Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut tuturor opelistilor ! Am o mica mare problema si nush de la ce ar putea fi ! Am un opel vectra a din 89' motor c20ne ! masina are si gpl pe ea ! akm cateva zile am mers cu ea si deodata mi s-a turat masina singura pana in limitare de vreo 2 ori si dupa aceea s-a auzit ca si cum s-ar fi rupt o sarma ceva ! am ajuns cu ea in parcare am lasat-o la relantii motorul merge relativ rotund ! dar dk o turez treptat pe la 1500 de turatii tremura motoru urat de tot ! si cand dau sa plec cu ea de pe loc imi tremura urat de tot ! am curatat iac am curatat throthle cam tot ce se putea curata ! de la ce ar putea sa tremure pe la 1500 de ture iar dupa aceea sa nu mai tremure chiar asa rau !
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
chiar nu stie nimeni de ce ar putea tremura decat akolo la 1500 de ture ? si nu se accelereaza constant cum trebuie ! adica apas acceleratia si park da sa se innece si dupa aia accelereaza si ea ! in thortle body gasesc umed tot timpu indiferent dk il curat sau nu ! chiar nu stie nimeni de la ce ar putea sa fie ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR