Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • paulista

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Fiind masina sport cu 120 cai sigur consuma mai mult decat o masina de 1.6 de 100 cai.
Din acest considerent sigur o va cumpara o persoana mai tanara, care are bani mai putini ( cei cu familie prefera cu 4 usi ), si caruia ii place tuningul si drifturile.
Sunt pe piata multe masini modele mai noi cu aspect mai placut si km mai putini .
Parerea mea : maxim 3500 E
Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
malin a scris:Daca pe o Astra din 99` se vrea intre 4000 si 5000(cineva totusi zicea 3000-3500) atunci eu cat sa cer
pe Astra mea,2007,134000 km,1.7 cdti?Ca eu ma gandeam la 4500-5500 euro,insa constat ca vreau prea putin!javascript:emoticon('Laughing')


ai sanse sa o dai la 5500, te ajuta anul, daca avea si mai putin km ajungei si pe la 6000
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
cu voia colegului, vin si eu cu o completare a celor de mai sus
Daca gasesti Astra H intre 6000-7000 Euro, an 2005 - 2006 , e adevarat un an mai vechi dar un model mai nou, n-ai cum sa speri la mai mult de 5.500-5.800 maxim pe a ta.
Plus ca o data cu aparitia Astra I, toate modele anterioare, H si G automat pierd din valoare.
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
valoarea masini nu o spune neaparat aparitia unui alt model. daca are putini km si dotari nu vad de ce nu s-ar vinde mai scump. e un punct de vedere da nu unu adevarat
Skip ads

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
aici te contrazic....te superi sau nu , treaba ta
ceva vechi nu poate costa niciodata cat ceva nou sau mai mult decat unul nou
asta e in general, nu numai la masini
la masini e chiar mai rau, din momentul in care ai bagat in viteza I incepe sa piarda din valoare
indiferent de cat de bine arata sau cat de bine e ingrijita
toate aceste elemente te pot ajuta sa o vinzi mai repede sau sa nu pierzi asa de mult dar de luat pe ea cat ptr un model nou..
imi pare rau, daca tu asa crezi, realitatea e cu totul alta
De la G -ul tau din 99 au trecut vreo 10 ani, sa nu zic 11 si mai aparut vreo 2 modele de Astra intre timp
Pe bune, tu esti chiar visator, chiar si 25.000 km sa ai cu ea tot nu iei mai mult de 4000 euro.
Spor la vanzare !

ca sa nu mai zic ca mai e si in 2 usi.... Wink
bine tu poti cere si 9000 euro !
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Slash a scris:aici te contrazic....te superi sau nu , treaba ta
ceva vechi nu poate costa niciodata cat ceva nou sau mai mult decat unul nou
asta e in general, nu numai la masini
la masini e chiar mai rau, din momentul in care ai bagat in viteza I incepe sa piarda din valoare
indiferent de cat de bine arata sau cat de bine e ingrijita
toate aceste elemente te pot ajuta sa o vinzi mai repede sau sa nu pierzi asa de mult dar de luat pe ea cat ptr un model nou..
imi pare rau, daca tu asa crezi, realitatea e cu totul alta
De la G -ul tau din 99 au trecut vreo 10 ani, sa nu zic 11 si mai aparut vreo 2 modele de Astra intre timp
Pe bune, tu esti chiar visator, chiar si 25.000 km sa ai cu ea tot nu iei mai mult de 4000 euro.
Spor la vanzare !



aici nu puneam in discutie masina mea daca citeai atent vedeai ca sunt constient de minusuri . puneam in discutie orice masina ca de exemplu un G din 2007 (colegul de mai sus) sa zic cu 50.000 km si toate dotarile tot obti bani frumosi chiar daca au aparut H si I

ar insemna ca G nou in reprezentanta sa il vanda cu 5000euro doar pt ca au aparut doua modele dupa (nu ma supara afirmatia ta dar nu ai citi atent) nu vreau sa imi vand eu masina si sa o laud ii accept valoare, e vorba de realitate si asta e


nu are rost ce zici citeste inca odata si apoi posteaza nu m-am ridicat cu pretentii nici de 5000 asa ca te rog
si 2 usi nu e o rusine. si a 5-a masina tot cu 2 usi mi-as luao
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
2 usi nu e o rusine, n-am zis ca e rusine, nu-mi mai pune vorbe in gura.
Cu siguranta insa, 2 usi nu e un atu/avantaj real pentru care poti sa tii la pret.
Daca ai inteles problema legata de masina ta, la fel e si pentru cei cu Classic mai nou.
E totusi o masina fabricata de 2-3 ani dar un model insuficient de actual pentru a mai pretinde asa sume de bani.
Din pacate toti cei care au Astra Classic II fabricatie 2006-2007 vor avea o mare problema in momentul in care vor vinde masina.
NU poti pretinde mai multi bani pe un Classic din 2006, model din '98, model de mare succes, fabricat in continuare in acelasi timp cu H tocmai din ratiuni economice, echipat din pacate cu o gama restransa de motoare Euro 4, aceeasi bani ca pe un H din 2006.
Cand in prezent un H NOU de 1.6 115 CP costa 9.450 Euro si un I de 14 costa 10.600 Euro tu chiar crezi ca poti pretinde un pret ridicat pentru un Classic de 2-3 ani ?
mai gandeste-te si nu te grabi la concluzii
  • gcristians

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
slash tu vezi ce scrii?cum sa fie masina in 2 usi e o rusine?cand normal masinile de fitze sunt in 2 usi ,si defapt masina lui are 3 usi .
Skip ads

  • gcristians

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
paulista a scris:Fiind masina sport cu 120 cai sigur consuma mai mult decat o masina de 1.6 de 100 cai.
Din acest considerent sigur o va cumpara o persoana mai tanara, care are bani mai putini ( cei cu familie prefera cu 4 usi ), si caruia ii place tuningul si drifturile.
Sunt pe piata multe masini modele mai noi cu aspect mai placut si km mai putini .
Parerea mea : maxim 3500 E


asta nu cred ca este o masina sport.. despre modelul coupe bertone ai putea spune Smile este o astra normala numai ca are 3 usi
  • astrah

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Puteti sa ziceti ce vreti dar masinile in 3 usi sunt mai ieftine.Nu vorbesc de bertone, gtc care sunt coupe-uri in adevaratul sens al cuvantului.Cele 3 usi sunt un dezavantaj din simplul motiv "da-te jos ca sa pot sa ma urc si eu".Vremea Astrei G (classic) a cam apus...este un model care a iesit in '98,deci sunt 12 ani.
Ce se cauta in general la o masina.
-Sa fie diesel.
-Neaparat 4 usi.( masinile in 3 usi nu vorbesc de bertone etc se cauta din cauza pretului mai mic)
-Dotari minime( geamuri electrice , un AC,un esp, ca or fi si alte chestii inutile cum ar fi senzori de ploaie,lumini asta e alta treaba).
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Gresit! In romania, la o masina se cauta... pretul!
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Slash a scris:
Cand in prezent un H NOU de 1.6 115 CP costa 9.450 Euro si un I de 14 costa 10.600 Euro tu chiar crezi ca poti pretinde un pret ridicat pentru un Classic de 2-3 ani ?
mai gandeste-te si nu te grabi la concluzii


Ce iei la 10600€ rotile si volanul? Nu mai vorbiti din auzite sau din reclame. Du-te la reprezentanta si configureaz-o cum vrei tu, vei avea o surpriza! Identic pentru H.

Referitor la topic cred ca valreaza intre 3000-4000€ depinde si cum arata caroseria.
Skip ads

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
http://www.opelgtt.ro/n/ope...J8CFaGX2AodmB4GHQ

mai bine iti iei tu un volan si ti-l montezi la tastatura sa poti "naviga" mai bine pe internet dupa "auzite"
  • gcristians

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
astrah a scris:Puteti sa ziceti ce vreti dar masinile in 3 usi sunt mai ieftine.Nu vorbesc de bertone, gtc care sunt coupe-uri in adevaratul sens al cuvantului.Cele 3 usi sunt un dezavantaj din simplul motiv "da-te jos ca sa pot sa ma urc si eu".Vremea Astrei G (classic) a cam apus...este un model care a iesit in '98,deci sunt 12 ani.
Ce se cauta in general la o masina.
-Sa fie diesel.
-Neaparat 4 usi.( masinile in 3 usi nu vorbesc de bertone etc se cauta din cauza pretului mai mic)
-Dotari minime( geamuri electrice , un AC,un esp, ca or fi si alte chestii inutile cum ar fi senzori de ploaie,lumini asta e alta treaba).


bertone are 2 usi.. portbagajul se deschide ca la o berlina ,normal. si da este adevarat cele in 3 usi au un pret mai mic .gtc tot 3 usi are deci nu este coupe
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Slash a scris:http://www.opelgtt.ro/n/opel_astra_ng_promotie.html?gclid=CI2MsvD24J8CFaGX2AodmB4GHQ

mai bine iti iei tu un volan si ti-l montezi la tastatura sa poti "naviga" mai bine pe internet dupa "auzite"


Nu vezi literele mici sau tu nu platesti tva?
  • gcristians

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Slash a scris:http://www.opelgtt.ro/n/opel_astra_ng_promotie.html?gclid=CI2MsvD24J8CFaGX2AodmB4GHQ

mai bine iti iei tu un volan si ti-l montezi la tastatura sa poti "naviga" mai bine pe internet dupa "auzite"


este pret fara tva. si oferta este pentru persoane juridice si pentru unele clase de pers.fizice. asa era oferta acum 1 an la corsa , 9000 E si cand i am pus 2 optiuni si mi-a zis pretul final de 14 000 E m-am razgandit Very Happy
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
voi nu vedeti padurea de copaci

sunteti baieti iscusiti cu totii
intrati pe net la dealer Opel sa vedeti preturi la H si I
cine naiba mai sta sa puna botul la low-cost-ul Classic pe care unii vor sa ia 8000 -9000 euro ca au facut doar 35.000km in 2-3 ani ?
m-am plictisit de discutia asta
succesuri !
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Slash a scris:voi nu vedeti padurea de copaci


cine naiba mai sta sa puna botul la low-cost-ul Classic pe care unii vor sa ia 8000 -9000 euro ca au facut doar 35.000km in 2-3 ani ?

succesuri !



n-am spus nicaieri 8000-9000 am spus doar un pret mai mare si daca mergi la dealer un classic nou sare de 9000 asa informativ iti pot adauga link cu oferta (dar u esti baiat cu scoala si stii sa cauti)


ca sa fi linistit STIU CA MASINA MEA NU FACE MAI MULT DE 4000 euro.(oricum nu ti-as vindeo tie)
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
m.nyck a scris:


Referitor la topic cred ca valreaza intre 3000-4000€ depinde si cum arata caroseria.


e un pret fair din cate masini am vazut pe net. (si da caroseria arata excelent fata de tabla care se foloseste acum la noile astre)
  • Deathman

  • Mesaje scrise: 493
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
@andreistancu89: Parerea mea e ca in zilele astea in Romania nu merita sa vinzi masina, merita sa cumperi masina.
Uita-te pe Mobile.de la un Astra F in mintile lui de prin '96, '97 cat costa, mai pune inmatricularea si o sa-ti dai seama ca defapt iti bati joc de tine daca dai G-ul tau pe 3000E (mai ales daca e in stare ireprosabila). Mai bine o ti pana se limpezesc apele in Ro.
Oricum piata cam e dictata de bisnitari, care duc toate rablele de dincolo si forteaza astfel preturile, iar romanul, ca de obicei se uita intai la ce-i mai ieftin si dupa aia isi pune problema daca e si bun pe ce-a dat banii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR