Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alcapone

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut! am facut rost de curand de un kit pt geamuri electrice si nu am toate contactele in mufa aceea care face legatura dintre usa si stalpul masinii. am desfacut mufa aceea cu burduful de cauciuc , care intra in usa, dar nu reusesc s-o desfac pe cea din usa, pt ca trebuie s-o scot si sa mai adaug niste pini. am vazut ca are 3 picioruse, dar nu pot s-o scot.poate cineva sa-mi explice cum se desface? am postat o poza, ca sa stiti la ce ma refer.

Skip ads

  • mariustart

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Alba
  • Masina: Calibra 1995 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut, da fata de la usa jos, si baga mana in usa, prinde de mufa si roteste de ea (nu mai stiu in ce parte)vezi tu, pe acolo se scoate,o tragi in usa,si prin usa o scoti, nu incerca sa o impingi inafara ca nu merge.E adevarat, care nu au geamuri el., nu au trasa mufa pt. macara, mai bine incearca la dezmembrari, poate gasesti cablajele cu tot cu mufa...Succes
  • alcapone

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
da, multumesc pentru sfaturi, dar gresesti, k toti ceilalti! tocmai asta este, ca in usa nu se poate trage, iese doar in afara. m-am chinuit 2 zile de mi-am rupt degetele, dar nu a mers scoasa prin usa. am facut-o de mult. am montat eu pinii lipsa, am pus sigurantele care nu erau in panou si gata, am geamuri electrice! si chestia este ca nu merge rotit de ea, ca are niste canturi, care nu ii da voie sa se suceasca. are 3 picioruse, care trebuiesc apasate toate odata si se impinge in afara.
  • Pfenning

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca in bord electrica e facuta pentru geamuri si la cele fara? Ca eu am vazut socluri pentru sigurante, dar nu am stiut daca e electrica trasa pana la stalp. Comenzile de geamuri unde le legi?
Skip ads

  • alcapone

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
desfaci capacul de sub frana de mana si gasesti mufele pt butoane. bine ar fi sa iei butoane originale, care sa aiba mufele, pt ca eu am primit unele taiate si nu stiam sa leg firele intre ele. ai toata instalatia facuta din fabrica pana la mufa asta care intra in usa. tu va mai trebui doar sa scoti mufa careia i-am facut eu poza si sa mai adaugi niste pini in ea, cei care lipsesc, sunt 3sau 4 la fiecare mufa.si vei trage cabluri de 30cm pana la macara in usa, atat. daca ai nevoie de pini as putea sa-ti trimit eu, ca mai am unii ramasi.
  • Pfenning

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am verificat cu @mishu_2000, am pe masina doar electrica pentru geamuri pe fata. Cand o sa am bani, o sa fac treaba. Pana atunci stiu si atat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR