Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • prea_usor

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salutari din nou,

Din ce am inteles de la 1 februarie anul curent taxa auto va fi din nou modificata.Eu nu am masina inca inmatriculata,are numerele de Franta.
Aveti cumva idee cat costa taxa la o astra h din 2006 1.7 cdti euro 4? din pacate nu stiu ce emisii de co2 are...
Am inteles in cazul in care ai filtru de particule obtii o reducere,cum pot afla daca masina mea detine asa ceva?

Multumesc,
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
prea_usor a scris:Salutari din nou,

Din ce am inteles de la 1 februarie anul curent taxa auto va fi din nou modificata.Eu nu am masina inca inmatriculata,are numerele de Franta.
Aveti cumva idee cat costa taxa la o astra h din 2006 1.7 cdti euro 4? din pacate nu stiu ce emisii de co2 are...
Am inteles in cazul in care ai filtru de particule obtii o reducere,cum pot afla daca masina mea detine asa ceva?

Multumesc,

Taxa nu s-a modificat de la 15 februarie ci a fost introdusã ºi pentru maºinile noi EURO4.
Emisia CO2 este trecuta in Brief-ul original. Cat despre filtrul de particule se poate afla prin decodarea VIN.
Lasa VIN-ul si iti spun daca masina are DPF sau nu.
Daca folosesti functia "cauta" mai gasesti discutii legate de acesta taxa. Numai bine.
  • prea_usor

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2010

  • Mesaj Privat
VIN : woloahl4868024068

cat despre co2 nu prea il gasesc...mai ales ca talonul e in franceza..nu am apucat sa il traduc.
multumesc frumos
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
s-a discutat despre acest subiect de nenumarate ori. Cauta si scrie acolo....dar mai intai citeste.
se inchide
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR