Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
S-a scris si o sa se mai scrie, inca despre acest sistem, care , e drept a dat rezultate de ce sa nu recunoastem. Facand destul de des acest traseu stiu deja unde sunt amplasate cutiutele "milei" pentru politia romana, asa ca sunt destul de precaut. Ca s-o scurtez: astazi primesc o recomandata din partea IJP Prahova. Nu e prima, deci ma gandeam deja ca am comis-oi din nou...Deschid plicul si privirea imi fuge direct la viteza cu care depasisem limita legala. E vorba de 22 KM/h. Hmmm...cam mult m-am gandit. Cand ma uit si la viteza cu care ma deplasam sa cad pe spate. Aveam.......42 km/h. Nu zic ca nu sunt vinovat atata timp cat, probabil au pus indicatorul de limita 20 km/h. Ma gandesc la niste chestii.Am fost un pericol cu cei 42 km/h ?Portiunea respectiva stiu ca a fost in lucru in perioada aia.Mergeti cu 20 km/h pe un drum care totusi iti permite cel putin un 60-80...? Oare toti cei care au trecut pe acolo in ziua respectiva au fost amendati, pentru ca mi-e greu sa cred ca respecta cineva un 20 km/h limita. Cel putin ultimul aspect ma framanta cel mai tare, dar asta e deja m-am resemnat.Oricum nu as avea castig de cauza in fata statului in situatia asta, pentru ca probabil au gandit-o bine in ziua respectiva(ma refer la politie). Nu ma consider nevinovat dar vroiam sa stiu si parerea voastra. Si altceva...pe unde sa merg la Brasov ca pe acolo nu mai calc(DN1) . Tind sa cred ca celelalte amenzi le-au dat la plezneala.Am si cu 72 km/h in localitate unde e 70....Asta e..."SA MANANCA SI GURA LOR O PAINE"...
Skip ads

  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
marfa ... faza e ca daca mergeai cu 20 faceai in spatele tau o coloana de toata frumusetea si atunci probabil te amendau pentru ca perturbai traficul ...
Variante de a ajunge la Brasov sunt mai multe ... depinde cati km vrei sa faci in plus ...
1. Bucuresti - Targoviste - Sinaia (peste Paduchiosu) - Predeal - Rasnov - Brasov ... mergi pe DN 1 doar intre Sinaia si Predeal
2. Bucuresti - Pitesti - Campulung - Bran - Brasov
3. Bucuresti - Buzau - Brasov ...
iar daca vrei sa fi sadic ... Bucuresti - Pitesti - Ramnicu Valcea - Sibiu - Brasov .... Twisted Evil
Sa ne ti la curent pe unde ai luat-o ....
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Laur45 a scris:
iar daca vrei sa fi sadic ... Bucuresti - Pitesti - Ramnicu Valcea - Sibiu - Brasov .... Twisted Evil
Sa ne ti la curent pe unde ai luat-o ....


Sunt prea scrupulosi cand e vorba de asemenea amenzi Evil or Very Mad Evil or Very Mad.
Nu ti-as recomana traseul de mai sus (Very Happy), daca nu vrei sa pleci azi si sa ajungi peste 2-3 zile.... Twisted Evil Twisted Evil Stancile, of....stancile Cool Cool.
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
cea mai palpabila varianta mi se pare pe Campulung.cati km sunt pe aici pana la Brasov?
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
b82bog a scris:cea mai palpabila varianta mi se pare pe Campulung.cati km sunt pe aici pana la Brasov?


Pai sa o luam metodic, pe bucati Wink:
Bucuresti - Pitesti = 100 km;
Pitesti - Campulung = 50km;
Campulung - Rucar - Brasov = 90km.
Ar cam da cca 240km.
Totul e cu aproximatie, se mai pot adauga lejer 10-15 km Rolling Eyes.
  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
DN 1 = 188 Km ...
dar pentru a evita nenorocirea de la noul Carrefour din Baneasa (ieri am facut de la Antena 1 pana la Aeroportul Otopeni 58 min) ... cred ca merita ocolirea ...
Bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR