Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • danyel S

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2010

  • Mesaj Privat
am un vectre b disel 2001 si de cand am cumparat-o se simte in mers vibratii si ca un huruit si asta doar la frana de motor iar la mersul inapoi vibreaza puternic. Am auzit k ar fi un suport la motor sau la cutia de viteze. Eu am observat deasupra la caseta de directie un suport uzat(zic eu) Acela sa fie ?
Daca m-a puteti ajuta va multumesc si va salut
  • sv08ykt

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Si eu am avut acceasi problema si oarecum am rezolvat-o. Verifica prinderile de la jug i\din partea din fata a masinii. Jugul, pe care sta motorul are doua bucse in partea din fata a masinii. Daca nu sunt stranse bine suruburile respective, sau ca in cazul meu in care nu mai erau Smile iti face acele vibratii. Verifica si sa-mi spui daca era de la alea.
  • capatina danut

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1991 20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
si eu am avut aceiasi problema, la mine era surubul de la bascula la bucsa cea mare slabit (vectra a)
  • c.dragos

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2010

  • Mesaj Privat
sv08ykt a scris:Salut. Si eu am avut acceasi problema si oarecum am rezolvat-o. Verifica prinderile de la jug i\din partea din fata a masinii. Jugul, pe care sta motorul are doua bucse in partea din fata a masinii. Daca nu sunt stranse bine suruburile respective, sau ca in cazul meu in care nu mai erau Smile iti face acele vibratii. Verifica si sa-mi spui daca era de la alea.


Salut, am si eu o problema cu bucsa din partea stanga de la jug. Am fost la mecanic si mi-a spus ca trebuie inlocuita, vroiam sa te intreb daca stii cumva daca se pot gasi de cumparat aceste bucse (separat sau toate patru), pentru ca eu am fost la mai multe magazine de piese auto, si mi-au spus ca nu au auzit de asa ceva sau nu se gasesc.

Multumesc
  • laur702

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega 1996 y25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
si amea face la relantiu ca tractorul ...si nu gasesc nimic stricat ...ma uit si eu la bucsele alea sa vad .am pe vectra mea motorul de 2.0.dtl
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR