Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • sentro

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salutare...am o mica problema...mia picat geamu de la opel vectra b fata partea soferului....si cum eu sunt in italia astia toti imi spun ca i macaraua stricata si imi cer cu manopera peste 300 euro...asa ca lam desfacut eu si tot ok pana la introducerea geamului in macara..nu reusesc sa introduc plasticurile alea doua pe sina prinsa de geam reusesc sa introduc doar unu... ...
ps urgenta ca am asina in strada si ma si ploua
Skip ads

  • olivermed

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2009

  • Mesaj Privat
singura solutie e sa desfaci si macaraua de pe tabla portierei
este prinsa cu niste nituri pe care le vei inlocui apoi cu suruburi
macaraua are un brat mai lung , cu un punct de sprijin fix, in jurul caruia se executa miscarea de ridicare si coborare. acela trebuie desfacut si apoi vei putea sa bagi clama din varf in sina geamului printr-o miscare de culisare din capatul sinei
succes!
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
subscriu la ce a spus colegul. Este de fapt singura solutie. niturile din portiera le scoti prin gaurire cu un burghiu de 8-10 (sau, le polizezi la fatza usii cu flexul)
Daca nu ai suruburi, vezi ca gasesti pungi cu nituri identice cu cele de pe masina . Iti trebuie si cleste pentru ele .
spor!
  • sentro

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2007

  • Mesaj Privat
,mersdi pt. rawspunsuri ...doar ca ma asteptam la ceva mai simplu......de ce naiba fac astia masinile asa de complicate.............: Sad Sad Sad :
Skip ads

  • radubolohan

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
sentro a scris:,mersdi pt. rawspunsuri ...doar ca ma asteptam la ceva mai simplu......de ce naiba fac astia masinile asa de complicate.............: Sad Sad Sad :
ridica geamul...........................si pune un lemn sa-l tina,daca vrei ceva simplu
  • sentro

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2007

  • Mesaj Privat
apropo..pana la urma am reusit sal repar fara sa tai niturile....defapt am taiat un nit dar deageaba ca oricum nu ajuta la nika...in rest numai de bine.......functioneaza.................partea mai amuzanta i ca a doua zi mi sa ars bobina de la motor........am duso la mecanic....mia schimbat si bujiile si ma sarit de 340 de euro....ata e///numa bine la toti
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR