Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • Masoft

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut, doresc sa achizitionez un opel signum 1.9 CDTI, 88 KW, 120 CP, 2007, adusa din germania, am fost cu masina la Radacini B-dul Timisoara la o verificare (macanica si electonica), la mecanica a fost totul ok in afara de arcul fata dreapta "rupt" (masina nu este lasata), placutele si discurile cam uzate (parerea mecanicului "mai tin placutele vreo 5000 KM si discul vreo 20.000 KM"), masina in bord are 81.620 si la test a iesit 82.473. De aici nedumerirea mea si as dori parerea voastra. Pretul masinii este de 8450 EUR + taxa de poluare, in posesia lui are si carnetul de service (sincer nu am mare incredere in ce scrie in el)
Adaug si cateva poze facute cu telefonul ale masini, mentionez ca masina nu are nici un semn de uzura (torpedou, scaun sofer/pasager, cotiera, volan, podeaua de la sofer, are putina uzura la schimbator si butoanele de la radio.

).

Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Masina arata bine. La anii si kilometrii ei, nu ar trebui sa fie in garantie? Exista ceva explicatii cu privire la arcul rupt si motivul pentru care nu a fost schimbat in garantie?
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Km din ECU-ul motorului nu se actualizeaza imediat cu cei din bord. Dar situatia in cazul tau e inversa. Posibil a fost masina de test drive iar acei 1000 km in plus au fost resetati. Asa din poze nu pare a avea uzura pentru mai multi km.
  • Masoft

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
in germania era la o firma de leasing, pe factura de vanzare cumparare intre firma din germania si firma lui sunt trecuti km din bord, argumentul lui este ca exista o eroare intre km inregistrati de motor (orele de functionare) si bord (daca am inteles eu corect), kitul de distributie a fost iarasi schimbat de el, care la fel mi-a ridicat suspiciuni, sustine ca acesta trebuie schimbat la 80.000 - 100.000Km si putea sa mi-a vanda asa dar ma intorceam la el si imi lua 350 EUR pentru schimbul acestuia. Este dispus la orice test in continuare si nu arata nici un fel de ezitare fata de testare, imi tot recomanda testul din autovit dar mi-e ca stie pe cineva si rezultatul o sa fie pozitiv, alta intrebare este daca poate sa ascunda asa bine numarul real de km incat este asa de dispus la testare, inca o chestie, imi ofera garantie de 6 luni la motor si transmisiela el la service.
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Daca pe tech 2 au aparut in ECU km astia nu prea cred sa fie altii. Nu exclud total posibilitatea insa Laughing

Masina cum merge? Pana la urma aia e important. In 3 ani sa fi facut maxim 200 000 km, mai mult nu cred.
  • Masoft

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
totusi inca 110.000 KM sunt destui, pe care cu placere i-as face eu Smile
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
am un signum de 220 de cp . De ce zic puterea ? Ca sa-ti dai seama ca modul de condus la o astfel de masina se presupune ca a fost agresiv pe parcursul existentei ei .
Acum , un condus agresiv prezinta si franari multe , mai ales de la viteze mari si mai ales ca masina are 1,55 to
La discurile masinii treaba asta se traduce asa :
- discurile fata au fost schimbate la 220.000 km ( originalele )
- discurile spate trebuie sa le schimb , iar masina are .... 250.000 km , pt ca sunt tot cele originale !

Arc rupt am avut la alta masina din cauza gropilor mari si luate in viteza si a suspensiei sport .
Opelul nu arata ore de functionare , ca cheia la bmw , ci km
Kitul de distributie la diesel se schimba la 120.000 km in Romania si parca la 180 in Germania , din ce imi aduc aminte

Signumul meu este facut in 2003 vara si adus in 2006 . Pe caietul de service si in motor - bord si pe presuri , avea 177.000 km . Asta pt comparatie
  • tayfoons

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Zic sa stai cuminte! Du'te personal in Ge si ia'ti una! Asa am facut eu! Am tot cautat prin Buc modelul asta ca mi s'a pus pata si ca sa vezi... la preturi... mai mici ca'n Ge cu 1000-2000 euro! Atentie la furaciuni si "faza cu tva'ul neplatit" ei spala masinile prin firme fantoma si o sa platesti tu cei 19% cand o sa bata fiscul la usa ta peste un an 2. Atentie mare! Am dat 11mii la nemti... dar e extra full... si stiu ca nu'mi iau teapa de la samsari!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Alea or fi vremuri cand va cauta fiscul pe cineva in romania. Rolling Eyes
Extra full zici? Oare?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR