Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • cosmindnb

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2009

  • Mesaj Privat
-problema e de cand am luat masina. cand am mai putina benzina, sa zic sub 15 l in rezervor, nu indica bine adica se aprinde rosu..ba mai dispare si tot asa si e foarte derutant ca e greu de tinut evidenta benzinei mai ales ca in ultima vreme am avut un consum mai mare si am ramas de cateva ori fara benzina din acest motiv.
-din cate am inteles e un plutitor..in rezervor si cica el e de vina. cum se schimba acel plutitor..?
-ce sfaturi imi dati? va multumesc!
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Intai desfaci sonda litrometrica din rezervor, inspactezi bine plutitorul sa nu fie spart, la fel si rezistenta bobinata si cursorul acesteia care este antrenat de acel plutitor, verifici daca la cupla electrica a conectorului sunt papuci oxidati si ii cureti, eventual verifici toata instalatia electrica pina la ceasul indicator de benzina! Bafta!

L.E. Cauta deasupra rezervorului...ar trebui sa fie un capac sa spunem ce se "insurubeaza" in 3 cleme si din care poate iesi doua conducte de benzina si doua sau trei fire electrice! Nu stiu exact cum este la Kadett


Ultima modificare facuta de D_M_G la Mar 16 Feb, 2010 12:34 am, modificat de 3 ori in total
  • cosmindnb

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2009

  • Mesaj Privat
mersi. dar daca acestea se afla in rezervor..cum ajung la ele?
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
ridici bancheta din spate si o sa dai peste rezervor unde ai o chestie de reglaj a sondei litrometrice
  • cosmindnb

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2009

  • Mesaj Privat
va multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR