Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • berci eugen

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 12.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
pot sa intreb cine stie cum se demonteaza a-l treilea STOP din luneta ca nu semnalizeaza in momentul in care calc frina si o alta intrebare va rog spuneti-mi la aerul din interior cand dau optine de la butonul de langa dezaburire spuneti-mi care este siguranta din tablou ca nu se apreinde becul cand apas si nici nu dezabureste
Merci frumos astept raspuns
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
al treilea stop se demonteaza astfel: dai jos lantul, desfaci stelutele....
Sau nu pentru bicicleta intrebai?

Deocamdata mutam de la discutii generale la probleme tehnice. Cand o sa ghiceasca mama Omida si ce masina ai, o sa mutam discutia in sectiunea potrivita
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
desfaci fata de la hayon (cea neagra), apoi lateralele vezi ca-s prinse in niste cleme (ai grija cum tragi de ele ca se rup urechile in care se prind clemele), apoi sub stop ai inca o chestie de plastic prinsa cu 2 suruburi ... dai jos, scoti cablul din mufa (e undeva la mijlocul lunetei pe stalpul din stanga) si dai jos stopul suplimentar ... cel mai simplu vezi la dezmembrari alt stop, de reparat cel care-l ai acum nu cred ca se merita ...

(in poza apare cablul cu mufa mai scurt, eu cand am schimbat stopul am gasit mufa acolo unde ti-am zis si cablul mult mai lung decat in poza)

PS: ar fi bine sa pui la semnatura ce masina ai pt a evita discutii inutile ... si la profil vezi ca ai scris tipul motorului gresit


@jE: are la profil trecut tipul de masina Astra G 1.7DTI (ma rog, e trecut 12.7 DTI)
  • valycraciun

  • Mesaje scrise: 605
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
la sigurante , daca dai capacul jos si te uiti pe interiorul lui vei vedea ca arata destul de clar unde este siguranta pentru dezaburire sau pt restul componentelor electrice
bafta
Skip ads

  • berci eugen

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 12.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Cipiotul,valycraciun va multumesc pentru raspuns si vad eu cum sa-l desfac al treilea stop ca sa nu rup ceva merci inca o data
Masina mea este opel astra 1.7 diesel din 2002 cu haion
  • astrafan257

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2015

  • Mesaj Privat
La Astra j hatchback se demonteaza cele doua suruburi de pe haion ca sa pot da jos al treilea stop? Nu se mai aprind toate ledurile si vreau sa il repar. In poza atasata am marcat cu galben suruburile.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR