Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • toco

  • Mesaje scrise: 226
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Mersi indy pentru sustinere ! Si la mine la fel da eu am contract de mult cu ei si pentru ca nu am folosit in 3 ani deloc lau lasat asa, eu platesc nici francciza daca o lovesc, Doamne fereste, dar na mai stii si cu companiile astea ce reguli fac, cand am facut prima data casco la oltcit acu vreo 9 ani pufff mai putin ca-ti pupau si mana si de cand sau ,,inmultit" asiguratorii acuma nici nu te prea baga in seama fac legile cum le vine lor...

Stima!
  • florin13

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Va salut pe toti,
Din fericire am reusit sa rezolv partial problema, adica sa ii conving pe cei de la asigurari sa imi aduca piese noi(este adevarat ca muuuuult mai ieftine decat cele propuse de reprezentanta Opel.Acum astept piesele sa ajunga la service si sa le vad personal, ca sa imi dau acceptul sa le monteze pe masina.Va tin la curent.
  • toco

  • Mesaje scrise: 226
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Off topic: @lupul1969 nu am vrut sa te contest pe tine, ci doar am scris cum am eu si uite ca mai e cineva care are la fel ca mine, am folosit gresit termenu de contrazis intradevar, Scuzele mele de rigoare!
On topic: florin13 piese alea nu sunt originale nu`ti da acordu, am vazut la tv diferentza intre un spoilar de logan original si unu mai ieftin evident contrafacut, ala original au dat cu ciocanu nici nu sa indoit precum celalalt sa spart era casabil, ziceau ei facut din nu stiu ce plastic foarte prost, eu zic sa nu`ti dau acceptu ori originale ori mai bine iti iei dauna asupra ta si cumperi piesele noi, ei nu`ti platesc mana de lucru si ti le cumperi noi si le montezi tu, sau te duci la un service iesi mai bine si cu lucruri calumea, eu asa as face...

Dau un sfat, faceti-va casco, e foarte bun!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Florine, daca sunt muuuult mai ieftine, s-ar putea sa fie pe producator, nu originale. Mare atentie, pentru ca cele de producator (ma refer in special la elemenetele de caroserie, elemente de obicei mari, unde o toleranta de 1% inseamna poate si 1 cm) s-ar putea sa nu se potriveasca cum trebuie. Cumva sa te asiguri ca cineva isi asuma responsabilitatea ca elementele or sa calce cum trebuie, ca or sa iasa liniile....
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
toco a scris: Scuzele mele de rigoare!
[...]Dau un sfat, faceti-va casco, e foarte bun!

Nu este absolut nici o problema, nu ma consider contestat, voi reveni cu detaliile finalizarii reparatiei si dosarului de daune.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR