Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • VEROLIUB

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Inainte de a deschide acest topic, doresc sa salut toti utilizatorii acestui forum!
Revin la problema mea: am o Vectra B1, '97, benzinar, fara turometru in bord, am observat ca dupa ce acul indicator de la rezervor ajunge la linile rosii, becul martor nu se aprindea, asa ca am decis sa desfac bordul si sa verific care ar fi cauza. Am avut surpriza sa constat ca imi lipsea becul din bord; zis si facut, am achizitionat un bec adecvat si l-am pus la locul lui, apoi montant provizoriu doar partea cu ceasurile si becul s-a aprins, dupa o realimentare acul indica peste jumate, ce-i drept eu am bagat vreo 32 de litri de benzina si becul tot aprins a ramas, am incercat sa scot borna "+" de la baterie si degeaba(am zis ca poate tre resetat ceva...) mentionez ca nu am BC. In rest, toti martorii fonctioneaza in parametrii.
Rog toti utilizatorii care citesc acest topic sa incerce sa ma ajute, orice sfat e bine primit!
Skip ads

  • poe

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu cred ca ai probleme la sonda din rezervor, iar proprietarul dinainte a preferat sa scoata becul in loc sa remedieze problema.
  • VEROLIUB

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
pai am scos o data sonda cu totul si optic n-am obs nicio problema, plutitor bun, ca de altfel nu indica acul, poate sa fie vreun scurt pe undeva, pe instalatie, sa fie vreun fir inversat? Confused
  • poe

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
In mod normal becul se aprinde cand se "da la masa" adica sonda cand ajunge jos inchide un circuit de masa, probabil firul undeva pe traseu e deteriorat sau sonda are ceva, trebuie identificat firul ala de masa si verificat.
Skip ads

  • VEROLIUB

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
da, ideea ta pare a fi plauzibila, sincer la asta ma gandeam si eu, dar m-am decis sa nu ma apuc de treaba pana nu ma consult cu cineva, in speranta ca cineva s-a mai intalnit cu o astfel da problema
  • ionik

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Buna! cum ai rezolvat problema? Aceiasi problema o am si eu .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR