Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • f.flory34@yahoo.com

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2010

  • Mesaj Privat
poate sami spuna cineva daka pot sa inscriu o masina adusa din germania pe numele la o persoana cu handicap ?si daka sunt scutit de plata taxei de la trezorerie,tinand cont ca persoana nu poseda permis de conducere?astept un raspuns daka mapoate ajuta cineva cu o informatie MULTUMESC FRUMOSjavascript:emoticon('Crying or Very sad')
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Cauta pe net ordonanta referitoare la taxa! Imi amintesc ca in anexele acesteia scria ceva legat de persoane cu dezabilitati locomotorii, dar si faptul ca masina trebuie sa fie dotata cu modificari (facilitati de conducere) omologate pentru aceasta categorie, ceea ce conduce automat la necesitatea ca aceasta persoana sa posede permis auto!
Hotii stiu cum sa inchida toate portitele unei legi....
  • Peterr

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2008

  • Mesaj Privat
flory... Sotia mea este in scaun rulant. Am cumparat din germania o masina adaptata pentru persoane cu handicap. Ea nu are permis, deci nu am fost scutiti de taxa. Sper ca asta iti raspunde la intrebare. Daca nu iti raspunde la intrebare, mai simplu ar fi: Nu, nu esti scutit. Smile
  • Lostboy

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1993 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
f.flory34@yahoo.com a scris:poate sami spuna cineva daka pot sa inscriu o masina adusa din germania pe numele la o persoana cu handicap ?si daka sunt scutit de plata taxei de la trezorerie,tinand cont ca persoana nu poseda permis de conducere?astept un raspuns daka mapoate ajuta cineva cu o informatie MULTUMESC FRUMOSjavascript:emoticon('Crying or Very sad')

Hai mãi, ce draq. În titlu am crezut cã e greºealã.
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Lostboy a scris:
f.flory34@yahoo.com a scris:poate sami spuna cineva daka pot sa inscriu o masina adusa din germania pe numele la o persoana cu handicap ?si daka sunt scutit de plata taxei de la trezorerie,tinand cont ca persoana nu poseda permis de conducere?astept un raspuns daka mapoate ajuta cineva cu o informatie MULTUMESC FRUMOSjavascript:emoticon('Crying or Very sad')

Hai mãi, ce draq. În titlu am crezut cã e greºealã.

nu era vorba de o greseala ci de un handicap... Rolling Eyes
  • gojira

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
De inscris, nu vad de ce nu s-ar putea inscrie. Nu conteaza daca persoana pe numele careia este inscrisa are permis sau are de gand sa-si faca permis. Este irelevant.
De taxe nu cred ca vei fi scutit.
  • bc_50_yul

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y17dt 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
ce presupune o masina adaptata pt persoane cu dizabilitati? spre exemplu, o masina cu cutie automata se incadreaza in aceste conditii? iar la handicap este mentionat clar ca trebuie sa fie locomotor?
  • f.flory34@yahoo.com

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2010

  • Mesaj Privat
va multumesc mult pentru raspunsuri salutare
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR