Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut
Astra mea H a implinit 5 anisori si a sosit vremea sa-i iau "incaltari" noi. Am vazut oferte si m-am oprit la 2 dintre ele.
DUNLOP SP SPORT MAXX si MICHELIN ENERGY SAVER, pe 205/55/16, de vara, desigur; ca si bani sunt cam la acelasi nivel, putin mai ieftine Dunlop...deci, dupa experienta voastra in ale cauciucurilor ce ma sfatuiti sa iau, cu argumente daca se poate.....
Multumesc

http://www.anvelopa-janta.r...2055516-4023.html

http://www.anvelopa-janta.r...2055516-4638.html
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Dunlopul are indice de viteze W, nu stiu daca vei merge tu cu peste 240 km/h vreodata dar na. Eu as merge pe Dunlop.
Am avut si Michelin dar care dupa ce s-au uzat (destul de mult) huruiau groaznic
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Anvelopele sunt din clase diferite. Dunlop SPORT MAXX sunt de performanta iar Michelin Energy Saver sunt de buget. Dunlop nu vor tine mai mult de 25mii km, vor genera un consum mai mare si vor avea o aderenta mai buna pe ploaie. Michelin tin pana la 45mii km, salveaza pana la un litru la suta de km (probat de autobid) iar aderenta este semnificativ mai slaba. Personal inclin spre Dunlop, dar nu as alege nici una din cele doua ci m-as indrepta spre un Continental EcoContact 2 sau un Dunlop SP01 Sport.
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Personal inclin spre Dunlop, dar nu as alege nici una din cele doua ci m-as indrepta spre un Continental EcoContact 2 sau un Dunlop SP01 Sport.

Ce bine am facut ca m-am indreptat spre Dunlop SP 01 Sport. Very Happy Tocmai ce-am luat la oferta 4 bucati din Selgros. Abia astept sa le montez si sa vina vara sa le testez.
Skip ads

  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pana la urma am luat Goodyear Excellence - oferta in Selgros, Made in Germany si DOT 2010......sunt incantat de ele........
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
dodo si Continental uni sunt ,,preparate si coapte,,? haa la Romanika ,recte Timisoara....asa ca ,cumparare placuta,dar esti sigur ca vrei ?
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
La Astra am MICHELIN ENERGY SAVER , sunt silentioase dar la o frana putin mai tare intra ABS de zici ca sunt pe nisip, la VW Polo am Dunlop SP 01 Sport , sunt muuuult mai bune la aderenta nu se compara cu Michelin ,ABS nu a intrat la franari puternice dar in schimb sunt putin galagioase , parerea mea ........Dunlop sunt mult superioare .
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Pentru Caravanul meu H am ales Dunlop Fast Response 205/55/R16 H. In primul rand legale-H. Trebuia facut ITP-ul si era incaltat cu W-uri tocite. In al doilea rand dupa ce am vazut un top al acestei dimensiuni. Cred ca am facut cea mai buna alegere!
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Dunlop Fast Response am ales si eu. Sunt foarte multumit de ele. La o franare de urgenta de la 120km/h -> 0 nu a apucat sa intre ABS-ul..
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR