Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
de care site e vorba?
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
http://www.zexstar.com/index.php
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
ala e saitu... daca vreti sa cumparati leduri, sa nu luato de pe maica domnului...sunt de proasta calitate. am fost cu omu meu pe la aia de au magazine acolo, sa facem afaceri...ce ne-au auzit urechile despre marfa lor... oricum noi suntem in masura sa va aratam in orice moment diferenta intre ce se vinde acolo si ce se gaseste pe site.

eu va asteptt la garajul meu pentru un montaj deja profesionist! yahoo id waxdanny, tel 0723 264 207
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
ledurile alea superflux la ce bani sunt? am intzeles ca dau lumina mai imprastiat asa e?
Skip ads

  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
superfluxul este pentru alt gen de aplicatii. este un led destul de fragil. asa e da lumina imprastiat dar orice led poate trimite lumina difuza... costa cam 30 000 bucata si nu sunt cu mult peste cele de 5 mm la intensitate. plus ca sunt mult ai greu de adaptat in bord sau in alte locuri mici... uneori imposibil... cel mai aproape de becurile originale se afla ledurile de 5 sau 3 mm.
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
ma intereseaza daca imprastie lumina ca lumea. Daca nu ... le las asa.
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
bai nene, iti arat pe viu ce si cum, cauta-ma pe bazarul de pe forumul 4tunig si ma gasesti acolo cu tot felul de poze dela o multime de masini. tu ce parere ai, ca iti pun trei licurici acolo sa fie? nici macar lumina originala nu e uniforma...
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
arthurro, imi schimb eu ledurile cu superflux cum apuc sa demontez bordul, asa ca o sa-ti fac poze reale sa-ti arat cum iese. poate-poate acum de rev daca reusesc
Skip ads

  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
4EST a scris:arthurro, imi schimb eu ledurile cu superflux cum apuc sa demontez bordul, asa ca o sa-ti fac poze reale sa-ti arat cum iese. poate-poate acum de rev daca reusesc



Chiar te rog. Mai am si acum ledurile de la tine pt. ca daca am patit-o cu motorul nu am mai efectuat operatiunea. Chiar vreau sa vad cum iese.
Asa ca ... astept cu nerabdare Am vazut prin materialele alea care mi le-ai dat tu niste ceasuri jumatate verzi jumatate albastre si mi s-au parut interesante. Poate fi si alta combinatie de culori sau cum as putea sa las ceasurile albastre si acele indicatoare rosii .Ce parere aveti?

  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
ar fi interesant sa vad si eu cum se face cu superfluxuri, daca vorbim de aceleasi leduri patrate cu 4 picioruse.

de ce nu zici arthurro ca ai leduri din astea? te ajut sa le montezi daca vrei, numa sa ne dea 4est o idee ca altfel io nu vad cum le-as putea pune pe acolo...

apropo, am trecut ieri pe la obor si au foaie de Al la 2 100 000. cred ca ne ajunge pt amindoi...
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
arthurro n-are superflux, i-am zis eu de ele si se gandea sa-si pune direct asa.

Eu mi-am pus initial led-uri albastre, si arata binisor, vezi aici http://album.4est.ro/galler...a_tuning/IMG_1335

superflux-urile planuiesc sa le pun fie ca si becurile normale (gasesc eu cum sa le fixez in capatul plasticelor). Daca nu, ramane solutia alternativa pe care am folosit-o cu succes si la led-uri normale - vezi aici http://album.4est.ro/galler...a_tuning/DCP_3626 - led-uri prinse cu lipici din ala ce se incalzeste cu pistolul. Astfel, in prezent, daca te uiti pe prima poza, cele 2 leduri suplimentare puse oblic asigura iluminarea pe centrul ceasurilor.

Cred ca cu superflux va arata muuult mai bine.

Sper totusi ca in acelasi timp sa fac si un variator de tensiune, ca ar cam fi nevoie
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
mersi 4est, dar eu cred ca superfluxurile nu se preteaza montarii in bord. nici macar nu sunt asa puternice... eu mi-am facut lumina din portbagaj cu 6 superfluxuri albe si sa stii ca nu am facut mare branza... e mare pacat sa strici bordu in asa hal incit sa pui neste superfluxuri. baga geana la www.zexstar.com si vezi ca ledurile au caracteristici reale de intensitate.
eu zic ca nu se merita sa te complici. ti-a iesit bine, desi prea puternic acolo sus unde ai pus alea doua suplimentare. cel putin asa se vede din poze. e destul de greu de lucrat cu superflux in spatii mici, mai ales ca sunt firave rau. daca le indoi piciorusele, trebuie sa ai grija ca se sparge lupa si se misca jonctiunea... aleluia led dupa aia.
Skip ads

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
O sa exersez putin cu ele mai intai, mersi pt sfaturi. Acum daca tot le-am cumparat de la zextar, ce sa fac, le incerc, poate-mi si iese.

Am luat si led-uri normale, si evident ca o sa le compar cu ledurile "noname" ce le-am luat din BV. Poate fac si o poza daca e diferenta
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
vezi ca pe site-ul zexstar sunt poze cu diferentele intre ce aduce el si ce se gaseste pe piata. Pot sa spun ca sunt adevarate deoarece pozele sunt facute in prezenta mea, iar ledurile au fost cumparate impreuna din magazine. Iti spun ca nu exista in tot Bucurestiul calitate mai buna decit acolo, la zexstar... pe bune. iti poate face o demonstratie live oricind.
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
da, am testat comparativ si sunt cu ~20% mai bune decat ce am cumparat din magazin.

Am montat si 2 superflux-uri in bord, am facut si poze, vi le arat maine.

N-am avut probleme la montare, le-am fixat cu lipici din ala care iese din pistol cu baston de plastic
  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
ma bucur ca esti multumit... asa m-am imprietenit eu cu victor... abia astept sa vad pozele cu superfluxul , si sa vad si ce solutie ai aplicat pentru rezistente...
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Uite am facut aici 3 variante comparative

Warning!! - intrucat tocmai s-au facut ceva schimbari la nameserver, la carora nameserverul vostru mai are inca in cache adresa IP veche, NU va va merge site-ul meu (daca l-a mai accesat cineva din reteaua voastra in ultimele x zile). Daca la ping raspunde IPul cu 213. inseamna ca e Ipul vechi si mai dureaza ceva timp (zile) pana se propaga si la voi.

Iata si pozele
versiunea 2003:
http://album.4est.ro/galler...a_tuning/DCP_2521

versiunea 2004:
http://album.4est.ro/galler...a_tuning/IMG_1335

versiunea 2005:
http://album.4est.ro/galler...a_tuning/IMG_3167

Ca sa ma mandresc, eu zic ca arata super, si cu greu poti obtine altceva mai bun

Aici e poza cu configuratia celor 2 leduri si 2 superflux-uri suplimentare: http://album.4est.ro/galler...a_tuning/IMG_3162

LED-urile bat in X pe partea din mijloc, si superflux-urile bat inspre lateral (sunt in colturi) pt partea de mijloc jos si laterale.


Dupa ce reusesc sa gasesc geamuri electrice o sa le fac niste comutatoare misto cu led-uri discrete pe ele.

Mai am in plan si legarea trapei la inchiderea centralizata astfel incat sa pot deschide din casa trapa, si pana ajung sa se mai racoreasca putintel
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
vezi ca imi da eroare de dns-uri. am incercat sa vad si eu pozele si nu mere Sad
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
o sa mearga in ~2 zile. Cica tre sa faca refresh secondary dns
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
la mine merge....si a mers si ieri imediat dupa ce ai postat.

super lucrare. ce culori mai se gasesc?....un alb neon exista?


am facut si eu pe ex vectra trapa si geamurile controlate de alarma, dar doar inchiderea.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR