Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
dap am reusit! tetiera pusa in prima scobitura , spatarul drept si scaunul lasat la jumate in adancime! o pozitie perfecta! in sfarsit!
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
dancraciun a scris:subscriu

am condus 3 tipuri de opel vectra, astra g caravan , si acum am o corsa ... intr-adevar .. astra si corsa au scaunele incomode.. nu reusesti sa iti gasesti pozitia perfecta cand teitera sa atinga capul si pentru asta.. la drum lung intervin dureri de coloana , gat cap...sper ca in viitor voi reusi sa ma asez in sacun cum trebuie Smile


eu stiam ca este o mare prostie sa atingi cu capul de tetiera in mod normal. capul tre sa faca ca girofarul cand conduci Very Happy (asa-mi zicea instructorul). tetiera foloseste in momentul in care te loveste unul din spate cu putere si vrei sa-ti mai ramana capul pe umeri. asa era inainte Mr. Green
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
cred ca voia sa spuna omoplatii...

Later edit: Cred ca o sa incerc si eu, desi mi se pare foarte confortabil cum e reglat acum


Ultima modificare facuta de maiandrei la Sam 03 Jun, 2006 2:20 pm
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nu vroiam sa spun omoplatii Very Happy stai drept cu spatele ridica scaunul pana tetiera iti atinge capul! cu barbia putin ridicata! dupa ce te vei lasa moale spatele ramane sustinut perfect, iar capul de departeaza de tetiera! si astfel nu e impiedicat!
Skip ads

  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu, la proaspat achizitionatul Corsa 1,7 DTI am super scaune, cu sustinere laterala, fiind varianta de echipare sport. Very Happy
  • xexe

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 1 litru
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2006

  • Mesaj Privat
eu cred ca nu sunt incomode deloc.
am facut in week end un drum cam de 3 ore juma' si n-am avut probleme.
sa vezi la clio pozitie ... Crying or Very sad
la corsa e mult mai bine (am si reglare la scaun si il tin in pozitia cea mai joasa).
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Clio Symbol are scaune incomode,iar Clio bicorp are de 2-3 ani scaune sport,chiar mai comode decat la Opel !
  • NT-26-LEX

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2004 z10Xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
daca scaunele de corsa sunt incomode ,inseamna ca nu ati condus vw POLO , sa vedeti ce durere de spate aveti dupa un drum de o ora cu masina in oras.
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
NT-26-LEX a scris:daca scaunele de corsa sunt incomode ,inseamna ca nu ati condus vw POLO , sa vedeti ce durere de spate aveti dupa un drum de o ora cu masina in oras.


Incearca Skoda Octavia I sa vezi !
Consider ca OPEL Astra e facuta pt drumuri lungi si deci discutia nu prea isi are rost.
  • szilid

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Hi,

am o problema delicata.Un prieten a vrut sa dea in fata bancheta din spate si in drapta a fost intepenit butonul care deblocheaza.....fortat fara cap rezultat sa rupt si banca a ramas frumos blocat in pozitia 90'. Ce pot sa fac cu el sa pun frumos inapoi cum era? Se poate desface?

Thanks pentru ajutor!
  • szilid

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
acuma vin din garaj Wink. Am rezolvat problema pe jumate. Am pus inapoi bancheta in pozitia 0 (adica inclinat in spate cat se poate) Ramane sa vad daca pot sa lipesc cu ceva calumea sa si tina.
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
adica tu acum nu mai poti rabata bancheta ? probabil clapeta aia mica ce o deblocheaza va trebui schimbata.....dar poate poti sa o lipesti cum ai zis......pt. lipire plastic cu plastic iti recomand cu incredere Poxipol
Skip ads

  • szilid

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am rezolvat cu Poxipol, era o adevarata munca de chirurg sa pun la loc, dar a meritat. Ce am invatat din asta e ...... nu mai pune nimeni manuta pe masina in afara de mine !
  • f1specialfx

  • Mesaje scrise: 610
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.4 90HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Stii vorba aia masina si femeia le folosesti doar tu..
  • barilla

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
am o corsa din 2005.problema scaunelor le-am rezolvat prin inlocuire cu scaune de la ford-mult mult
mai comode Very Happy
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
La toate masinile sunt scaunele incomode daca stai sa te gandesti, ca doar nu avem toti Maybach sau Lincoln cu fotolii. La orice masina exista inconveniente de confort, eu la vechea SuperNova imi amortea piciorul cu care foloseam acceleratia pentru ca era bordul facut aiurea si stateam sprijinit cu piciorul pe plastic pe lateral, iar la drum intins era foarte incomod.
  • f1specialfx

  • Mesaje scrise: 610
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.4 90HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu conduc lejer 500 de km fara oprire in scaunul de pe Corsa .Mi se par foarte comode scaunele sport ce echipeaza versiunea Sport si Cosmo..
  • ionutz05cti

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2005

  • Mesaj Privat
salutare! in primul rand fata de Clio de ex, ...scaunele Corsei C sunt mult mai confortabile; nu stiu despre altii , insa am facut in 26 de ore 2000 km ...fara dureri de spate (pauza de juma' de ora intr-o tentativa de somn esuata) Laughing mi se par ok si ca sustinere laterala si duritate, insa nu se poate dormi pe ele , chiar si lasate de tot pe spate... tocmai datorita formei lor Smile ca si concluzie , sunt f. multumit
toate cele bune!
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am echipare Enjoy la Corsa D si pot spune ca e un minus al masinii scaunul soferului. Oricat am incercat sal reglez tot nu sunt multumit.


Ultima modificare facuta de ovidiu.SB la Sam 26 Jan, 2008 1:18 am
  • goldeye3002

  • Mesaje scrise: 448
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pentru cei care au pe Corsa C, scaune sport, cele cu sutinere laterala la sezut, nu vi s-a tocit buretele?La mine este tocit si se simte tija metalica destul de tare.Am observat ca este o problema comuna, cum se poate rezolva, a rezolvat cineva pana acum? Ma gandeam sa cumpar ceva burete desn si sa refac acea parte sau cumva sa nu mai fie asa tare zona aceea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR