Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Puteti posta aici tot felul de piese,produse pe care le-ati cumparat si nu au fost pe masura asteptarilor sau nu au fost de calitate .
Ar fi de preferat sa argumentati,si sa precizati de unde a fost cumparat.
Incep eu primul:
Am cumparat de la dedeman un kit xenon de 35w 6000k CARGUARD si deja unul din balasturi imi face figuri, balasturile sunt prevazute cu anulatori de bec ars dar unul din anulatoare(ca sa zic asa)si-a facut treaba pana acum vreo saptamana dupa care s-a stricat.(becul cand merge cand nu merge ),produsul l-am cumparat de 1 luna de zile.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Mai demult am cumparat un aspirator auto de supermarket, ceva pilot, oricum, importat de Rogrup. Nu a reusit sa faca mai nimic, iar dupa aceea s-a stricat. Toata distractia a tinut 3 zile si a costat 25 lei. La fel si cu un minicompresor auto, tot de supermarket.


La fel si la presuri(covorase) de cauciuc, le schimb la 2-3 luni. Am cumparat si ceva Michelin la 100 lei si a tinut 6 luni. Cumpar dalea la 20 lei si le tin mai putin, asta e. Se rup unde tin calcaiul drept si la pasager le face franzuri sotia cu tocurile. Vara pun presuri din mocheta, taiate de mine direct pe dimensiune, mai multumit si pot conduce si descult Laughing
  • Liviu_vectra

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Stefan nu ai garantie la xenon? Mi-am cumparat si eu dar inca nu am ajuns sa il montez. E adevarat ca nu e aceeasi marca
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Liviu_vectra a scris:Stefan nu ai garantie la xenon? Mi-am cumparat si eu dar inca nu am ajuns sa il montez. E adevarat ca nu e aceeasi marca

am garantie dar la mine este masina de vina imi da eroare de bec ars,masina simte ca nu este bec de 55w si taie alimentarea pe becul respectiv,tocmai de aceea este nevoie de un condensator sau o rezistenta
la tine nu vor fi probleme de genul acesta
Skip ads

  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Am cumparat niste stergatoare Bosch din benzinarie, m-au costat cam 80ron si m-au tinut mai putin de 6 luni Sad
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut,in legatura cu produse de care nu am fost multumit din anumite motive: stergator 7 lei buc,"AERO",din Carrefour=varza,sterg dar fac un zgomot... ,spray WD 40,bun ca si lichid dar ma enerveaza ca in anumite pozitii nu pulverizeaza,desi este plin,doar se prelinge lichidul.Mini compresor de roti,no name -dupa 3-4 min de umflat se incingea si pana la urma a iesit fum din el si ala a fost.
  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat in decembrie amortizoare pe spate si acum unu din ele deja e dus....daca ridic masina pe elevator pot sa ridic roata cu mana......Prostia e ca am pierdut factura si nu ma mai pot duce la garantie.....
Am cumparat amortizoare kyb pe gaz....200 lei bucata
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Pentru ca topicul a fost mutat la produse auto si pentru ca in discutiile despre alimente improprii consumului intraseram cu totii in offtopic, am sters toate discutiile off si am lasat numai produsele auto.
Pentru discutii despre branza, sare si mamaliguta calda, putem discuta, desigur , in Discutii generale. Care are timp, sa deschida un topic cu un nume sugestiv. Sa plangem acolo.
Smile
Skip ads

  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
becuri h3 pozitie de la dedeman bacau ma-u tinut 1 luna dupa care s-au ars amandoua,si le-am aprins de 4-5 ori maxim,nu au stat aprinse mai mult de 5 ore
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Stefan_BC a scris:becuri h3 pozitie de la dedeman bacau ma-u tinut 1 luna dupa care s-au ars amandoua,si le-am aprins de 4-5 ori maxim,nu au stat aprinse mai mult de 5 ore


tu ai o problema cu dedemanul.. nu mai lua de la ei. eu unul daca vreau quality cumpar din metro. experienta neplacuta am cu stergatoarele de tip aero, nu sunt scumpe 7-8lei buc dar la pretul asta sunt cele alca grafitate si 2-3 luni fac treaba foarte bine Smile
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
nu am nici o problema cu dedeman-ul ci dimpotriva ,imi place sa fac anumite cumparaturi de la ei
ps:lucrezi la ei nu?c Laughing Cool Twisted Evil
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nu lucrez la ei.. dar jumate de casa am facut-o de la ei:).. ei stiu constructii nu auto Wink
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@ boditza- subscriu, in plus f multumit de preturile lor (dedeman) la materiale, la auto nu am incercat desi, vazusem niste stergatoare aero la 35 lei buc care aratu f bine - gen cum sunt cele de la astra h si le vroiam pt mine pt astra g.
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:@ boditza- subscriu, in plus f multumit de preturile lor (dedeman) la materiale, la auto nu am incercat desi, vazusem niste stergatoare aero la 35 lei buc care aratu f bine - gen cum sunt cele de la astra h si le vroiam pt mine pt astra g.


bosch aero sau replici de aero.. daca sunt replici mai mult de 7-8 lei nu costa si nu fac nici macar banii aia. fa-ti comanda la valeo sau champion special pt masina ta.. sunt vreo 30-40lei setul. auto e doar umplutura sa fie la dedeman... am gasit ulei la castrol magnatec diesel 5w40 la 150lei la ei si in oras la piese auto era 120lei acelasi ulei Smile
  • marcelbundea

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am patito si eu cu stergatoarele bosch aero, m-au tinut vreo 2 luni dupa care au inceput sa lase linii in urma stergerii. Cel putin nu am dat bani pe ele intr-un fel, lundu-le pe puncte mol de la bosch car service.
recomand champion
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Recomand originale Opel. Le am de 2 ani jumatate, inca merg foarte bine.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Bosch am luat si eu de la Dedeman Craiova ca erau la oferta la un pret incredibil de mic. La cat de "bine" sterg cu siguranta sunt Bosch. Evil or Very Mad
In general preturile la Dedeman sunt destul de ridicate la produsele auto. O mica raita pe la magazinele de piese auto iti demonstreaza asta. Wink
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nu prea inteleg.. sterg bine nu? chiar azi le-am vazut si eu.. nu sunt aero sunt bosch simplu dar sterg bine?
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
boditza, ele sterg bine dar dupa ce se imbiba bine de apa. Adica trebuie sa ploua 3-4 minute ca sa se stearga bine. Pana atunci scot un zgomot deranjant si sterg doar acceptabil. Nu stiu de ce fac asta. Poate am nimerit eu unele mai proaste.
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
de prima problema poti scapa prin stropirea cu lichid de parbriz.. eu asa fac si functioneaza Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR