Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • alexadv

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1995 2000 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Stopurile si placuta de inmatriculare spate au toate becurile si functioneaza toate, nu stiu cum pot sa scap de aceasta eroare .. nu stiu la ce se mai refera .. va rog sa mi dati o idee pentru ca chiar nu mai stiu unde si dupa ce sa ma mai uit.
Skip ads

  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Translatorul Goagal zice ca ar fi in romana STOP Dipped Smile) Deci este posibil sa fie pe duca vreun bec si sa se arda. Verificam azi Wink
  • e_vasalos

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Vezi ca se poate schimba limba la reprezentanta din cite am auzit.
  • sp3dia

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Omega 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua .Am si eu o problema cu un display MID Omega B /1996 .Dimineata la relanti arata consumul instant de 1.2 -1.6 si este Ok ,dupa ce se incalzeste motorul ,sau dupa ce scot cheia din contact arata consumul instant 80 - 325 l .Care ar putea fi cauza ? Pe tester Guttman nu este afisat nici o eroare .
Skip ads

  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
alexadv a scris:Stopurile si placuta de inmatriculare spate au toate becurile si functioneaza toate, nu stiu cum pot sa scap de aceasta eroare .. nu stiu la ce se mai refera .. va rog sa mi dati o idee pentru ca chiar nu mai stiu unde si dupa ce sa ma mai uit.


ai xennon de fabrica? e posibil sa fie senzorul de reglaj Smile
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
intensitate scazuta la lumini spate.am intalnit fenomenul asta si am fost inebunit de faptul ca nu-i dadeam de cap cu toate becurile in functiune.verificarea luminilor sau mai binezis a functionarii lor se face electronic,prin "citirea"rezistentei de pe circuit.daca apare o diferenta sau intrerupere a circuitului,primesti mesajul de avertizare pe mid.Revin cu "diferenta" de rezistenta,daca becurile frana de exemplu (lucrul de care m-am lovit) sunt de consum diferit(ex.5W-7W-10W),se sesizeaza "agregatul" si te avertizeaza.Cum le-am schimbat cu aceeasi valoare,a tacut.Am repetat in sens invers sa ma conving ca asta a fost problema si a reaparut mesajul .Uneori nu este necesar sa se arda,filamentul in timp imbatraneste si devine mai elastic,iar la anumite socuri spire ale lui intra in contact,marind intensitatea becului,dar si modifica rezistenta.Incearca sa schimbi becurile,nu sunt mare lucru si nici nu e nevoie de service.
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Limbajul se poate schimba,nu neaparat la reprezenanta (te usuca aia).ia legatura si tu cu Maiandrei ca e tatic la voi din cate am urmarit.
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Limbajul se poate schimba,nu neaparat la reprezenanta (te usuca aia).ia legatura si tu cu Maiandrei ca e tatic la voi din cate am urmarit.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR