Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Merci fain Vlade Wink
Skip ads

  • stcosmin

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Am si eu puncte de vopsea sarita in partea frontala a masinii dupa 2 luni si ceva Sad Ma gandesc ca e aproape imposibil sa eviti asa ceva. Mai toate amsinile au astfel de "gropite" in vopsea. O sa le repar inainte sa vina sezonul rece; acum nu cred ca pot aparea probleme.
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
treaba cu punctele nu stiu cat este problema din fabrica dar cunosc un caz cu o astra clasic 2 rosie de noua cumparata la spalatorie i se inrosea carpa cu care o stergea,si intradevar era problema,masina nu era lacuita. Shocked
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
nu ai ce face
au am casco
si asta e
am vopsit capota la opel-pe asigurare
ba am schimbat si parbrizul ca aveam o LOVITURA nu crapat sau sarit din el
cost mare in jur de 24 mil
a iesit stock nu se cunoaste nimic
casco a platit
eu le dau lunar-asig-ei imi dau odata mai mult
vechiul parbriz il am rezerva
se poate monta ulterior
am garantie la capopta (vopsea)36 lunideci nu cred ca e vorba de chit sarit pe viitor
sanatate
Skip ads

  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
adilos a scris:treaba cu punctele nu stiu cat este problema din fabrica dar cunosc un caz cu o astra clasic 2 rosie de noua cumparata la spalatorie i se inrosea carpa cu care o stergea,si intradevar era problema,masina nu era lacuita. Shocked


Daca e vopsea originala sigur este 2k adica e vopsea cu lac...2 in 1 ca cafeaua Very Happy Very Happy si asa se intampla cu aceasta vopsea...se duce mai repede din ... cauze naturale.
  • mycky22

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2011

  • Mesaj Privat
am observat ultima data cand am fost la spalatorie ca aripa din spate dreapta jos la roata ia sarit vopseaua....se cunoaste destul de bn........s-a mai intalnit cineva cu aceeasi situatie? dak da c ati facut si cat v-a ajuns ca pret?
  • ag10tit

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am si eu, cred ca a fost aripa schimbata si a fost pregatita si vopsita prost
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
si mie mi se pare ca are vopseaua si putin unflata acolo, ca si cum ar fi copt rugina dedesubt, pentru ca nu a fost tratata cum trebuie. SI lui taicamiu ii coace o aripa foarte ciudat, tot din cauza unei reparatii prost facute.
la mine (astra G) revopsitul unei aripi cu tot cu curatat pe acolo m-a ajuns la vreo 350lei, dar am gasit serviceuri unde mi-au cerut si mai mult
  • mycky22

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2011

  • Mesaj Privat
am fost la service si am vb cu mecanicul si mi-a zis k ma ajunge 150 lei sa-mi trateze rugina si sa-mi vopseasca aripa unde e ruginita si mai da el cu nush c fel d cauciuc ca sa amortizeze pietrele......e mult?a ramas sa ma duc dupa c iau salariul k cu sarbatorile astea am ramas cam lefter Embarassed Embarassed
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mi se pare decent, si eu ma gandeam tot la pietre, dar e prea aproape de roata si prea sus sa fie ele, eu la combo am pierdut toata vopseaua pe pragurile din fata din cauza ca nu am presuri la roti.
nu prea cred sa arate asa din cauza pietrelor... Oricum, ca si pret nu e mult, dar asta doar daca iti revopseste toata aripa, caci altfel risti sa se vada diferentele de vopsea. in general se vopseste o sectiune odata.
  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Degeaba o sa vopseasca pe exterior daca nu curata si trateaza interiorul aripii. Rugina pleaca de la interior. Acolo arunca rotile apa chiar daca sunt carenajele, apa isi face loc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR