Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • electro1983

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am cumparat o masina de la un intermediar si mi-a dat un numar de telefon al presupusului proprietar din acte cu care am si vorbit la momentul acela dar am realizat mai tarziu ca cel cu care vorbisem era un smecheras, prieten al intermediarului si acum trebuie sa iau legatura cat mai urgent cu proprietarul real al masinii(ultimul pe acte) pt a o radia si inmatricula pe numele meu.

Respectivul proprietar este RAD IOSIF din ORADEA, STR. ITALIANA, NR. 16, BL. C4, SC4, ET.2, AP.19 si as avea nevoie de un numar de telefon al respectivului pt a intocmi actele.(Eu sunt din judetul Hunedoara)

Pt aceasta fac un apel la bunavointa d-voastra, cei care stati in zona aceasta, daca se poate sa-i faceti o vizita respectabilului(sper) proprietar de drept asa cum rezulta din actele masinii pt a-i cere un numar de telefon pt a-l putea contacta si rezolva aceasta problema.

Va multumesc si sper sa ma ajute cineva curand....dau o bere(sau mai multe;))
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Incearca sa-i trimiti o scrisoare. Poate te suna el, interesul fiind reciprocavand in vedere impozitul ce trebuie platit.
  • BH07PKD

  • Mesaje scrise: 739
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
salut,
da-mi te rog si nr. de inmatriculare,daca a fost la noi la service(Opel West),sigur te pot ajuta.
astept nr. ori aici,ori pe privat.
o seara placuta.
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Deci pana la urma datele personale nu sunt chiar in siguranta la service-urile autorizate Opel? Daca se mareste numarul de beri poate ca se mai afla si un cod de securitate sau un cod mecanic al cheii, sau cine stie ce alte date CONFIDENTIALE!
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
datele personale nu sunt in siguranta NICAIERI stai linistit; problema este cine si cu ce scop dispune de ele, sa raspunda pt ce face;
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Masina are numarul de inmatriculare BH 75 EMA. Este deja scoasa la vanzare
https://www.clubopel.com/vie...highlight=#715780
  • electro1983

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Va multumesc pt intelegere si ajutor...din fericire am reusit sa contactez proprietarul...din pacate masian e radiata fiscal din 2007, din data de la care a plecat masina de la dansul, dar n-a fost s-o radieze si de la politie. Stie cineva, in cazul acesta...daca masina e radiata fiscal...se radiaza automat si de la politie?Tin sa mentionez ca masina a circulat in continuare cu itp valabil, asigurare si rovigneta valabila, etc.....sau ce demersuri ar trebui facute ca s-o pot inmatricula pe numele meu?
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Varianta cea mai simpla, la limita legalitatii si nu foarte ieftina: te duci la proprietarul din acte, faci un nou contract de vanzare cu el (daca este de acord), platesti impozitul la zi, obtii un nou certificat fiscal si o inmatriculezi pe numele tau. Trebuie totusi intrebati si cei de la taxe si impozite daca accepta varianta asta.
Varianta mai complicata, si poate mult mai scumpa: te judeci cu cel ce ti-a vandut-o sa-ti dea certificatul fiscal.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR