Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lucci

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Galati
  • Masina: Agila 2003 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2009

  • Mesaj Privat
cica extraterestrii nu au existat eu tin sa cred ca au existat si inca mai exista privit cu atentie acest articol
http://www.descopera.ro/dne...pestera-din-india
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Si eu tind sa cred....de cand cu flacarile violet....ca orice este posibil Smile Studiind cu atentie presupusul OZN din acea fresca, inclin sa cred ca este un cap de maciuca, ce la o rotire fortata s-a rupt si a zburat in capul altui preistoric, determinandu-l pe acesta din urma sa zugraveasca evenimentul! Smile Dar cine mai stie...s-ar putea sa ai dreptate in crezul tau! Ca multe si necunoscute sunt caile Domnului si ale.... extraterestrilor! Si na...este democratie....fiecare dintre noi are dreptul sa creada orice.....
Si mai cred ca in lipsa unor descoperiri cu adevarat benefice pentru omenire, oamenii de stiinta se dilesc la cerebel si cauta cai verzi pe peretii pesterilor.... Smile
Daca vrei sa discutam de cei nationali, avem destui.....
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
eu nu cred ca exista asa ceva
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nu suntem sigurele fiinte vii din universul asta va asigur eu Smile . Doar ca nu am ajuns inca in postura de a putea intra in contact cu cineva deabia putem iesi in spatiu si sa ne intoarcem inapoi. Dar nu e exclus ca extraterestrii sa existe printre noi. Sigur nu ne-am da seama Smile
Skip ads

  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cred ca sunt si poate nici nu ne trece prin minte cine si ce ar putea fi de pe alta planeta............poate nevasta-mea
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am fi extraordinar de naivi daca am considera ca in spatiul acesta INFINIT suntem singuri. Logic, intr-un spatiu infinit, exista o infinitate de alte civilizatii.
Daca se considera spatiul ca fiind o infinitate de puncte negre intercalate din 1000 in 1000 cu cate un punct rosu, sa se determine numarul de puncte negre,respectiv numarul de puncte rosii din respectivul spatiu.

Raspunsul probabil va fi ca esista o infinitate de puncte negre si , deasemenea o infinitate de puncte rosii. Acum vin si cu explicatia: Punctele negre sunt galaxiile fara viata, punctele rosii sunt cele cu viata.
-Suntem singuri?
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Oare la extraterestrii cum se manifesta criza economica?
Nu trebuie ca existenta extraterestrilor sa implice o civilizatie evoluata, pot sa fie si microorganisme care intra tot in aceeasi categorie de extraterestru.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Problema nu e daca exista extraterestri, pentru ca imi este greu sa cred ca suntem singuri intr-un univers atat de mare. Problema e daca pot ajunge pe Pamant si daca ii putem recunoaste.
Skip ads

  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Eu cred in extraterestri si nu cred ca suntem singuri in universul asta atata de mare,nu are cum sa fim singuri,de multe ori au fost surprinse farfuriile lor
si inca ceva...
Cred ca ati auzit cu totii de Area 51, probabil cel mai secret loc de pe pamant. Este de fapt o baza din sudul Nevadei , care se ocupa cu informatii ultra-secrete si care de-a lungul anilor a realizat o gramada de avioane high-tech utilizate de armata americana si nu numai. Insa cea mai interesanta parte e faptul ca se speculeaza de contactul acestei baze cu extraterestrii (Roswell) . Probabil nu vom sti niciodata adevarul in aceasta privinta pentru ca statul american este cat se poate de tacut cand vine vorba de zona 51 . Ce credeti ? Cerceteaza cei de acolo doar avioane ultra-high-tech sau se ocupa si de vizitatori intergalactici ?
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Sincer eu nu cred ca "masinile" extraterestrilor sunt farfurii zburatoare ... si poate nu sunt asa high-tech incat sa poata pleca de pe planeta lor. Insa asta nu avem de unde stii. Cert e ca nu stim nimic despre ei Smile
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@sabau, uitate pe google earth. La area 51 s-au facut cele mai multe teste nucleare. De asta au si o pista atat de mare ,ca sa decoleze tot felul de avioane.
Referitor la extraterestrii, cred ca exista, poate chiar am avut contacte cu ei, dar nu atatea cate raporteaza lumea.
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:@sabau, uitate pe google earth. La area 51 s-au facut cele mai multe teste nucleare. De asta au si o pista atat de mare ,ca sa decoleze tot felul de avioane.
.
Adica tu crezi ca pe google earth vezi exact ce este? Nu, imi pare rau sa iti distrug sperantele, dar ii cred suficient de inteligenti (pe americani) incat sa vedem ce vor ei la obiectivele cu interes sporit pentru ei. Si sa nu fiu off-topoic, cred ca exista extraterestrii, existe multe persoane ce sustin ca au avut contact cu ei in timp ce erau angajati in armata americana, dar evident, armata neaga totul. Sunt foarte multe documente ce atesta lucrul asta, si faptul ca statul american au avu contact cu ei, dar bineinteles, neatestate de acest stat. Oricum, eu nu am mare incredere in America, asa ca putin imi pasa ce atesta ei daca ceva mi se pare plauzibil.
Skip ads

  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@iscander , nu am zis ca pe google earth vezi exact ce este . La suprafata chiar este ceea ce vezi, insa aeroportul si cladirile respective pot fii doar de fatada, iar restul sa fie in subteran. Cu siguranta daca ar avea ceva de ascuns ,nu ar ascunde in area 51, care este atat de urmarita si de controversata.
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Probabil nu ar mai ascunde acum, dar in ea tot ar ramane putina istorie. Si totusi, cat de controversata si urmarita este, nu se stie NIMIC sigur despre ea. Oricum, astea sunt probleme ce ne depasesc cu mult pe noi, care facem parte din marea masa de oameni enervanta Smile Nu putem decat sa ne dam cu parerea si sa vedem ce a mai aflat fiecare Smile
  • Ick

  • Mesaje scrise: 545
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2008

  • Mesaj Privat
De ce doar America? De ce se vorbeste doar despre aparitii si contacte cu omuletii doar pe spatiul Americii? Ei stiu sa manipuleze foarte bine populatia, care stie ce trebuie sa stie si nu neaparat ceea ce e. Au fost atatea cazuri si in alte locatii din lume, atatea lucruri care nu se pot explica , incepand de la piramidele din Egipt, desenele gasite acolo , continuand cu Stonehenge , samd.

Da, americanii au fost destepti, cand au pus mana pe o tehnologie mult mai avansata , au stiut sa profite de ea. Si probabil ca nu is singurii.
Si da , extraterestrii exista. Noi suntem cat o particula de nisip din tot nisipul prezent pe planeta noastra din infinitul univers. Am fi prea egoisti sa credem ca suntem singuri.

Adevarul nu`l stim si nici nu`l vom stii prea curand .
"The Truth is Out There"
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Ick - ai zis un lucru mare Very Happy
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am zis de americani ca acolo s-a pus accentul cel mai mult pe chestia asta. Bineinteles ca peste tot in lume sunt intrebari fara raspuns si subiecte contriversate...de exemplu piramidele si Stonehenge cum bine ai spus,care sunt asezate cu o precizie uimitoare in functie de soare si stele, desene facute acum mii de ani cu farfurii zburatoare si ,,zei veniti din cer'', si multe alte dovezi. Totusi, toate astea sunt inca un subiect tabu din partea autoritatilor de peste tot. Exista o teorie conform careia, un presedinte american a facut un acord cu niste extraterestrii ca in schimbul tehnologiei, ei sa aiba voie sa cerceteze animale de pe planeta ... doar o teorie, fara nici o baza foarte sigura, dar totusi poate fi adevarata. Intr-un fel e si normal sa fie un suibiect tabu...va dati seama ce ar rezulta in randul populatiei daca ar aparea un oficial si ar spune ca a interactionat cu extraterestrii...Smile
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Mai, pana cand bibanul de rand cauta extraterestrii cu lumanarea, nu se gandeste nici ca e abuzat sexual de "alesii boborului", nici ca banca ai ia 8% dobanda pe banii care ea ai cere bancii europene cu 1%, nici ca flota nationala isi schimba stapanul de o zi pe alta nici alte 100 de mii de chestii "nesemnificative"... Laughing
Personal sunt un adept infocat al literaturii SF dar... nu in "real life"... Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR