Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Dragi colegi,

Afara este cald, pasarelele canta, "e" gropi si e aglomerat. Motorina tocmai s-a scumpit, asa ca si consumul e o problema. Deschid acest topic pentru acei fericiti posesori de motocicleta, sau macar de permis categoria A, dornici sa-si scoata iubitele afara. Haideti sa ne facem cunoscute dragutele si sa schimbam pareri, impresii, intalniri, service-uri etc.

Am inserat si un poll cu felul motorului pe care-l calariti.

Rog de asemenea, pe cei care nu au treaba cu domeniul, sa nu intervina aiurea si sa nu se inceapa polemici de genu "a mea e mai...", "a ta e naspa" etc.

Eu am avut un Virago de 250cmc, al scolii de soferi unde am lucrat vara trecuta. Mai merg sporadic pe un FZ6 si pe un CBR 900RR. Asta pentru ca nu am bani sa-mi iau, dar am prieteni draguti...Eu le bibilesc, iar ei mi le imprumuta.

Daca aveti intrebari despre ceva off-topic, detalii tehnice sau manuale, va rog pm. Am ceva manuale, daca se potrivesc, ne gasim pe mess.


Asadar, sa ne auzim cu bine si sa aveti drum intins si uscat !
  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
cu rusine iti spun ca inca nu am categoria A dar sunt hotarat sa o iau vara asta ... zic cu rusine pentru ca ocazional mai merg cu motocicletele unor prieteni !
un CBR de 600 cmc si un kawasaki dar nu stiu de care e !
nu ma pricep la ele desi as vrea sa le invat mai bine !
atunci cand merg cu motocicleta nu exagerez cu viteza decat la plecarile de la semafor in rest merg in limitele legale pe mijlocul benzii !
as vrea sa imi iau in vara asta un CBR de 600, an mai vechi - de prin 92 - 96 pentru ca atat imi permite bugetul - daca o sa imi iau si zici ca te pricepi la ele poate imi mai explici si mie cate ceva !
numai bine !
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
cu placere te ajut daca stiu despre ce e vorba. daca nu, intrebam.

hehee...asta nu mai este de mult un mister. sunt foarte multi bikeri care merg fara permis de ani buni. nu recomand dintr-un singur motiv: daca faceti vreo prostie, dosar penal scrie pe voi si adio categorie sau chiar permis. in rest, nu fiti eroi si purtati echipament!

daca ai nevoie, te pot ajuta si cu date despre poligon, acte, sau o scoala buna.

apropo de chestia asta, s-a schimbat traseul din nou. o sa revin cu schemele cat pot de curand ca nu le stiu pe dinafara.

bafta.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Hai sa-ti faca mosu DMG o surpriza pe topicul asta! Smile In prezent Suzuky Bandit S
In rest ....cu elevele in poligon Smile in poza aceia cu Pegaso 650 facuta noaptea sunt cu colegul Florin de pe forum, veneam de la Brasov in noiembrie trecut, pe un frig cumplit...atunci ne-am gasit sa cumparam motor pentru el! Fiul meu, pe Yamaha 550...in sfarsit mai multe...De cand merg si pe doua roti? de vreo 30 de ani...si daca sunt inca intreg...e ceva! Smile



  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare. chiar ca surpriza, nu ma asteptam sa gasesc si alti oameni cu legaturi in poligon...am lucrat si eu cateva luni pe ilioara.

un elev silitor:


cu elevele:


incercand sa fur elevele concurentei:



ilioara sub ape:


cu draguta la plimbare:


toate bune domnule.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Ce gen de motocicleta calariti ?
Viteza 33%
Naked 66%
Enduro/ cross 0%
Chopper/ cruiser 0%
6 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR