Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Vrajitoarele vin sa scoata flacara violet din Parlament
Trei vrajitoare din Ilfov participa duminica la un ritual menit sa salveze Parlamentul de blestemul flacarii violet.

Ele vor face descantece si vor continua lupta suratelor lor de la Cluj, care timp de peste o saptamana au incercat sa alunge raul si farmecele.

Ele vor folosi la descantece apa din Somes pe care o vor pune pe prag si in cinci colturi ale Palatului Parlamentului.

Trei vrajitoare din Buftea si Bucuresti, Geanina, Isaura si Loventa, vor stropi, duminica, cu apa din Somes si Aries, descantata la Cluj pentru a alunga spiritele rele si a destrama blestemul flacarii violet abatut asupra Parlamentului.

Flacara violet a devenit celebra gratie pesedistului Viorel Hrebenciuc care vorbit la sfaristul lunii decembrie despre cum a putut ea influenta soarta alegerilor prezidentiale.

In opinia politicianului, Traian Basescu a fost mai puternic, in joia dezbaterii televizate dintre cei doi, datorita "Flacarii violete", un ritual secret care iti poate aduce noroc.

Doamne, in ce hal am ajuns! Sa fim condusi de niste retardati care cred in "puterea" tigancilor. Oare tigancile dau factura catre parlament?
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Laughing
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:..Oare tigancile dau factura catre parlament?


O fac din patriotism,nu cu factura...mancati-as... Very Happy
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sa vina sa scoata dracii din ei!
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Isi pierd timpu' di pomana!
Din astia nu ies dracii .... Sunt cablati by default ... din bios.
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Deja imi e rusine ca am fost la vot; indiferent de alegerea pe care am facut-o cand am pus stampila....
  • Deathman

  • Mesaje scrise: 493
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu mai inteleg... In fiecare an si mai nou din luna in luna apare cate o porcarie care sa distraga atentia poporului de la marsaviile comise la nivel inalt. Nu demult au fost boala vacii nebune, gripa aviara, gripa porcina si acuma au venit cu alta chestie: flacara violet.
Poate imi explica si mie cineva specializat in farmece care-i faza cu flacara asta ?
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:
biela-manivela a scris:..Oare tigancile dau factura catre parlament?


O fac din patriotism,nu cu factura...mancati-as... Very Happy


Lasa ca la iesire au ele grija sa bage sub cele 7 fuste un candelabru (nu-ti face grija ca nu incape) , un portelan , un scaun etc. In orice caz cu ,,mana goala" nu pleaca . Laughing
Drac pe drac se scoate ! Laughing
Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Deathman a scris:
Poate imi explica si mie cineva specializat in farmece care-i faza cu flacara asta ?


Crezi ca e cineva specializat in asa ceva pe forum?
Cine are asa specializare, nu prea poate accesa acest forum, sau mai bine zis internetul, din motive ...multe... Mr. Green
  • Deathman

  • Mesaje scrise: 493
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
@G_S_C: Iti dai seama ca am zis-o la bascalie Laughing .
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
...sa ramana Guvernul curat, sa ramana luminat, vesti bune sa ne aduca Guvernul...
...Iesi, raule, din tara noastra si din creierii presedintilor si conducatorilor...

Deci misiune imposibila...data viitoare sa nu mai pufaie etnobotanice dupa care sa se apuce de descintece.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@biela-manivela
Lasa maestre ca e bine asa... Smile Fata de lasitatea in care se scalda romanii in marea lor majoritate, inca meritam mai mult de atat! Smile Foaie verde si-un dudau...o sa fie si mai bine! Smile Veti vedea....la anu nu ma mira sa fim loviti de gripa violet, spre vesnica prosteala a romanilor!
Skip ads

  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Asta chiar a fost una tare Laughing ... Cica flacara violet HAHAHA .. tiganci in parlament ... peste 4-5 zile le vedem la stirile de la ora 5 ca au furat tot ce era de furat din parlament Laughing
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca fura din parlament, o sa le aresteze
Statul nu suporta concurenta...
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca bilciul asta ajunge in media straina iar ne facem de cacao. Putina cenzura 'patriotica' ar trebui totusi sa existe in tara ca prea multe manele, seriale, vrajitoare ...
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
jE a scris:Daca fura din parlament, o sa le aresteze
Statul nu suporta concurenta...


Bine zis jE Laughing Laughing Evil or Very Mad
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Schimbare de plan: vrajitoarele Isaura si Roventa n-au fost lasate sa intre la Parlament. Oamenii inca dormeau si nu puteau fi deranjati. Altii se concentrau la productia de bilute. Laughing

Jandarmii nu au lasat vrajitoarele sa intre in Parlament

Patru vrajitoare "de magie alba", trimise de vrajitoarea Ciresica, au stropit duminica portile Parlamentului cu "licoare descantata pentru a indeparta raul", reclamand ca nu au fost lasate de jandarmi in interior din ordinul "oamenilor mai mari, strapunsi de flacara violet".

Vrajitoarele Roventa si Isaura din Buftea, Geanina si Samira din Bucurestii Noi au venit duminica in fata Palatului Parlamentului cu cosuri cu flori si ghiocuri cu "apa pleznita", cu intentia de a stropi in cinci colturi secrete ale cladirii, pentru a desface "facaturile".

Cele patru ucenice ale Ciresicai au refuzat sa dezvaluie autorul "facaturilor", insa au anuntat ca incheierea descantecului va avea loc duminica seara.

"Noi am fost trimise special de vrajitoarea Ciresica pentru a indeparta raul. Sunt cinci colturi, in care acele cinci colturi sunt cinci facaturi. Chiar daca noi stim cine a facut aceste cinci facaturi, noi nu avem voie sa spunem. Noi am venit special pentru a stropi acele colturi. In Cluj se afla cele cinci vrajitoare. Deseara o sa fie incheierea descantecului si o sa aflati mai multe detalii de la ele", a explicat ritualul una dintre ele.

Coada de mii de persoane care asteptau sa intre in Parlament, dar si o discutie cu jandarmii le-au convins pe vrajitoare sa scurteze procedura. "Am stropit la poarta Parlamentului, deci este de ajuns. Apa aceasta este pleznita, descantata de Ciresica", a explicat o ucenica, apucandu-se de descantat: "Sa ramana Parlamentul curat, luminat, de la Dumnezeu lasat!".

Vrajitoarele au sustinut ca nu au fost lasate de jandarmi sa intre in curtea Parlamentului din cauza obiectelor pe care le aveau, dar si la ordinul unor persoane importante.

"Probabil s-au gandit ca noi vrem sa facem vreun rau, dar noi suntem tamaduitoare si vrajitoare de magie alba, care vrem sa facem doar bine. Nu vrem sa facem niciun rau ci, din contra, vrem sa fie fratie in Parlament si in politica si toti cetatenii nostri sa nu mai sufere si sa nu mai fie afectati de certurile politicienilor", a spus Samira.

"Probabil este ordinul oamenilor mari din interiorul Parlamentului. Probabil ca flacara violet i-a strapuns asupra lor si nu au voie. Este de ajuns ca am stropit portile cu licoarea aceasta descantata", si-a dat cu parerea si Geanina. Dupa ce au indeplinit ritualul, vrajitoarele au plecat.

Pe langa ucenicele Ciresicai, Parlamentul a fost luat cu asalt duminica de mii de romani si straini dornici sa viziteze Camera Deputatilor. Presedintele Camerei, Roberta Anastase, a avut rolul ghidului, plimbandu-i pe oameni in salile de bal, de plen, dar si in sala in care a avut loc "atacul flacarii violete", la dezbaterea finala dintre candidatii la presedintie Mircea Geoana si Traian Basescu.

Cinci vrajitoare din Cluj, Buftea si Bucuresti si-au unit puterile, saptamana trecuta, la Cluj, pentru a desface "blestemul flacarii violet" care, sustin ele, stapaneste Parlamentul Romaniei, ritualul desfasurandu-se pe parcursul a noua zile si noua nopti.

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Un wallpaper pentru @jE Razz cam mititel,dar nu marimea conteaza.

Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR