Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:
gabby_ a scris:Astra H 1.9 cdti dth pe A2 215km/h cu a 6-a la 4300 rot/min 4-5 minute.Cand am venit cu ea din Germania a mers cam 10 min asa pe Autoban.Consumul pe BC la acea viteaza era de 10-11.


Laughing Laughing Laughing Pacat ca nu ma lasa sa pun mai multe LOL-uri.



Gogu-le ....razi de ce iti aduci aminte sau nu inteleg de ce ?Suferi de posturi sau...lamureste-ne si pe noi.
Spune unde nu ai inteles si iti desenez.
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
La consum cred ca se referea colegul. Wink
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
El daca are focus 1.8 tdci 115 cp normal ca habar nu are de consum pentru ca nu va atinge viteza aia niciodata.Daca i se pare mult, sa incerce un benzinar de aceiasi cp si greutate si mai vb dupa.Daca i se pare putin...am mai spus...la 115 cp nu prea are cum sa-si dea cu parerea.
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Vectra Z18XE, viteza orbitala, am atins aproximativ Mach 21, cand dadeam o liniuta cu un F-22. In km/h nu va pot zice exact, s-a dat acul peste cap de n ori.
Skip ads

  • ToXyC

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 1.6 16v 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2010

  • Mesaj Privat
200km/h arata acu', pe GPS cat exact nu stiu ....
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
gabby_ a scris:El daca are focus 1.8 tdci 115 cp normal ca habar nu are de consum pentru ca nu va atinge viteza aia niciodata.Daca i se pare mult, sa incerce un benzinar de aceiasi cp si greutate si mai vb dupa.Daca i se pare putin...am mai spus...la 115 cp nu prea are cum sa-si dea cu parerea.


Gogule, eu cred ca habar nu ai despre masini daca tu spui ca un motor dus aproape la limita, adica >200km/h la 4300rpm consuma 10-11 l/100km.
Si just for your information, si 1.8-ul ala asa amarat cum e el poate destul. Enjoy here!


PS: na, ca am mai facut un post.
  • Andrei WPX

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Astra G z16xe la 200 km/h s`a oprit vitezometrul cand veneam din germania cu ea Smile... In Romania pe A2 190 cu 4 pers in masina si benzina de la Petrom.Numai bine tuturor Smile
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Gogule, eu cred ca habar nu ai despre masini daca tu spui ca un motor dus aproape la limita, adica >200km/h la 4300rpm consuma 10-11 l/100km.
Si just for your information, si 1.8-ul ala asa amarat cum e el poate destul. Enjoy here!


PS: na, ca am mai facut un post.[/quote]

Ai ceasul stricat.Daca ai asa un motor de potent ,te astept la mare sa vedem ce tot lauzi de mama focului.Eu mai greu sa ajung in Ialomita,poate secolul urmator cand partea carosabila va putea fi utilizate de autoturisme.
Daca nu crezi consumul....te astept la mare.In afara de discutii contradictorii nu am vazut nimic bun la postarile tale.
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Copile, o sa vin la voi la mare in secolul urmator, poate poate pana atunci vor avea si strazile din Constanta un asfalt mai de doamne ajuta pe ele, cand se vor desfiinta rusinea aia de bariere din republica Mazare, asa ceva nu exista in nici o statiune civilizata din Europa, cand veti termina curatenia pe strazi, spatii verzi si in spatiile de cazare, cand veti putea asigura un turism de calitate bazat pe respect fata de client si nu pe umplutul buzunarelor proprii. Voi veni atunci cand nu voi mai face 70 de km in doua ore de la Cernavoda la C-ta si inca 2-3 ore de la C-ta la Costinesti pe minunatele voastre sosele. Si poate atunci voi reusi sa gasesc si un loc de parcare in mai putin de o ora.
Pana atunci ma cauti pe plajele din alte tari unde imi petrec concediile pe bani mai putini si in conditii mult mai civilizate.
Fortele nu am cu ce sa le masor, nu am masina de forta, am o masina care ma duce dintr-un loc in altul confortabil si cu un consum modest. Inca nu am ajuns cocalar care da liniute cu tractorasele pe motorina.
De contrazis nu ma contrazic decat cu cei care mint cu nerusinare. Ca sa imi demonstrezi ceva, scoate-ti masina pe minunatele tale drumuri din C-ta si posteaza aici o filmare cu consumul tau de 10-11litri la viteza de 215 km/h. Tu ai zis ca 1.8-ul nu poate ajunge la viteza aia fantastica, eu doar ti-am demonstrat ca poate. Fa si tu la fel cu consumul asta cu care te lauzi, nu mai toci tastele degeaba.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
eu as inchide topicele astea de "pescari" si de "care o are mai mare"
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:eu as inchide topicele astea de "pescari" si de "care o are mai mare"

+1. Wink
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Si eu cum ma mai distrez? Laughing
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris: Fa si tu la fel cu consumul asta cu care te lauzi, nu mai toci tastele degeaba.

Ai tinut cont si de faptul ca poti pacali relativ usor computerul de bord? Sau ca poti adopta o tactica pentru a scoate, pe distante mici, un consum neverosimil de mic?
Eu, spre exemplu, la concurul de consum minim, am scos pe o distanta de aproximativ 10 km, cu insignia de 1.8 cu 3 adulti si un copil in masina, un consum de 5,5% iar minimul pe reprezentanta a dist de 5,0%. Crezi ca a reusit vreun proprietar de astfel de masina sa aiba un asemenea consum?
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Stiu ca acel consum mediu poate fi pacalit. Instantul, cu o poza il pacalesti si pe ala, cu o filmare a consumului instant la viteza constanta de 200km/h nu prea il pacalesti, se vede pe vitezometru si pe turometru.
Nea Gabi cu I-grec de la C-ta sigur a calculat ca daca la 100km/h ii consuma 5-5.5 L/100km, la 200km/h are dublu. La noi la Ialomita fizica zice ca rezistenta opusa de aer la inaintarea unui obiect creste exponential cu viteza de deplasare a obiectului. Probabil la ei la C-ta a schimbat Mazare si legile fizicii.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Il pacalesti si pe ala, iti trebuie doar o mica panta. Mai era si un Cx in formula aia, nu ca ar conta asa mult.

+2
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Cat esti de "iute"
< 140 km/h 26%
140-180 km/h 38%
180-200 km/h 18%
> 200km/h 16%
1,184 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR