Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
nu e chiar asa, mai sunt taxe si impozite ce le incaseaza statul roman si ce e mai imbucurator e asta :
http://www.automarket.ro/st...00-lei-28440.html
Skip ads

  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
De ar face asa cu TOATE salariile din tara .... nu doar la DACIA oricum este o imbunatatire . Very Happy Poate se vor trezi si ei mai vu spor de munca si vor face o treaba mai buna ca pana acum Razz
  • TDriver

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Topicul era despre faptul ca Dacia a obtinut un rezultat bun!Si nu l-a obtinut in tara ca sa se spuna ca a facut aranjamente si nici nu a concurat singura ca sa nu se spuna ca nu a avut oponenti. Credeti ca e mai bine sa ne ducem la zoo si cind vedem o girafa sa spunem ca nu exista?Dacã eºti mândru de realizãrile tale, eºti plin de tine. Dacã nu, eºti lipsit de ambiþie.Daca nu cistiga nimic,era evident ca e o masina proasta.Daca a cistigat e tot praf!

@dj_badboy_rc Mari pasiuni ai aprins! Smile Dacia a reusit sa faca ceva si sa vinda atunci cind ceilalti sunt in criza si inregistreaza pierderi.Pacat ca noi inca improscam cu noroi pe oricine se ridica un pic.
@Mifares Este adevarat ca profitul este al francezilor dar taxele si impozitele se platesc statului roman.In acelasi timp o parte se reinvesteste tot aici si asta se vede.A aparut dupa Logan,Sandero,MCV,acum Dusterul, s-a mai facut cite un facelift. Pe de alta parte salariile se duc la muncitorii romani care cel putin aici au de lucru si nu someaza ca in alte parti.Nu cred ca ar fi bine sa auzim din nou replica din 90: Noi nu ne vindem tara ca vin capitalistii si ne iau fabrica la ei! Ca mai sunt multe de facut? Nimeni nu e perfect!
@ mark Ai dreptate si acelasi lucru l-am spus si eu.Noi avem inca de lucru la capitolul mentalitate.Eu am o cunostinta in Germania care este milionar,are o firma de tuning si vreo 4 hoteluri,are si 600 SEL si Jeep dar cel mai mandru e de o Fiesta din 82 pe care o conduce si o lauda tot timpul.Noi nu prea stim sa fim obiectivi si pragmatici fara sa fim fuduli sau sa atacam ironic capra vecinului.Din pacate la noi pacientul da lectii doctorului,soferul ii spune mecanicului ce sa faca,tinarul de 20 de ani are experienta celui la 40 de ani si cine nu a ajuns inca prin Germania ii spune neamtului cum e la el!
Nimeni nu mai invata nimic pentru ca toti le stim pe toate!
@dodo_13 Spui ca atit timp cit iti permiti, nu o sa ai Dacie si totusi poti fi patriot! Este O.K. ! Dar de ce altul trebuie sa-si vanda Opelul si sa isi ia Dacie ca sa fie la fel de patriot?
Nici eu nu o sa-mi vand masina ca sa-mi iau alta.Dar cred ca pot sa fiu mandru atit de Opelul meu cit si de un rezultat romanesc bun!Si nu voi fi invidios nici pe posesorul de Mercedes, si nu voi fi rautacios nici cu posesorul de Logan.Sper sa nu te superi dar stiam ca Ceausescu suferea de cultul personalitatii.Ce avem noi e cel mai bun si altceva nu mai exista, nici nu avem voie sa vorbim frumos despre!Am doi prieteni cu care merg lunar in Germania,unul are un Renault Espace ,celalalt un Ford S Max,ultimele modele,amandoi glumesc uneori pe seama Zafirei mele care este tot ultimul model si este full-fara piele.Ar trebui sa nu mai fim prieteni?Sau sa nu le recunosc punctele forte?Dar sunt mandru pentru ca ii bat la consum si la intretinere si mai ales pentru ca este a mea!Ca sa nu spun ca ultimele drumuri le-au facut cu un Logan MCV pentru ca au consumat mult mai putin,si au fost foarte incintati dar nu cred ca isi vor vinde masinile lor pentru asta.
Ca fapt divers,daca imi place Beyonce,asta nu inseamna ca nu imi iubesc nevasta sau ca o sa divortez! Smile
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ei uite ca mie nu-mi place Beyonce. Asta nu ma face homosexual, nu? La fel e si cu Dacia: nu-mi place, dar asta nu inseamna ca nu's patriot, nu?
Skip ads

  • TDriver

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Aici ai dreptate,ca nu place tuturor si are defectele ei,asta e cu totul altceva dar sa nu procedam ca unele femei si sa respectam doar ce ne place. Smile
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
E corect ce spui tu, dar Dacia nu a castigat respectul meu. Pentru ca respectul se castiga, nu se da. Iar locul asta 2 nu imi spune nimic despre Dacia si nici nu ma face sa ma simt mai bine doar pentru ca e fabricata in aceeasi tara unde imi platesc eu impozitele.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Avem o explicatie pt rezultatele obtinute de Duster.

Alain Prost castigase etapa anterioara, a sasea, astfel ca regulamentul l-a obligat sa isi incarce masina cu 60 de kilograme de metal in plus

Sursa:Automarket
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Inca ceva despre Duster : 2 Duster-e au participat la Raliul Gazelelor desfasurat in desertul din Maroc. Acestea s-au clasat pe locurile 1 si 5 . Inca o dovada a ce poate face Duster-ul Smile spre toate criticile ce le primeste.

Sursa : http://www.romanialibera.ro...maroc-181956.html

Si aici versiunea 100% true Smile chiar de pe site-ul competitiei : http://www.rallyeaichadesga...ss-for-dacia.html
Skip ads

  • Mifares

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Pe mine ma uimise faptul ca Dacia a obtinut acele rezultate la Raliul Gazelelor cu 2 soferite care nu sunt de profesie asa ceva... Oare celelalte echipe ce fel de soferi aveau? Tot amatori?
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca da ... In grupa lor a fost si un Mercedes Vito si renault Kangoo. Care din cate stiu nu sunt la primele aparitii. Smile
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
dj_badboy_rc a scris:Inca ceva despre Duster : 2 Duster-e au participat la Raliul Gazelelor desfasurat in desertul din Maroc. Acestea s-au clasat pe locurile 1 si 5 . Inca o dovada a ce poate face Duster-ul spre toate criticile ce le primeste.

Sursa : http://www.romanialibera.ro...maroc-181956.html

Si aici versiunea 100% true chiar de pe site-ul competitiei : http://www.rallyeaichadesga...ss-for-dacia.html


"Gazelele" = Japite VIP, actrite, ziariste, sugatoare de pix la reality-show-urile la moda si alte ca ele... Laughing
Nu vad ce e "glorios" in asta... Embarassed
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Ideea e in sine domnule Sorin ca totusi Dacia Duster poate face fata oricine ar fi la volan Smile . Si aici chiar vorbim de modelul stock cu motorul de 1.5 DCI de 85 CP . Smile Nu trebuie sa iti iesi din tipare ca a castigat Dacia dar e un pas inainte Smile
Skip ads

  • Mifares

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Sorinel, nu conteaza ce tip de soferite au folosit, daca toate au fost la fel, rezultatul per total este bun: masina a castigat Very Happy
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Da, e adevarat, dar acest "raliu" cu receptii in rochie de seara in corturi climatizate nici nu apare la rubrica "sport" ci la cea mondena... Razz
Si... nu va mai aratati muschii patriotici, Duster nu are in ea romanesc decat transpiratia de pe linia de montaj, asa cum nu au de ce sa fie mandri nici brazilienii, nici rusii unde se va monta in curand aceeasi model... Crying or Very sad
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nu e vorba de muschii patriotici Smile . Nu vreau sa ma mandresc ca Dacia POATE, ca doar am Opel Vectra 2005 ... puteam sa imi iau Logan. Dar ideea in sine e ca totusi e un pas inainte pentru Dacia si ca prin aceste aparitii va incepe sa fie cunoscuta marca romaneasca Smile . Repet : Nu e vorba de patriotismul din noi ci doar de ideea in sine ca Dacia reuseste sa se ridice Smile atat pe plan local cat si pe plan international. BadBoy OUT!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR