Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • toco

  • Mesaje scrise: 226
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut tuturor colegilor !
Pentru ca am cautat in delung cum sa montez tetiera in scaun si nu am gasit ma-m gandit ca o sa ajut multi colegi care vor sa-si monteze singuri tetiera cu DVD. Deci sa trecem la treaba Razz

Pasul 1: Montarea tetierei in scaun
A) Se da spatarul scaunului in fatza maxim
B) In partea de jos a spatarului se gaseste o imbinatura. Se trage de ea cu incredere pana ce iasa afara.
C) Se da scaunul pe spate de tot si se trage de jumatatea din fatza a spatarului pana ce reusiti sa bagati mana intre imbracamintea spatarului si scheletul de fier al acestuia
D) Se introduce o atza sau o sarma prin gaura de deasupra spatarului (pe unde se introduce tetiera).
E) Se baga mana intre scheletul de fier si imbracamintea spatarului pana ce gasiti atza sau sarma
F) Se lipeste atza sau sarma cu banda izoliera de unul dintre capetele cablului DVD`ului si se trage incet in sus pana reusiti sa-l scoateti afara
G) Se lipeste imbinatura dintre cablu de alimentare si DVD cu banda izoliera, si se introduce tetiera inauntru (in loc de cea normala)
H) Se da spatarul pe fatza si se imbina iarasi partea din fatza a spatarului cu partea din spate
Pasul 2: Legarea la curent.
A) Se desface torpedoul (cel mic din stanga soferului), prin desfacerea celor 4 suruburi in spatele lui o sa gasiti tabloul de sigurante
B) se trage firul pe sub scaun prin pragul de plastic al masinii (desfaceti surubul de sub capacel si trageti), apoi pe langa boxa se pleaca cu el pe sub mocheta in sus prin spatele torpedoului pana la tabloul de sigurante .
C) Se leaga cablul de alimentare al DVD-ului la una dintre sigurante (eu personal am ales siguranta de la aprinderea plafonierei, ca DVD sa se aprinda numai la punerea contactului)
D) Se monteaza torpedoul si pragul inapoi.


Produsul final Cool

Am folosit un DVD care vine cu tot cu tetiera (nu ma-m apucat sa scobesc in tetiera ca nu iesea bine sunt sigur) la un pret de 450 de lei

Timp de lucru 30-45 de minute
Sper sa fi fost destul de explicit. Celor care nu inteleg le raspund cu drag la intrebari.
Multumesc si multa bafta !
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR