Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • yet

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Buna tuturor
revin dupa o lunga absenta..de data asta ca soferita de Tigra . Tocmai am lovit-o Sad (Politaiul dupa ce ca avusesem in fata masina care evita o caruta + tir care facea manevre de intoarcere- pe linie continua,dupa o curbala intrare in localitate- tot soferii "e" prosti si nu "stie" conduce)
Aveti idee cam la cat se ridica preturile la
-far
-masca fata
-aripa
-radiator
-prag lateral
-capota
Abia ce platisem 1600 pe schimb de ulei ,schimb distributie si ince ceva maruntisuri.Macar sa mi fac o idee
Multumesc !
Skip ads

  • catalin_m7

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2009

  • Mesaj Privat
sunt ffff scumpe piesele luate noi,pt ca vin pe original, asa ca mai bine vezi pe la dezmembrari.Oricum ca sa stii ce preturi sunt la piese noi: far intre 350-550ron bucata, prag lateral(banuiesc ca cel de plastic) e din doua bucati si nou e vreo600-700(tot) ron aripa parca 500 ron radiotor 200sau 250 ron ( mi-am luat acum un an ),dar vezi acum care radiator te intereseaza apa sau cel de aer conditionat(eu ti-am zis la cel de apa),masca fata, nu inteleg la ce te referi ca pe fata nu ai decat bara si capota, bara fata oricum e in jur de 1300 ron cam astea ar fi preturile din cate stiu eu
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Rectific ce a scris colegul de mai sus: piesele de caroserie sunt si scumpe si nici nu vin pe original. Klokerhom (sau cum se scrie) si Europarts nu sunt Opel Smile
  • yet

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
da la masca din fata ma refeream.Radiatorul nu s a spart dar fiind indoit pe acolo...pragul lateral mi s-a parut a fi dintr-o bucata doar prinsa in 2 locuri

va multumesc
Skip ads

  • yet

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
In conditiile in care ma costa 1500 euro reparatiile, merita sa o repar sau sa o vand asa cum e si sa mi iau alta ? Motorul e oki la ea,fata doar e sifonata.Pretul mi s-a calculat cu piese noi... Ce sa fac ? Un sfat ?
  • kveschi

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2009

  • Mesaj Privat
aripa e noua km 4 mil si de la dezmembrari 1 mil.....daca ai noroc si iti gasesti si la culoare teai scos Wink
  • yet

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
mi se spune ca nu se prea gasesc la dezmambrari piese fiind masini mai "rare" nu se merita sa tina banii in ele .....desi sincer in ultima jumatate de an am vazut ca au aparut o groaza la mine in oras
  • coldbreath11

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1998 X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
yet a scris:mi se spune ca nu se prea gasesc la dezmambrari piese fiind masini mai "rare" nu se merita sa tina banii in ele .....desi sincer in ultima jumatate de an am vazut ca au aparut o groaza la mine in oras


Daca erai din Bucuresti te ajutam cu mare placere. Piesele le gasesti si second hand cu putina rabdare. Vopsitul nu costa mai mult de 300 ron elementul deci ar fi capota+aripa+bara+ alte maruntisuri in jur de 1000 ron. Piesele nu ar trebui sa te coste mai mult de 2000 ron daca ai rabdare si cauti bine. Ai ajunge la un total de 3000 ron deci 700-800 euro. Daca ar fi sa vinzi masina in cel mai bun caz primesti 800-1000 euro pe ea.


Ultima modificare facuta de coldbreath11 la Vin 12 Feb, 2010 12:54 pm
Skip ads

  • yet

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
da asa mi vorbea si mecanicul de rabdare...acuma ce sa fac ,voi avea....de vandut nu cred ca mi se merita si oricum mi e tare draga,mai ales ca eu am gasit-o in Germ. si eu am adus-o
Multumesc
  • tomtomeu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
yet a scris:mi se spune ca nu se prea gasesc la dezmambrari piese fiind masini mai "rare" nu se merita sa tina banii in ele .....desi sincer in ultima jumatate de an am vazut ca au aparut o groaza la mine in oras



te inseli, piese de tigra gasesti cate vrei , numai sa stii unde sa cauti. te pot ajuta eu cu un prag, depinde care iti trebuie. am un vauxhall tigra dezmembrat. da mi un PM cu id ul tau de msg si vorbim acolo. nu pot sa iti raspund la PM inca, dearece nu am minimul de 10 postari. daca e ceva iti scriu aici pe topic. seara buna
  • yet

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
am revenit...
se pare ca nici eu nu pot trimite mesaj privat.
Am nevoie de prag stanga,acela de sub portiera ,m-am uitat pe net dar in multe poze nu se vede ca e detasabil
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
tomtomeu a scris:
yet a scris:mi se spune ca nu se prea gasesc la dezmambrari piese fiind masini mai "rare" nu se merita sa tina banii in ele .....desi sincer in ultima jumatate de an am vazut ca au aparut o groaza la mine in oras



te inseli, piese de tigra gasesti cate vrei , numai sa stii unde sa cauti. te pot ajuta eu cu un prag, depinde care iti trebuie. am un vauxhall tigra dezmembrat. da mi un PM cu id ul tau de msg si vorbim acolo. nu pot sa iti raspund la PM inca, dearece nu am minimul de 10 postari. daca e ceva iti scriu aici pe topic. seara buna


salu, bara fata ai?
Skip ads

  • yet

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
ultima data imi ziceau ca trebuie sa o comande nu stiu daca au facut asta sau nu ...vb si scriu deseara .
Masca din fata nu ?
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
dap, cu gaurile de la proiectoare, zi si un pret orientativ daca stii
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am eu
  • outsider

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2008

  • Mesaj Privat
te inseli, piese de tigra gasesti cate vrei , numai sa stii unde sa cauti. te pot ajuta eu cu un prag, depinde care iti trebuie. am un vauxhall tigra dezmembrat. da mi un PM cu id ul tau de msg si vorbim acolo. nu pot sa iti raspund la PM inca, dearece nu am minimul de 10 postari. daca e ceva iti scriu aici pe topic. seara buna[/quote]

Sal,

Ai o tigra la dezmembrat ? Ma intereseaza radiatorul de racire apa pentru o tigra din 95 motor 1,4 X14XE cu AC. Ai asa ceva ? Cit ceri ?
  • alinutta_8607

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Tigra 1996 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2010

  • Mesaj Privat
am si eu nevoie de o oglinda,pe partea stanga pt o tigra A din 96
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am eu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR