Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • avlsystems

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Saptamana trecuta am cumparat din de un Opel astra caravan si am constatat ca nu functioneaza klimatronicul.El fizic functioneaza,dar nu ingheata.Am fost sa bage freon,ulei....si a functionat din pacate o singura zi.Ei au spus ca ar fii caloriferul din interior fisurat si ca pe acolo ar pierde freonul.Adevarul este ca se aude un fasait in interior,in spatele cass-ului.
Stie cineva unde imi poate repara aceasta clima?

Multa bafta
Skip ads

  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
pai daca ecaloriferul de vina trebuie sa il schimbi , mi se pare ca nu il poti lipi si e destul de scum, am inteles vreo 600 RON
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
du-te si cere-le banii inapoi... daca au completat fara sa si verifice eventualele pierderi sint niste cirpaci....
acela nu e caloriferul ... (ala e mai jos si se ocupa dupa cum ii zice si numele cu caldura)
asta despre care vorbiti se cheama vaporizator... si sincer ma indoiesc sa fie fisurat pt ca nu ar avea de la ce....
pierderile pot fi pe la garniturile instalatiei (si roaga-te sa am dreptate pt ca nu vrei sa stii cit costa vaporizatorul ala...)
  • avlsystems

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Dar cei de la service au spus ca nu poate detecta porii.Detecteaza doar fisuri suficiente de mari
Ideea este ca nu stiu la ce service sa ma duc
Skip ads

  • bebicanu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bistrita
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2006

  • Mesaj Privat
si eu am avut probleme cu ACul.
am fost si am refacut "radiatorul" sau vaporizatorul la fabrica si am scapat cu 2,2 milioane. manopera num-a costat nimic pt. ca mecanicul imieste prieten bun (si nici freonul) la fabrica aia aveau deja pregatite vreo 15 "radiatoare" (de 380X 380 mm) special pentru opeluri pt. stiau ca vine sezonul lor. preturile care se practica prin alte service-uri sunt enorme ex. 600, 700 RON . NU stiu daca nu cumva in banii astia intra si manopera si agentul de racire. Timpul i n care se rezolva : maxim 10 zile de la lansarea comenzii. AIci la mine este fabrica de radiatoare. pentru cei interesati dati pm sa nu ocupam postul.
  • Tataee

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Mangalia
  • Masina: Karl 2016 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Salut
Am avut si eu aceeasi problema cu clima.
Am fost la un nea omu' care chipurile umplea instalatii dar nu putea verifica. A functionat vreo trei zile si apoi se auzea acel fasait in spatele casetofonului dar instalatia baga doar cald( se pare ca aer de afara)
Am fost apoi la un service ce verifica si instalatia si s-a dovedit ca nea omu nu bagase suficienta presiune in instalatie.
Asa ca verifica la niste seriosi si ia sfatul lui Zafirul si cere bani inapoi.
  • avlsystems

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
am rezolvat
700 ron radiatorul(condensatorul)+100 ron incarcatul cu freon si montat radiator
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR