Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Nu prea vad legatura intre povestirea cu Range Roverul si topicul asta. Poate ne lamureste careva.
Skip ads

  • ady_ckj

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Care se da cu mine la o liniuta???? vineri seara pe la 11!!!
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Smile) @Robert, dupa ce ca m-am uitat de vro 5 ori la filmulet, chiar si acum merge in casti pentru "pfffffffassssssssssssssssuuuu" de la sfarsit Smile)

Excelent, sa-mi trag palme Smile).
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
azi am alergat cu un hyundai mare ( nu stiu modelul , nu stiu motorul) si s-a comportat destul de bine ( adica , cu toate ca il depaseam, cum prindea ocazia cum incerca din nou sa treaca in fata -se ducea peste 130 in loc. si cum prindea liber ii dadea blana . un lucur era sigur -nu avea cuplu -depasirile pe dreapta nu prea ii ieseau)
aveti idee ce masina era ? cred ca facea 100 in 7-8 sec
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
un hyundai mare si mai rau, poate fi sonata modelul nou cu v6 de 3,3 litri si 235 de cai, desi nu cred ca am vazut asa ceva prin ro, dar cine stie....

asa arata respectivul:
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
merci Lexx : asa arata masina e hyundai grandeur cuplu 304 Nm/3500rpm ( m-am documentat http://www.hyundai-motor.ro...=348&action=3 )

costa cat un opc !

si ca ziua sa se termine frumos m-am intors acasa in compania unui S4 (nu RS4): Ne-am alergat vreo 40 km: rezultatul -remiza. l-am prins din urma , a inceput sa alerge , nu se putea departa dar nici nu am avut loc sa depasesc ( trafic) si deci n-am trecut de el .
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
vezi ca multe "s" 4 sunt A4 cu cu pachetul S line ...
  • cortez

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2005

  • Mesaj Privat
MadCow a scris:Calibra 150 CP - 2-2 pana acum...dar cred ca ma toarna daca merge bine


Razz =)) =))
Skip ads

  • cortez

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Cu astra f 18 16v:

cam multe masini,da cea mai mare placere ....


Ultima modificare facuta de cortez la Vin 27 Oct, 2006 1:27 pm
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
M-a distrat topicul asta cu cate am citit .
Intr-adevar am observat si eu ca baietii daca au un Mercedes , un Audi mai rasarit cu blonda de rigoare ( pachet din fabrica ) isi pun fata de pozat . In schimb astia cu BMW-urile am observat ca n-au frustrari din astea .
Si eu ma alerg cu cine pot si de cate ori am sansa Laughing . Imi place . Traiesc din astea . Insa fiecare cu limitele lui . Nu m-as fi luat niciodata dupa un Range sport nou .
sa va povestesc apropos de Range :

In Elvetia intr-un Range 5000 benzina cu 4 tevi , condus de un medic roman stabilit de 10 ani acolo . Pe autostrada paralel cu un S4 nou cabrio si rosu . Pasager + blonda cu ochelari care s-a uitat pe sub lentile plictisita Very Happy . In momentul ala S4 demareaza si se duce pana la intrarea intr-un tunel . Asta vine iar paralel cu Rangeul ( deh romanas de-al nostru ) si cum erau amandoi in tunel o scoate din viteaza si o tureaza langa aia decapotati pana ajunge la rosu Cool
Nu va imaginati ce urlet facea motorul de BMW preparat de 5000 cc ! Au pus aia o fata din Audi si au lasat capetele jos cand au auzit fiara .
In tot cazul nu le-a mai trebuit concurs dupa aia
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Mda, romanul tot cioban ramane, elvetian sau nu, medic sau nu... Evil or Very Mad
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
sa vedem sa vedem.

Am facut:

Peugeot 206 - 1.4 - 75 de cai ( sper sa nu ma insel)
Logan 1.4
Logan 1.5
Opel Astra 1.7 Dti

Mi-am luat-o de la un Ford Focus - nu cunosc motorizarea si

Golf 3.
Skip ads

  • razdaf

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Eu am un Citroen Xsara 2.0 hdi si m-am luat cu multe opel astra de 1.4, 1.6 benzina, 17. dti, 17 cdti H de 101 cai si cu 2.0 dti tot de 100 cai.Pana acum am dat tot ce am scris mai sus, cu cel de 1.6 benzina m-am dat de 4 ori 1 data ma dat el ca nu am stiut ca se da si de 3 ori eu.E acum vreo luna daca nu ma insel m-am luat cu un baiat in trafic cu un astra G cred model 2002 sedan 2.0 Dti.De nu m-a dat baiat ala de 3 ori.L-am intrebat ca sa nu mor prost daca are chip, el avea cica turbo schimbata din ce am inteles, chip, evacuare, filtru.Masina fugea rau de tot ca deja din a 2a pleca d langa mine.Am 2 prieteni care siau cumparat recent 2 astre unu are un astra g in 2 usi de 1.7 dti si unu astra h de 100 cai.Neam dat toti 3 sa vedem care cum si iam facut, au zis amandoi ca vor sa le chipeze.Cea de 1.7 dti cu 75 cai o sa fuga mai bine dupa resoftare sau nu are rost sa dea banii?
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Aseara. La Piata Delfinul, am facut un Megane 1.6 16v 115 CP. S`a tinut el putin, dar cand i`am dat a 2a, l`am bagat in ceata... La semaforul urmator, a stat cuminte. Stia el ce`l asteapta... Very Happy Azi dimineata insa mi`am luat`o de la un Polo 1.4 benzina. E drept aveam motorul rece si n`am turat mai mult de 3000. Cred ca il faceam daca o calcam mai tare. Sad In week`end (fost`am acasa la Onesti Very Happy), m`am alergat cu un Golf V TDI 105 CP parca si un Focus nou TDCi 110 CP (cred; daca avea mai multi era sigur beat sau femeie) si m`am tinut lejer in spatele lor, deci nu m`am facut de rusine. In schimb, la viteze sub 80 - 90km/h mi`am cam incasat`o la demaraj ca de, dieselul face treaba dupa 2000 de ture, iar benzina dupa 3500. Nici nu se putea mai bine, 3 compacte concurente direct, toate noi, pe sosea, una in spatele celeilalte. Very Happy
Pt OPC, chiar azi am vazut Sonata din asta si pe spatele lui scria V6 (ce o mai insemna si asta Very Happy), deci sunt si la noi in tara.
  • masca

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@razdaf Io nu cred ca tu ai facut astra h de 100cp Very Happy io am un xsara 2.0hdi si am si un astra h 1.7cdti 100cp .. fuge mult mai bine astra.. conteaza si soferul destul de mult...
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
eu am facut un avion

din traforaj, prin clasa a 5-a
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Laughing Laughing
  • manta cupe

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie:
  • Masina: Manta 1979
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pai m-am facut cu: Ford Focus nu stiu ce motor avea dar era din 2005 si parca disel, Bmw 316 din 2000 , mercedes E190 . A fost o palcere sa-i vad in oglinzile laterale cum se indeparteaza de mine Wink oricum mi-am stricat motorul...acum caut sa-l schimb!
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
OPC2006 a scris:ce o fi fost in capul aluia cand si-a luat mercedes SLK argintiu -model nou?( o masina destul de scumpa) :"sunt smecher !"
ce o fi fost in capul aluia cand a cerut masina fara inscriptionare motor? (cu toate ca din spate se vad doua tevi mari si niste cauciucuri si mai mari) :" sunt smecher de doua ori ! "
ce a fost in capul meu cand ieri pe DN1 a inceput un SLK sa-mi tot dea faruri ? : ma dau la o parte ca poate se grabeste omul .
si i-am vazut privirea aroganta "de sus" , de la mercedes la opel . si i-am vazut statura : un copilul minune aceleasi proportii dar mai mare. si din nou aceeasi privire : vezi ce masina si cati bani am eu , chit ca tu ai mai multa vacanta decat am eu scoala?
mi-am zis: ce pot pierde ? nimic si m-am luat dupa el , m-am asezat in spatele lui si am pus semnal stanga (intentie depasire).
ce s-o fi gandit el cand avea in spate un simplu opel care vroia sa-l depaseasca ?: eu sunt stmecher cu mertzan , tu ai opel , dau blana si te las in spate!
SLKul i-a dat blana insa vai ! opelul e tot acolo, aproape ,in oglinda si vrea sa treaca -se tot uita la mine ba prin retrovizoare , ba prin oglinda stanga !- (avea demarajul mai slab dar aroganta mare, mare , nu s-ar fi dat in dreapta deloc, cu toate ca era liber!)
si uite asa l-am frecat vreo 5 min , si in sate ,si in afara pana cand m-am plictisit ,am gasit o zona libera pe dreapta( linia dreapta de la Potigrafu) si l-am lasat sa stea in continuare pe banda 2 cu SLK lui cu tot.
privirea lui era acum tampa : cum, un opel cu doua tevi sa faca un SLK tot cu doua tevi ? SI CE DRACU INSEAMNA OPC? (merita sa-i fi vazut privirea!)

OPC Mindria opelistilor Very Happy
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Victime:
Dacia Logan benzinare (ei s-au dat la mine si am acceptat Smile )
BMW 525d - soferul a facilitat acest lucru

Am luat-o de la :
Peugeot 206cc

Cam atat, nu prea ma pasioneaza cursele cu aceasta masina Smile . Poate cu vreun speedster imi schimb opinia.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR