Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut. In aceasta seara la spalatoria XXX nu dau inca nume am intrat cu masina ,jeturi de apa,bureti care se roteau pe masina ....interesant dar deodata poc oglinda dreapta jos ... Evil or Very Mad astept sa ies din "tunel" si ma intorc sa imi recuperez oglinda o tanti bucuroasa am gasit oglinda care din pacate avea clemele rupte si capacu spart in fata mea un renaul clio aceeasi problema oglinda atarna in fire. Am insistat sa vina patronul sa vedem ce facem.. A venit si ma luat cu "ce vrei tu la jafu asta de masina ca abia sta pe roti, ca rugina de la aripi tot acuma sa facut la spalatorie"?in fine incerca el sa imi explice ca nu are masinaria nici o vina ca mi-a smuls oglinda . in ultima instanta mi-a propus sa ma duc sa imi cumpar oglinda si sa-i aduc factura dar am refuzat de ce sa imi pierd eu timpul ia-m zis sa imi zica cand sa vin sa imi puna oglinda ... cu chiu cu vai a ramas pe joi cam tarziu totusi ...acum ma gandesc la varianta cand ma duc joi sa o dea in fasole sa fie nestiutor. Pun raul in fata pentru reclamatie la OPC ar fi prea tarziu joi? detin bonul fiscal . multumesc


PS la doamna din fata mea cu oglinda care statea in fire cica ia dat cu scoci si e buna de drum Evil or Very Mad
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
parerea mea este sa te duci chiar de luni la OPC ,Crezi ca joi vei rezolva ceva ,va sari imediat sa iti cumpere oglinda?M-ar mira!Du-te luni si fa reclamatie si sigur te va cauta el, si in cazul in care joi se rezolva problema iti retragi plingerea ,dar cel putin ai depuse niste acte la OPC pina joi.Le poti spune si alora de la opc ca respectivul ti-a zis ca iti va cumpara oglinda.Nu pleca de la OPC pina nu iti va da nr de inregistrare la cererea ta.Succes
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum e la voi da eu stiu ca este afis inca care scrie si arata sa fie pliate oglinzile si luate antenele jos.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
In primul rand la OPC se trimite si mail. In al 2 lea rand pana se ocupa ei de caz mai dureaza, dar se ocupa.daca trimiti mail-ul ai pus rotitele in miscare. Daca se rezolva problema intre timp s-ar putea sa nu ii mai faca nimic, daca si tu le confirmi ca s-a rezolvat. Cel mai sigur este sa intri pe site-ul lor si sa vezi in cat timp se face reclamatia.(anpc.ro). Daca reusesti luni dimineata sa vorbesti totusi la telefon cu cei de la opc poate te sfatuiesc ei cum trebuie sa procedezi si inainte sa depui reclamtia eventual sa ii spui si tipului de la spalatorie care va fi urmatorul pas. Eu nu am reusit decat prin mail sa iau legatura cu cei de la opc si apoi reclamatul sa vezi ce cooperant devine pe mine ma cauta el disperat si mai stiu un caz.
Referitor la afis: indiferent ca e sau nu e afis, exista o persoana care supravegheaza intrarea masinilor in respectivul tunel. Daca nu se bazeaza ca ti-o poate scoate intreaga nu o baga cu oglinzile deschise, tu nu ai de unde sa stii ce hal de masinarie au ei. Iar daca de exemplu masina e o vectra sau altceva cu oglinzi fixe nu ai cum sa le inchizi, dar numai ei stiu ce masini pot spala si sunt datori sa iti spuna.
Skip ads

  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
spalatoria RVR (pp ca despre ea e vorba) a mai avut niste probleme de genu`, la u moment dat se mai "deregrleaza" putin periile, si mai smulg, cate o antena, oglinda&stuff. OPC-ul ca opc`ul, ideea e ca tre` sa mori cu Norocea de gat (victor). Tine`te de ei, eventual 1-2-3 poze+ o poveste pe scurt la www.bzi.ro , ca ei iubesc tare RVR-urile si pe norocea, si iti garantez ca iese un articol de prima pagina beton Wink
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Da intradevar despre RVR Norocea este vorba .Detin un OPel vectra A omul de la intrare a verificat oglinzile si a zis ca e ok . "da-i in fata las-o pe liber sa nu se blocheze volanu" . Dar ma enervat si mai tare nesimtirea lui spundu-mi ca e un cazan masina si ca rugina de la pasaje tot acuma a iesit la spalatorie. am sa depun azi la opc si la bzi.ro sa afle lumea de nesimtiti.sunt revoltat pe nesimtiti, jmecheri si jepcari.



Gresit manivela. nu le vad ca pe belele.


Ultima modificare facuta de ExpressVectra la Lun 22 Feb, 2010 9:37 am
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
He he he! Incep sa se lipeasca belelele de colegul nostru!
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
De aceea nu ma duc eu la spalatorii cu operii si prefer pe cele clasice. In curand vreau sa imi iau un splator dala de masina sa nu mai calc pe la spalatorie. Poate ala pana joi face un afis in care scrie ca trebuiesc pliate sau scoase oglinzile (la noi in fiecare spalatorie este unu) si te-a rezolvat. Poti tu unde vrei ca nu te mai ajuta nimeni.
Skip ads

  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
La o spalatorie clasica mie mi-a rupt-o pe cea din interior, deci e relativa treaba. Si la Mol la perii nu mi-a spalat masina de la jumatate in jos, angajatii motivand ca era prea murdara si nu s-a luat noroiul. Shocked
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut,in legatura cu problema ta,eu sunt sigur ca si oglinda era un pic mai slabuta si te sfatuiesc,ca de altfel pe toti posesorii de Vectre A ,sa intariti cumva sistemul de prindere.Eu unul am adoptat o solutie care mi se pare cea mai ok,adica am bagat un surub din interior si astfel am prins-o de nu mai are moarte,pot sa ma duc si la mama periilor ca tot nu se mai rupe.Nu se vede nimic(surubul) dar rezistenta este cu MULT marita fata de acele cleme.Nu agreez solutia cu acea tabla prinsa in nituri,arata dezastruos.Mentionez ca oglinzile sunt cu reglaj electric si incalzite.Nu vreau sa le iau apararea celor de la spalatorie(si eu lucrez in domeniu si stiu cum e,exact la acest tip de spalatorii,automate) dar Vectra A are probleme cu oglinzile,prost concepute,se rup chiar si de noi.Eu unul,cand sunt masini de genul Vectra A apas un buton si departez un pic periile lateral-verticale in dreptul oglinzilor,iar in cazul antenelor care nu se pot desface ridic peria orizontala de la un alt buton.Bafta si imi pare rau pt patania ta !
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eram si eu acolo, in Modusul care statea cuminte la rand. Mai era un Opel Vectra A la rand si de frica si-a lipit omul oglinzile cu simt de raspundere, nu gluma. Cand a vazut socrul meu ca e grava treaba, a coborat si a pliat si el oglinzile.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca oglinda de pe dreapta nu are nici 6 luni de cand e schimbata iar cea de pe stanga care ceva vreme doar cea noua a cazut... iar sistemul de prindere e cancan se pune pt a evita furturile ca inainte erau cautate
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu recomand iesenilor acea spalatorie. Iti zgaraie aia masina de numa'...numa'. Bai nene scriam eu pe topicul lui alexey cu politia rutiera,de o sfintire cu un preot...cred ca unii ar avea nevoie urgenta de asa ceva. Shocked Rolling Eyes
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
ce ai facut la opc/bzi express?
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
am depus online. astept si joi sa vedem daca ma rezolva daca nu trecem la bzi !
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
stii vorba aia : bate fierul cat e cald..... Wink
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
ai facut ceva sau....cainii latra, caravana trece...?!
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
a dat-o in fasole adica drumuri facute aiurea ca nu este domnu norocea aici ca nu il pot suna ca nu-s secretara lui etc. am depus p-langere la opc ....la bzi e tarziu oare?
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu e tarziu
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR