Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • CaTaLiN88

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut,sunt posesoru al unui Opel Vectra B din 2001 motor 2.0 DTI,l-am achizitionat akum 1 luna si am o problema la ambreiaj,pierd presiunea la ambreiaj si nu imi mai intra in viteza,mi sa intalmplat de 2 ori sa nu mai am presiune la ambreiaj,1 data am complectat cu lichid de frana si am aerisit si a mers la fel si a doua oara akum cateva zile in urma....am fost la un mecanic specializat Opel si mi-a zis ca poate sa fie de la pompa de presiune a ambreiajului,mecanicu a zis ca nu este rulmentu de presiune ca daca era rulmentul de presiune mi se ducea tot lichidu dintr-o data,nush care ar fi problema lichidu imi ramane in borcanash dar dupa 2-3 sapt se pierde si nu mai am nici presiune la ambreiaj....UN SFAT CEVA mi-ar prinde bine pt ca vreau sa rezolv prolema asta cat mai repede Smile
Multumesc
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
schimba intai pompa de ambreiaj ca e mai ieftina 300 ron +manopera, dupa aceea intrii la rulment unde sari cu milioanele, rulment disc placa +manopera =2000 ron

Si nu e obligatoriu sa pierzi lichid ca sa fie rulmentul de presiune de vina, zafira din semnatura avea aceleasi simptome
  • hopasuss

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Eu zic sa faci o investigatie mai serioasa la mai multi mecanici.
Asa am patit si eu cu ambreajul, pierdea lichid pe la rulment si intra greu in revers iar pe sub cutia de viteze se vedeau urme de lichid de frana.Rulment am gasit ieftin, aprox 500 de lei cu garantie 1 an jumate , iar baietii de la reprezentanta cereau 1600 de lei pe rulment si montat.
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
vazi ca e un baiat pe forum, dancor32 parca are ID-ul si te poate ajuta cu chituri de ambreiaj foarte ieftine la maxim de seriozitate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR