Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Putem dovedi ca suntem o comunitate unita? Daca da,poate ajutam fiecare cum poate(bani,haine...alimente,chiar si apa minerala)sinistratii de pe urma inundatiilor(de exemplu,acum pe cei din Moldova)eu zic ca n-ar strica sa ne ajutam aproapele.Sa incercam sa ne organizam cumva(eu unul acum sunt dispus fiind in concediu de odihna).Voi ce parere aveti,putem face ceva? Rolling Eyes Sad Daca da,trebuie sa ne miscam repejor...si ideile voastre pot ajuta foarte mult.Rog a se interpreta acest topic ca un mic semn de trezire a patriotismului din noi,daca va fi un esec sa fie sters de moderatori sau admini.Multumesc anticipat!


[editat]
URAGAN a scris:
Am mers la BRD-Sucursala Iasi,agentia Zimbru si am deschis urmatorul cont curent personal: RO42BRDE240SV03577452400,am ales aceasta varianta ptr.a nu-mi incurca contul de card ce-l detin la ei si ptr.a sti clar ptr.ce e deschis:Ajutorare sinistrati-inundatii Moldova.
Rog colegii ce doresc sa se implice financiar,deocamdata...sa faca depunere numerar numai de la sucursale,agentii BRD din tara,deoarece scutim comisioanele ce ni se iau daca se fac depuneri de la alte banci.Am inceput eu prin a alimenta contul cu 50 RON(cu disponibilitatea de a mai depune).Contul il pot urmari prin serviciul BRD-NET si voi anunta destul de des(sper)donatiile ce le-ati facut.Doamne ajuta sa strangem ceva ptr.acesti napastuiti ai sortii...Tinem legatura!
LE:Pe seara am sa pun poze si cu hartiile ce le am de la banca la deschiderea contului.Momentan nu le pot pune deoarece m-au lasat acumulatorii la aparatul foto,insa pana diseara sunt puse in topic.


Aici se fac depuneri,de preferat sucursale si agentii BRD: Ajutor sinistrati-Titular cont:Grigore Sorin-cont RO42BRDE240SV03577452400

Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
URAGAN - eu intru in hora.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
de acord!
pt bani eu zic sa strangem intr-un cont.(uragan tot esti tu casierul la iasi)
pt restul de preferat se strangem tot intr-un loc,de preferat Iasi,zona cu cea mai mare densitate de opelisti.
cred ca se poate lua legatura cu cei de la Crucea Rosie.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sa vedem ce zic si alti colegi de-ai nostri.Buna ideea cu Crucea Rosie,Marian.Ma bag la asa ceva din moment ce am deschis topicul si chestionarul.Hai frati Opelisti.sa dam dovada de maturitate... Sad
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
toata stima pt idee.am sa urmaresc topicul.
sper sa ne strangem cat mai multi din toata tara.
se pot face pachete,trimise prin curse de microbuze(ex bucuresti-iasi)
  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ok. daca deschizi cont eu ma ofer sa donez, sper sa fim cat mai multi, din cei 20.000 de membri !
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Si eu voi contribui, te rog sa-mi dai pe PM contul si sa ne tii pe forum la curent cu desfasurarea.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Usor,usor...vad ca ne adunam.Voi merge dupa amiaza la o sucursala BRD sa deschid un cont separat.Va anunt ce si cum,voi incerca de asemeni sa iau legatura si cu cineva de la Crucea Rosie-IASI(daca iesenii aveti vreo cunostinta pe acolo,rog sa ma contactati).
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
De la Crucea Rosie nu cunosc, dar stiu pe cineva de la protectia civila. Am sa-l sun azi daca vrei. Sa vedem ce zice.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am mers la BRD-Sucursala Iasi,agentia Zimbru si am deschis urmatorul cont curent personal:RO42BRDE240SV03577452400,am ales aceasta varianta ptr.a nu-mi incurca contul de card ce-l detin la ei si ptr.a sti clar ptr.ce e deschis:Ajutorare sinistrati-inundatii Moldova.
Rog colegii ce doresc sa se implice financiar,deocamdata...sa faca depunere numerar numai de la sucursale,agentii BRD din tara,deoarece scutim comisioanele ce ni se iau daca se fac depuneri de la alte banci.Am inceput eu prin a alimenta contul cu 50 RON(cu disponibilitatea de a mai depune).Contul il pot urmari prin serviciul BRD-NET si voi anunta destul de des(sper)donatiile ce le-ati facut.Doamne ajuta sa strangem ceva ptr.acesti napastuiti ai sortii...Tinem legatura!
LE:Pe seara am sa pun poze si cu hartiile ce le am de la banca la deschiderea contului.Momentan nu le pot pune deoarece m-au lasat acumulatorii la aparatul foto,insa pana diseara sunt puse in topic.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
doar numarul de cont trebuie pentru depuneri?
titular?
@uragan specifica te rog detalii daca sunt,pentru a nu se face confuzii.
merge si un mass pe net cu link-ul discutiei.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Titular sunt eu,era de preferat sa fi actionat in numele comunitatii ClubOpel,insa am inteles ca Asociatia ClubOpel Romania ar trebui sa fie "resuscitata",ar exista insa fara nici un document oficial,am deschis contul pe numele meu:Grigore Sorin.
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
intrebam pentru ca la depuneri trebuie si titularul contului.
deci Grigore Sorin cont:RO42BRDE240SV03577452400
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Exact...sper sa nu fi suparat pe nimeni la remarca cu Asociatia ClubOpel Romania,deoarece intai am vrut sa deschid contul in numele clubului insa mi s-au cerut acte doveditoare,pe care bineinteles ca nu am cum sa le procur...si ca deocamdata eu stiu doar din auzite de ea.Deci nereprezentand oficial ceva anume,am deschis contul pe numele meu. Si inca ceva...cand faceti depunerea specificati si cine a trimis banutii.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:Titular sunt eu,era de preferat sa fi actionat in numele comunitatii ClubOpel,insa am inteles ca Asociatia ClubOpel Romania ar trebui sa fie "resuscitata",ar exista insa fara nici un document oficial,am deschis contul pe numele meu:Grigore Sorin.


esti prost informat...Asoc. Clubopel Romania exista CU ACTE !, e cat se poate de reala...insa din anumite considerente (demne de introdus in discutie , insa nu acum)stagneaza de cca un an ...chiar de cand am avut eu acel accident...prietenii stie Wink ...si daca ar fi sa continui ideea cu asociatia, o fac pt ca observ ca mai exista omenie, respect si bunatate...si toate aceste cuvinte inca nu s-au limitat doar la nivel de dictionar....

inca o data Moldova da dovada de fraternitate - bunatate - ospitalitate si se ridica la standarde inalte....tot respectul pt aceasta initiativa...ma bag si eu....
  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Intrebarea mea este daca vrem sa trimitem haine si alte lucruri ce ar pute fi de folos din alte parti ale tarii cum sa procedam oare, cu cine ne putem asocia pentru a rezolva transportul, posibil sa am si mobila ce sa trimit, dar nu prea am cum sa fac sa ajunga la destinatie....
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Uragane, acuma dupa ce ai facut prapad pe Prut si Siret vrei sa dregi busuiocul? Smile
Sper ca s-a inteles ca a fost o gluma.
Am votat pentru si am notat contul. O sa depun si eu niste bani pentru acei oameni aflati in mare necaz.
Felicitari pentru initiativa.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Da,asta intr-adevar e o problema,dar daca se incearca ceva pe plan local,ajutorul tau poate fi benefic si daca nu vrei sa o faci neaparat in numele ClubOpel.Iesenilor le recomand sa stranga asemenea lucruri ce lor le prisosesc(haine,electrocasnice,etc.)si poate cu ajutorul Crucii Rosii sau poate facem noi o coloana vom duce si aceste lucruri care sunt sigur vor ajuta celor in nevoie.Deci,Istvan...nu vreau sa-mi acord drept de autor acestui topic si orice idee ptr.a ajuta e binevenita.Nu stiu cat de bine ma pot exprima in acest moment,dar n-ar fi rau sa va organizati si in tara asa cum va organizati la intalnirile clubului.Sper sa nu te fi dezamagit cu raspunsul meu,dar si noi avem limitele noastre in a ajuta ca lucrurile voastre sa ajunga in Moldova.


Ultima modificare facuta de URAGAN la Lun 28 Jul, 2008 5:21 pm
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Suller Istvan a scris:Intrebarea mea este daca vrem sa trimitem haine si alte lucruri ce ar pute fi de folos din alte parti ale tarii cum sa procedam oare, cu cine ne putem asocia pentru a rezolva transportul, posibil sa am si mobila ce sa trimit, dar nu prea am cum sa fac sa ajunga la destinatie....


eu am contract cu Fan Curier pt ca trimit foarte multe piese in tara...puteti sa aduceti tot ce aveti de trimis la mine la magazin, le facem colete si le trimitem unde trebuie..Wink
...anuntul e valabil pt cei din Bucuresti si imprejurimi Idea
toate cele bune , Ed

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Edi,multumim de ajutorul tau dezinteresat...asa ar trebui sa ne mobilizam cu totii.Tu esti exemplul clar a ceea ce se spune...ca,tot ce este rau,te intareste.Bravo si tinem legatura.Va dau si un nr.de telefon( 0720897428) unde ma gasiti,rugamintea mea e sa sunati doar ptr.lucruri ce trebuie neaparat comunicate.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Sunteti de acord cu o mica contributie la ajutorarea sinistratilor de pe urma inundatiilor?
Da,sunt de acord(cu fapta nu doar cu vorbe). 71%
Nu stiu ce sa spun. 18%
Nu sunt de acord. 10%
127 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR