Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • fristei

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Ziua buna ... am nevoie de ajutor ... daca mi-l poate oferi cineva.

Dupa cum stiti, am vechea problema la masina cu valva EGR .. pe care inca nu am schimbat-o ... Dar as vrea sa o fac cat de curand. Am gasit la AUGSBURG piesa cu 3 milioane + schimb cu a mea. Problema era ca eu vreau sa o schimb in Bucuresti, la un service (in prealabil sa o duc la un tester ca sa fiu sigur ca aia e buba). Dar nu cunosc nici un service (nu-s din Bucuresti, doar vizitator) si nici prea bine unde e Augsburg. Daca se poate cineva sa ma ajute miercuri sau joi (atunci sunt in Bucuresti), i-as fi foarte recunoscator.

Multumesc anticipat !!!
Skip ads

  • karg

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
pai augsburg are si service, de ce iti mai trebuie si alt service? fa'ti o programare la ei and that's it, nu trebe sa mai umbli prin minunea asta de oras.
  • fristei

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2005

  • Mesaj Privat
dar unde gasesc un tester bun care sa-mi spuna daca e buba acolo? Bun si ieftin daca se poate Smile)
  • karg

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
poti incerca la dandon pentru diagnoza, am auzit ca sint priceputi - www.dandon.ro - suna'i si vezi ce si cum.
Skip ads

  • Marian79

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 C16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
eu zic ca cel mai bine sa te duci cu masina la Augsburg, pentru ca daca iti monteaza ei piesa poti beneficia de garantie la lucrare.
E altceva cand cumperi piesa si te duci in alta parte sa ti-o monteze.
Dar daca Dandon are pe stoc, sau poate sa iti aduca piesa, incearca si la ei. Oricum o sa fac si eu o vizita la Dandon sa ma conving de niste preturi.
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
fristei, nu stiu ce parere ai tu de augsburg, si eu am luat piese de-acolo in mai multe randuri dar mi s-au parut complet pe dinafara..adica oamenii nu stiau de capul lor, habar nu aveau sa caute o piesa dupa datele de identificare a masinii etc...pana cand nu am facut scandal sa vina un feld e de supervisor sau ce naiba o fi fost, care la randul lui, ziceai ca de-abia a descoperit calculatorul, nu am rezolvat problema.

Ca sa nu mai zic ca asta vara cand am fost eu, mi-au bagat frumos pe gat o rola de intindere curea distributie de toata frumusetea cand modelul meu nu are asa ceva, intinderea facandu-se din pompa de apa. Dar nu, ei se bateau cu pumnul in piept ca e nevoie si de rola...pacat ca nu mersesem inainte la mecanic sa stiu adevarul..

Plus multe alte faze..gen becuri cu alt soclu decat cele de pe masina mea (pozitii) etc. Ii intrebai ceva detalii despre becurile de vanzare - toti aveau acelasi raspuns - "pai nu stim". Eu iti sugerez din toata inima sa ceri o a doua parere de la un mecanic/service care iti este recomandat. ..ca
Eu in Augsburg nu mai calc! Very Happy Embarassed Evil or Very Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR