Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Baieti am o problema destul de grava si imi e sa nu tai usa din cauza asta....nu pot deschide usa de la sofer....nu se dezactiveaza blocare nici din interior nici din cheie....parca o opreste ceva ....am scos eu fata aia mica de usa textila si mam uitat pe acolo am tras de parghiile alea de acolo si tot nu se deblocheaza...precizez ca masina a stat mult timp nemiscata si inca nam incercat centralizata ca nu am baterie pe ea....dar usa pasager se deschide cu cheia fara nici o problema
  • VEMANIS

  • Mesaje scrise: 834
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca ai o problema cu broasca de la usa! Am avut aceeasi problema, dar la mine se deschidea doar din interior. Incearca sa pui o baterie la borne si sa descui din dreapta, poate ai noroc. Altfel, este mai greu, dar se rezolva vu un tinichigiu, sau cineva care se pricepe la dezechipare auto.
  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pai prin dreapta merge fara probleme direct cu cheia.....iar la sofer nu merge nici din interior nici exterior Sad
  • VEMANIS

  • Mesaje scrise: 834
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Imi mentin idee de a merge la un service pentru solutionare. In caz contrar, ai putea incerca sa desfaci fata de usa in partea de sus si sa te chinui sa o deschizi, desi nu cred ca o sa reusesti. Raman la service... Bafta si sa ne psui cum ai rezolvat-o!
  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am rezolvato incuietoare nu iala era blocata si de aceea nu puteam so deschid nici din interior ca nu o lasa parghia.....se pare ca a fost fortata si stricata...stiti careva unde o pot repara in bucuresti?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR