Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ca idee pentru cei ce aveti nevoie sau dispuneti de rable pentru "Voucheriada 2010".

Pe linga voucher care va fi securizat si va arata ca o bancnota, mai aveti nevoie de urmatoarele:
- certificatul de inmatriculare a autovehiculului uzat, in copie legalizata;
- certificatul de distrugere a autovehiculului uzat, in copie legalizata;
- certificatul de radiere din evidenta circulatiei a autovehicului uzat, in copie legalizata.

Dupa ce au fost depuse la dealer actele de mai sus impreuna cu voucherele se asteapta 3zile pentru validare.

Va rog sa nu poluati topicul cu anunturi de vinzare-cumparare, pentru asta folositi sectiunea de Bursa.
Haideti sa mentinem acest topic cu informatii utile cit mai proaspete de la dealeri, Remat si alte surse implicate. Multumesc.
Skip ads

  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut , o idee foarte buna cu acest topic.
intrebare: daca cumpar un tichet de la x si inca un tichet de la y , se cumuleaza aceste tichete?si pentru fiecare tichet trebuie sa se prezinte acele 3 copii legalizate?
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
da se cumuleaza,tichetele nu sunt nominale
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
da... se pot cumula pana la 3 tichete valorice si pentru fiecare in parte trebuie acele copii ...

intrebarea mea: care-s conditiile de acceptare de la Remat ? trebuie adusa rabla functionala ? (adica nu pot s-o aduc tractata? sau pe platforma?) ca mi-e groaza sa bag iar bani in ea s-o fac functionala ...
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Si eu stiu ca rabla trebuie sa ajunga prin "propriile forte" la Remat.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Intrebati intai la remat daca sa bagati banii in ea sau exista si alta varianta... eventual mai ieftina si mai rapida Wink
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@iso care e procedura cu epava?

O duc la remat imi da certificat de distrugere si pe baza lui ma duc la politie sa o radiez si la fisc sa o scot de la impozit, voucherul care il primesc are termen de valabilitate ? eu il voi revinde ulterior, viitorul posesor are nevoie de certif de distrugere, radiere si de inmatriculare ?

Mersi
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Deocamdata stiu ca sint necesare actele insirate de mine mai sus in copie legalizata, probabil o parte dintre ele se "pierd" pe drum si de aceea sint necesare copiile legalizate. Ordinea in care se procura nu o cunosc inca desi logic ar trebui sa fie cum ai zis tu dar cum administratia nu cunoaste logica orice alta varianta este posibila. Laughing

...eu voi fi beneficiarul a 3 vouchere si de aceea m'a interesat ce acte imi sint necesare.
Skip ads

  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Rabla poate ajunge la remat si tractata sau pe platforma (eu am dus-o pe platforma anul trecut), dar trebuie sa aibe toate elementele pe ea (nu merge dusa fara punte sau usi etc.)
Inca exista multe ''rable'' care pot ajunge la remat pe propriile forte, dar proprietarul poate nu a mai circulat si nu mai are asigurare sau itp, asa ca platforma ramane de baza.
Iar ca intrebare eu daca vreau sa cumpar inca un cupun trebuie sa cumpar rabla cu acte in regula sau cumpar doar cuponul cu actele precizate in primul post?
  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
@Marius T---doar cuponul
O problema am si eu.Am o dacie (cu toate actele)dar nu este pe numele meu.Proprietarul este plecat din tara,dar mi-a spus ca-mi trimite o procura ptr. a o duce la programul rabla.Este de ajuns acea procura sau imi trebuie si alte acte ?
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Doar cu procura notariala o poti radia si duce la programul rabla!
  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris:Doar cu procura notariala o poti radia si duce la programul rabla!

La notariat sau la ambasada ?Notariat este la orice colt de strada dar ambasada este la vreo 300km spune proprietarul.
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Pai...notariala ca ambasada nu se ocupa cu asa ceva! Intelegand ca se va face procura notariala in strainatate, tu trebuie sa-i faci o traducere lagalizata aici!
L.E.
Sa contina toate datele personale la ambii parteneri si cele ale masinii! Este foarte important!


Ultima modificare facuta de D_M_G la Dum 14 Feb, 2010 1:35 pm, modificat de 2 ori in total
  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
@D_M_G--multumesc.Stiam de traducere ca trebuie facuta la noi in tara,dar proprietarul mi-a zis ca trebuie la ambasada(am sa-l indrum spre notariat)
In afara de procura mai trebuie si vreo copie de pe C.I al proprietarului?
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Este bine sa ai si acea copie dupa C.I. a propietarului! Ca la noi in Romanica trebuie sa fii blindat de tot felul de hartoage! Evil or Very Mad
  • cristi2307

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE, ex Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2008

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris:Este bine sa ai si acea copie dupa C.I. a propietarului! ...

Azi am fost si eu la un centru de predare a ''rablelor'' (am de predat 3: una pe numele meu, una pe numele sotiei si una pe numele cumnatului) si mi-au zis ca, pe langa procura trebuie sa am si copie dupa C.I.-ul fiecaruia dintre titulari. Mai trebuie si copii nelegalizate (?) dupa talon si C.I.V. . Inca nu cunosc acum procedura exacta; de-asta v-as ruga, pe cei care aflati ceva pe tema asta sa mai ''povestiti'' si la altii.
Numai bine.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Dupa spusele celor de la Remat din Galati, programul rabla ar trebui sa inceapa de luni 22 februarie. Asteptam cu interes.
  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
stie careva daca aceste tichete valorice au termen de valabilitate?pe la dealerul meu opel circula zvonuri ca ar avea o anumita valabilitate,cam de o luna...sau ceva de genu.....pe site-ul www.afm.ro nu e trecut nimic despre valabilitate.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
valabilitatea lor e pana se incheie campania de anul asta ... nu stiu exact in ce luna ... oricum faza cu "valabil cam o luna" pica sigur ...
  • geo860207

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Kadett 1985 13NB
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
cristi2307 a scris:
D_M_G a scris:Este bine sa ai si acea copie dupa C.I. a propietarului! ...

Azi am fost si eu la un centru de predare a ''rablelor'' (am de predat 3: una pe numele meu, una pe numele sotiei si una pe numele cumnatului) si mi-au zis ca, pe langa procura trebuie sa am si copie dupa C.I.-ul fiecaruia dintre titulari. Mai trebuie si copii nelegalizate (?) dupa talon si C.I.V. . Inca nu cunosc acum procedura exacta; de-asta v-as ruga, pe cei care aflati ceva pe tema asta sa mai ''povestiti'' si la altii.
Numai bine.

eu am fost astazi la un o reprezentanta si mi-a zis k trebuie depuse copiile la actele masinii doar la una din cele 3
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR