Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
am probleme cu iluminarea numarului, adica nu merge. becul l-am verificat, e ok. sigurantele sunt ok. are cineva idee pe unde merg cablurile, s-ar putea sa fie intrerupte. ar fi cam singura solutie ramasa. Sincer mi-e cam groaza sa ma pun sa desfac plasticaraiele. spuneti-mi si mie daca are cineva vreo solutie sau daca a mai patit cineva asa ceva.
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
vezi ca e pe forum un baiat "senator 3.0" care e tot din Arad si se pricepe (are si service). da un search dupa nick-ul lui
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
ok, mersi. mecanic am si eu si zic ca e unul foarte bun. ma mai chinui un pic sa imi dau seama singur ce are iar daca nu reusesc o sa il contactez ori pe senator 3.0 ori pe mecanicul meu.
mi-e numai sa nu ma opreasca "baietii" seara si sa imi arda o amenda.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Daca ai caravan sau hatchback...vezi ca in partea stanga linga balamaua din stg a haionului, gasesti un burduf de cauciuc.Pe acolo trec cablurile electrice de la haion...si e mare probabilitatea sa se fi intrerupt acolo, pt ca acele fire sunt flexate la fiecare deschidere a portbagajului...eu am dat din greseala peste el...si aveam izolatia crapata la vreo 3 fire...probabil erau toate de + de nu au facut scurt intre ele..in partea dreapta. tot in burduf, gasesti furtunul pt spritiera haionului...bafta
Skip ads

  • Florin c

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Baga mina pe sub bara si ai sa ajungi la mufa care intra in suportul de plastic inferior, si vezi ca s-ar putea sa-ti fi cazut. Eu nu am observat Embarassed si sotia(spirit de observatie!!!) mi-a spus ca se vede ceva in spate si am rezolvat-o. Bafta! Wink
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Pt livcro: Am desfacut burduful de cauciuc pe unde trec firele, acolo unde se inchide portbagajul. Firele sunt ca noi acolo.
Pt Florin c: partea cu becul din bara am desfacut-o cu totul, am scos firele, am curatat papucii, nimic.
Mersi mult tuturor pentru informatii si mai astept idei daca mai aveti. Eu am cam ramas in pana...de idei.
Ma duc la masina sa mai caut! Mad Deja ma obsedeaza!!!
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
rezolvat! nu stiu cum, important e ca merge. ce am facut:
- am desfacut partea cu becul, am vazut ca nu e ars. am curatat lamelele si l-am pus la loc. nimic
- am verificat sigurantele, erau bune
- am desfacut burduful ala prin care trec cablajele si care se afla la balamaua din stanga haionului. nu se vedea nimic rupt, erau ca noi. le-am miscat putin, am tras cu simt de fire (poate era un contact imperfect). cand am vazut ca sunt un regula firele le-am dat pace si am renuntat la idee. n-avea sens sa ma pun sa desfac toate plasticaraiele de pe traseul cablului. nu m-am mai uitat sa vad daca merge dupa operatiunea asta.
eram convins ca nu merge. weekendul trecut am dus pe cineva cu masina si am oprit sa ii dau bagajele. am lasat pozitiile aprinse. cand merg la portbagaj, surpriza: iluminarea mergea de numa.
multumesc tuturor pt sfaturi. eu cred ca era un contact imperfect undeva pe traseu iar cand m-am jucat cu firele l-am "reparat". acuma urmez vorba aia: "daca merge, lasa-l asa", NU "daca merge, tre sa vad de ce merge"
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR