Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Hai mai Sorine, ca pe de o parte indiferent cata vacanta sau scoala ai, esti barbat pe deasupra, iar spiritul de competitie intre barbati este inscris in genele noastre, nu avem ce face. Desi din punct de vedere logic stiu ca nu castig nimic dintr-o chestie de asta imi mangai vanitatea si ma simt al dracului de bine cand fac si eu cate una din asta. Pe de alta parte aici in Ro se conduce in cu totul alt spirit decat in afara... acolo cand vezi ca lumea conduce "educat" ti-e greu sa fii singura oaie neagra care conduce agresiv, aici cand 20% conduc asa e o placere sa te numeri printre acestia....

Parerea mea.... cine nu a condus niciodata agresiv, sau nu a incercat sa-i dovedeasca altui sofer ceva sau chiar si sie insusi sa arunce cu pietre in mine ca sunt complet de acord cu OPC... dar nu cred ca o sa fie prea multi.
Skip ads

  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
nu e vorba de placere in a conduce agresiv si nu cred ca sunt 20%.E o placere in a conduce tare. ( agresiv vis a vis de partenerii de trafic).Iar aici putem discuta despre :"si cine a inceput primul?".SLKul mi-a dat din faruri , iar eu am semnalizat intentia de depasire (cei drept eram cam aproape).
intreaga povestire e legata de fapt de privirea si atitudinea tipului ! Trecerea de la aroganta ( am SLK: da-te la o parte! ) la mirare ( OPEL sa ma depaseasca? -niciodata! ) !
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
si mie mi-a placut povestea. am zile cand(mai exact nopti, ca atunci ies nebunii), ma iau cu cineva fara sa schitam nimic. vine de la sine. una mica din semafor in semafor, merge.mai desfunzi jiglerele Very Happy Very Happy
imi aduc aminte, acum vreo 2 ani, eram pe la avitorilor cu Batman(mazda 323f 140cp) si un pustan dintr-un jeep imi da de inteles ca "hai sa ne luam", eu bazat pe atata putere, masina mica, el cu ditai jeepu', imi zic ca-l fac de nu se vede. si... surprizaaaaaa!!!! M-A FACUT BOUL! Very Happy nici azi nu stiu ce jeep era... poate infinity sau ceva de genul, dar eu in nepasarea mea(ca nu miscau fff multi in fata lu' batman), nu m-am mai uitat ce masina e. asta e... cruda infrangere, se mai intampla Very Happy
  • ebh

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
frumos.... vezi ce bine ca opelu s-a gandit sa nu bage limitare la 250? Very Happy
Skip ads

  • ebh

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
LEXXX a scris: Seamana cu povestioara uni olandez nebun care a impachetat intr-o corsa ca a mea 315 cai putere sii ii dadea flashuri la 280km/h unui Dodge Viper......


eh, ma rog.... zicea ca erau cam egali, nu ca il depasea (si nici nu ii dadea flash-uri) Rolling Eyes
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Am zis asa in ideea ca l-a ajuns din urma, ca asa povesteste omul....
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
da da da da in sfarsit Opel RULES, OPC RULES atat de tare imi place sa ii privesc pe aia care isi iau masini scumpe si poate puternica dar nu stiu ce sa faca cu ele si cred ca sunt buricul pamantului pana in momentul cand un Opel Albastru ii distruge sistemul de valori......

Ceva de genul asta pateam eu cu golful pe care l-am avut in perioada de gloria a lui cielo imi dadeau baietii flashuri pe la 120 ca ce naiba aveau cielo nu? si le faceam loc dar cand ajungeau paralel cu mine dadeam 3 si dispaream de langa ei de ramaneau interzisi....si ce mai imi placea....
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
in curba la ciurel, eu cu 1.4 90cp si unul cu un 318 ( nu's cat are, cred ca 130) tot asa, de la stopul de la pot flashuri, eu am plecat, am trecut pe banda 1 dar n-am scos dina 3-a si am tinut-o asa pana a taiat alimentarea. partea buna e ca a mers paralel cu mine, nu m-a putut depasi desi ambele masini urlau de nebune
probabil ca daca amandoi schimbam in a 4-a asa cum era normal m-ar fi facut fara probleme .. asa ...
Skip ads

  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am fost azi la AUTOMOTO SHOW '06 la Aeroportul Oradea.
Mi-a placut O Tigra bleumarin cu dungi albe. Daca retin bine, era din TM. A castigat grupa A3 si s-a inscris si la A4, unde a luat locul 2 in aplauzele tuturor. A pierdut in fata unui Golf V nou-nout.
Dintre opeluri s-a mai remarcat unul mic si alb cu nr. de VN. Nu stiu ce model era. N-am mai vazut eu, sau era foarte tare modificat. Oricum, era tare hotarat omul si a castigat cateva liniute.

Senzatia zilei au fost liniute intre avioane si motociclete. A fost interesant.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pe DN 1 acum doua saptamani scenariu identic... Kadett Gsi in coloana (patru persoane in masina) in spate isi face aparitia o masina cu contactul de la faruri stricat inclin sa cred, deoarece farurile i se tot aprindeau si stingeau Smile semnalizez dr (sa-l studiem mai indeaproape) .ercedess slk 350 scria pe spatele visiniu la culoare... il aud pe amicul meu Iuga "ce faci ma?" iar in secunda nr. doi activeaza butonul softului... acrobatul sesizeaza ce aveam de gand si incepe cu o depasire pe contrasens in acelasi timp accelerez in 30 de m eram in fata lui si ma duceam... interesant ar fi fost de vazut cum i-a disparut decorativei blonde care il insotea surasul de pe buze...
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
roBERT a scris:Pe DN 1 acum doua saptamani scenariu identic... Kadett Gsi in coloana (patru persoane in masina) in spate isi face aparitia o masina cu contactul de la faruri stricat inclin sa cred, deoarece farurile i se tot aprindeau si stingeau Smile semnalizez dr (sa-l studiem mai indeaproape) .ercedess slk 350 scria pe spatele visiniu la culoare... il aud pe amicul meu Iuga "ce faci ma?" iar in secunda nr. doi activeaza butonul softului... acrobatul sesizeaza ce aveam de gand si incepe cu o depasire pe contrasens in acelasi timp accelerez in 30 de m eram in fata lui si ma duceam... interesant ar fi fost de vazut cum i-a disparut decorativei blonde care il insotea surasul de pe buze...

Hmm .. avea ERT la numar GSI-ul ala ? K parca'l cunosc de undeva, da' nu stiu de unde sa-l iau ... Laughing Laughing Laughing
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Parca imi amintesc ca am vazut lipit un autocolant in forma literei omega pe hayon Smile
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Hmmm..aveti voi ceva cu Merturile....ca eu am prins doar un VW pe sosea Embarassed

Cunoscatorii stie Wink
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Si acel VW avea niste beculete (rosii, albastre) sus pe plafon ? Laughing
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Nush ...ca nu am condus Loganu pana acuma Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Presupun ca poti gasi asemenea intamplari,daca nu zilnice,cu siguranta saptamanale...asa ca asteptam si altele de genul asta.
Deci...imi voi lua OPC... Very Happy ...Doamne ajuta
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
malekAdi2 a scris:Presupun ca poti gasi asemenea intamplari,daca nu zilnice,cu siguranta saptamanale...asa ca asteptam si altele de genul asta.
Deci...imi voi lua OPC... Very Happy ...Doamne ajuta


De data asta fara OPC Very Happy ...vara trecuta ....spre mare pe autostrada...aveam 130/h...mergeam linistit, comentand niste melodii de pe un disc cu pasagerul din dreapta( o matahala de vreo 120kg - prieten Laughing )...total 4 pasageri...intr-un final am observat in retrovizoare flashuri disperate de la un VW d'ala de care povesteste Florinike Twisted Evil ...dau semnal, ma dau pe dreapta si ma uit la vestitul "cazan"...din interior o privire "bengoasa" (lasandu-si in jos de pe nas cu "degetul mijlociu" ochelarii de soare - cunoasteti probabil gestul Very Happy )...2 secunde mai tarziu accelereaza si ia viteza...ma uit la pretenul meu "micutz"...se uita si el la mine...si...clar Exclamation ne-am inteles din priviri Cool ...apas pedala si in scurt timp, acul s-a ridicat putin peste 160...credeti ca a mai fost nevoie de flashuri sa se dea pe dreapta?...eu n-am mai apucat sa ma uit la fata lui, dar pretenul meu mi-a spus ca nici n-a avut curaj sa intoarca capul.
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Pai hai sa vedem...

Am facut...

Skoda Fabia RS (cu si fara chip)
Mazda 6 136 cp
BMW E39 525
Seat Leon TDI 110 cp de fabrica (turbina schimbata,soft,intercooler)
C 200 Kompressor
Opel Calibra 136 cp
VW Bora TDI 130 cp
BMW E39 525TD
Vectra C GTS (nu stiu ce motor)
Astra G Cabrio 1.8 125 cp
Skoda Octavia II 105 cp de fabrica (soft,injectoare,evacuare,filtru de aer)
Citroen C4 HDI 110 cp de fabrica (soft)
Audi A4 B5 1.8 T 150 cp
Hyundai Coupe 143 cp
etc.

Mi-am luat-o de la...

nu prea mai tin minte dar au fost ceva masini.
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
ma tot framanta aceasta intrebare mai ales dupa intamplarea de astazi dimineata:
in Otopeni imi gasesc un " iepure de 120km/h" -un Grand cherokee negru+fumurii- V8 cred- il las in fata , stau la 10 m in spate linistitit, sa ia el toate radarele mobile de pe dn1. La un moment dat in oglinda apare un RANGE ROVER negru nou agresiv:manevra obisnuita ( cu toate ca aveam 120 in saftica), dreapta , il las sa treaca , in spate scrie SPORT. numar cu litere labartzate, ma pun in spatele lui la 6 m si "stau" ( fara semnal , fara intentie de depasire).dupa cateva minute ,intre timp s-a ajuns in zona de 150(afara) si apoi 120 din nou (tancabesti) tipul se enerveaza si incepe cu flashuri in disperare la cherokee care politicos il lasa .Roverul ajunge in dreptul lui ,se pune in paralel si incepe sa gesticuleze ( cam atata vedeam prin geamurile lui fumurii) -cred ca l-a injurat.Ok , am dat de un stmecher arogant -sa vedem ce poate?, si reiau pozitia de 6 m de asteptare .Am stat in spatele lui pana pe centura la Ploiesti :tipul "tare" de tot :a dat flashuri numai la jaguaruri ( a la foca) si jaguaruri papuc si la toate se oprea in paralel si gesticula ( dreapta era oricum libera, aia mergeau cu 70 , asta avea peste 120, avea el ambitzu' sa -i dea pe toti la o parte si sa se certe cu ei). el schimba banda o schimbam si eu , el frana franam si eu ,demara , si eu la fel.cred ca s-a enervat putin ca la radarul din barcanesti a uitat sa franeze si l-a luat cu cam 120 .oricum tipu' gesticula la toti. pe centura m-am plictisit , a depasit , a gesticulat din nou ???-era doar o banda pe sens !!!, l-am dat dracu' de nebun si am plecat.
Bun! Ajung pe la Metro Ploiesti si prind din urma alt RANGE ROVER nou negru dar scria in spate VOGUE .SA nu-ti vina sa crezi!!!! -alt numar , nu avea legatura cu celalalt, dar tipul facea la fel: flashuri , ajungea in paralel si apoi gesticul in dreapta ( initial am crezut ca mi se pare dar a facut asa la vreo 3-4 masini)
Astia umbla in gasca? Au o problema cu gesticulatu'? De ce nu depasesc pe dreapta?
Cine isi cumpara RANGE ROVER negru?( poate imi ziceti si mie sa ma feresc de ei cand sunt pe trotuar)
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
O fi masini de rachet ucrainean Smile)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR