestile din auzite, sincer si te contrazic si la pct 1 si la pct 2.
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:
Ce sa fac, sa mint din patriotism si sa spun ca parerea mea e ca Loganul e masina buna? Nu pot, am exemple negative in viata personala. Da, bine, a castigat Duster locul 2 la nu stiu ce competitie de iarna de care am auzit acu. Si ce, se vor face Loganuri mai de calitate? Sau poate ar trebui sa ma simt mandru ca's roman. Pai am sa ma simt cand nu o sa mai vad romani aruncand PET-uri sau pachete de tigari pe geamul masinii, cand nu o sa mai aud claxoane si injuraturi in trafic si cand voi merge prin Iasi fara sa fac slalom printre cele 100 de gropi din drumul pana la munca, nu cand o pseudo-dacie castiga un loc 2 la un concurs semi-anonim. Pana atunci va rog sa ma scutiti de patriotismul vostru de carton.


Se pare ca ce s-a vrut prin acel articol s-a si reusit Laughing

Nu conteaza ca dodo vede cu ochi buni sau nu lucrul acesta. Important e mesajul ce i-a ramas. Poate intr-o zi va trece prin fata unui dealer Dacia si isi va aduce aminte.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
sebi4fc a scris:Nu mai vorbi din auzite ca nu tin povestile din auzite, sincer si te contrazic si la pct 1 si la pct 2.


Cred ca nu ai citit bine, nu e din auzite. La primul caz a fost soacra-mea in masina iar al doilea l-am vazut cu ochii mei. Vrei sa-ti aduc martori, decizii judecatoresti sau ce? Sau poate vrei sa ma convingi ca ce am vazut nu e real. A, ca sunt multe alte Loganuri care merg fara probleme, treaba lor. Eu am vazut probleme la doua Loganuri pe care nu le-am vazut la nici un Opel din cele trei pe care le-am avut pana acum si mi-am format o parere. Am voie?
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Scuza-ma da tin sa am o mare retinere la faza cu Soacra la volan la 120 alceva nu mai am nimic de zis.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Soferita era o fata de 27 de ani, soacra-mea era pasager in spate. Oricum, nici nu imi bat cu ce crezi tu, se vede ca intelegi numai ce vrei din ce citesti. Eu personal am mers doar o data cu Loganul si, atat timp cat pretul pe km e acelasi indiferent de marca, ma straduiesc sa ramana si ultima oara. Nu zic, filtra bine gropile si tragea binisor DCI-ul ala de 65CP, dar zau daca nu arata si mirosea mai rau a plastic inauntru decat in Renoul Twingo de 10 ani pe care l-am condus zilele trecute. De curbe nici nu mai spun, si asta numai in oras. In afara, cel de sus cu mila...
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bravo Dacia ! Atat pt rezultat cat si pentru vanzari . Ce mai injurau romanii Loganu cand a aparut, acu e randul lui Duster .
Franta: Dacia depaseste Toyota, Opel si Fiat la vanzari!
  • lznicu

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1978
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Vinti a scris:pentru cei care sunt "anti"dacia: cum trebuie sa fie o masina romaneasca ca sa va placa?


Dacia se va desprinde de renumele de "Dacia" in momentul in care va construi o masina care sa nu ne mai aduca aminte de vechea Dacia. Desi Loganu' este o cu totul alta masina tot Dacie a ramas, frane bune dar nu exceptionale, comportament al suspensiilor satisfacator dar nu foarte bun, motor fiabil dar fara putere, interior acceptabil dar nu deosebit si exemplele pot continua. Practic este aceeasi masina numai ca s-a ridicat standardul dar in acelasi timp si ceilalti au ridicat standardele. Aici ma refer la faptul ca Loganul de astazi e mai bun dar nici Astra de astazi nu mai este F-ul din 1993.

O schimbare de imagine si de infatisare ar fi construirea unui model cu tractiune spate, i-ar face pe multi sa vada o schimbare totala. Masinile cu tractiune spate au alta constructie (tehnica si design) si astfel s-ar sterge usor imaginea actuala.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu ma bucur ca a luat Dacia locul 2. Chiar daca e schimbat totul poarta numele . Sa inceapa si Romania sa faca ceva bun .
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca s-ar fi concurat cu o masina de serie, adaptata la cerintele de securitate ale unei competitii sportive, as intelege entuziastmul multora. Dar atata vreme cat mecanica este una speciala, vehiculul ce a obtinut un loc onorabil in acea competitie, fie ea si una mai putin cunoscuta, nu are nici o legatura cu cel din showroom. Si atunci de ce sa dau navala sa-l cumpar?
In ianuarie am testat un sx4 pe o portiune a traseului Transilvania Adventure Trophy 2009 si am ramas surprins de ce a fost in stare, cu anvelope de vara, pe iarba acoperita cu zapada. Daca va reusi duster sa faca macar acelasi lucru, la un pret comparabil cu sx4, va putea fi luat in calcul ca viitoare masina pentru ca nu-mi permit inca o insignia 4x4.
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cand o sa se inteleaga ca, indiferent de marca, masinile de competitie nu au nimic in comun cu masina de serie din care provin? Ca fapt divers, castigatoare in fata Daciei a fost o Skoda Fabia. Sa ma anuntati si pe mine cand cumparati din showroom o Fabia similara cu aceasta, macar in proportie de 10 %. E cazul sa terminati cu aberatiile astea!
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Toate masinile care au participat la acel concurs au fost midificate iar daca Dacia a terminat pe locul II este cu adevarat o performanta.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
O performanta in ceea ce priveste calitatea modificarilor facute. Aici suntem de acord.
Si pentru ca nu au nimic in comun, asa cum bine zice @stefan_10, este o aberatie sa fim mandrii ca Dacia a castigat.
Skip ads

  • TDriver

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Este stiut ca masinile de competitie sunt modificate,este stiut ca Dacia-Regina Estului a fost dintotdeauna un Renault 12 fabricat sub licenta,este stiut ca a devenit parte din noi romanii pentru ca a stat in productie 40 de ani in care ne-am facut treaba cu ea si am apreciat-o mai mult decit pe un Trabant,Skoda sau Lada.Este stiut ca in momentul de fata exporturile de Loganuri in patria lui Mercedes,Porsche si BMW(cine ar fi crezut asta acum 20 de ani) sunt unul din singurele lucruri bune in economie.A evoluat si acum au aparut si rezultate in competitii.Se vorbeste de Dacia si de romani.
Dar dupa cum evolueaza discutiile si dupa cum sunt impartite parerile,am inteles!De cite ori vom fi bagati si noi in seama ca am reusit ceva,ma voi rusina!Imi va spune un neamt ca e multumit de Dacia,inseamna ca e un prost care nu are bani si nu a vazut masini in viata lui.Imi va spune cineva de Hagi?Inseamna ca nu a auzit de Maradona.Imi va spune cineva de Nadia?Inseamna ca e vreun bosorog cu nostalgii.Imi va spune cineva ca a luat fata mea premiul I?Ii voi spune ca nu il merita fiindca sunt o gramada de olimpici mult mai buni.Sunt mandru de Opelul meu?Inseamna ca sunt un prost care nu a vazut un Porsche sau un Mercedes.Vor prietenii mei din Germania si Olanda sa vina in Romania?Le voi spune sa se duca in alta parte!Sa ne lase pe noi in pace in saracia noastra,cu gropile nostre si cu problemele noastre pentru ca noi stim cel mai bine cum sa le rezolvam pe toate!Desi nu inteleg de ce amestecam pasiunea,pragmatismul si obiectivitatea cu mandria si rautatea?De ce nu putem respecta si parerile altora fara sa ne controlam nervii?Pentru ca am uitat sa fim romani si am inceput sa ne tiganim?De ce nu pot fi mandru de masina mea Opel dar si de marca nationala?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mihai_39 a scris:de ce basca lu' biela te bagi in seama si iti dai impresii?

He he he! Din ce observ: unii sunt obsedati de mine chiar daca nu intru pe forum cu saptamanile. Sunt scumpe sedintele la psiholog si nu si le permite oricine.
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@Biela - se pare ca oriunde mergi lumea are ceva cu tine Laughing desi cateodata ai dreptate cateodata nu trebuie sa recunosti Smile eu nu judec pe nimeni si in topicu asta vedem mentalitatile noastre. Oricum cheers man sincer as vrea sa te cunosc personal Razz imi placi ca spui lucrurilor pe nume.

@TDriver - Din pacate ai dreptate. Cred ca asa ar trebui sa facem .
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Mi-au dat lacrimile de atata mandrie patriotica, cand am auzit ce performanta notabila a agonisit mandra noastra Dacie pentru care toti romanasii care isi cumpara masini din UE, trebuie sa plateasca taxa de protectie (poluare, prima inmatriculare)......I-am rupt la bot pe toti atarnatii din concernele VW, Mercedes, GM...etc. cu carapacea noastra nationala (oare?) unde portierele, numai prin deschiderea lor ingenioasa, imi aminteste de cotetul unde bunica mea tinea gainile....Am plans cu adevarat.....dar lacrimile mele au gresit orificiul, fiind nevoit sa alerg urgent catre toaleta....

L.E.
dj_badboy_rc
Deci eu cel putin sunt foarte mandru de Dacia! Poate sunteti si voi!

Iti respectam mandria de care dai dovada ...pina in momentul in care incerci sa ne-o impui....

Alain Prost a reusit sa ocupe un loc 2 in clasamentul general la Trofeul Andros desfasurat pe gheata

Asa este...numa' ca ai s-a uitat un mic amanunt.... in acel moment restul masinilor participante erau parcate... Smile


Ultima modificare facuta de D_M_G la Mie 10 Feb, 2010 9:15 pm, modificat de 3 ori in total
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
De ce incepi cu jigniri? Te-a jignit cineva pe tine. Ce sari asa cu ofense?
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Domnule D_M_G , am inteles ca aveti aproximativ 52 ani. Multi inainte! Am si eu o curiozitate ,ce masini ati condus pana la Opel ? Niciodata Dacia ? Multumesc! Tot respectul!


P.S. Cred ca Dacia a insemnat ceva in viata Dvs. !
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@D_M_G - eu nu incerc sa impun nimanui nimic. Am vrut doar sa vad care ce pareri au. Daca se incepe cu jigniri de genu asta mai bine rog un admin sa inchida topicul asta ca si asa s-a deviat prea mult de la subiect Smile am facut din tantar armasar. Imi cer scuze daca te-am jignit cu ceva nu stiu cati ani ai sau cine esti nu te cunosc dar asta e si reciproc si nu cred ca e normal sa te apuci sa vii vu remarci de genu ... pana nu cunosti o persoana.
Apropo domnule D_M_G . Tu ai fi scos un rezultat mai bun decat Alain Prost chiar daca ar fi fost alta masina ? Una care iti place tie poate OPEL sa fiu mai "pe subiectul forumului" . Eu unul nu cred.


SE POATE INCHIDE TOPICUL MULTUMESC! Am vazut ce fel de colegi avem pe forum Smile chiar daca nu te cunoaste isi bate joc de tine Wink .
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Domnule krafft,
Curiozitatea va este rasplatita: Lada, Ascona, R 16, Olcit, Vectra(personale)! Ocazional nationala sub diferite denumiri..1100, 1300, Nova, Solenza, Logan... dupa cum se vede, din fericire pentru mine, Dacia nu a jucat un rol important in viata mea dar pot spune ca la timpul ei, 1100 era totusi o masina reusita!
Chiar nu-i pot intelege pe patriotii astia inflacarati ce isi plimba curul in OPEL si lauda de zor Dacia! Pai ca Alain sa ia locul doi cu coaja fabricata la Romanica, francezul a impins golaveraj greu! Asa a fost si cu Loganul cand a fost nr. one in Romanica dintre toate marcile consacrate ce se importa la acel moment! Adica mai pe sleau....publicitate pe bani grei! Sunt destule minti bolnave in tara ce inca mai cred ca in DE coaja de Milogeni a batut recorduri mondiale la vanzari...numa' ca nemtii au etichetat-o imediat dupa marea teapa....la ei se numeste CATASTROFA! Un nume frumos si incurajator pentru cei din Milogeni....daca am cumva vreo bucurie, aceasta ar fi ca Alain nu si-a rupt inca gatul in tarnazaua asta ce inca unii mai pretind ca ar fi si nationala! Francezii profita doar de brandul Dacia...pentru cine inca nu a inteles treaba asta....
Iar pentru mine brandul asta face cat un rahat degerat! Eu stiu doar atat: Ca am contribuit la sustinerea lui cu 162 mil. lei, bani pe care francezul impreuna cu guvernantii, prin jocuri de culise la fel ca cele cu locul 2, mi-au fost samavolnic furati din buzunar si de acestia in loc sa se bucure familia mea, s-au bucurat poate familiile celor din Milogeni...ca deh aveau de lucru! De asta imi dau asa de tare lacrimile! Evil or Very Mad
@dj_badboy_rc
La volanul tarnazalei putei fi si tu, ca tot pe locul doi ajungeai! Cand jocurile sunt facute si banii sunt impinsi cu sacul unde trebuie, tarnazaua putea lua locul doi si daca era tractata de de Trabant! Smile
Cu bataia de joc nu ai dreptate....aceasta poate fi asumata de tine doar daca esti cumva actionar, manager sau vreun nepot al dinozaurului comunist Stroie, ori amantul nevestei lu' Tariceanu!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR