Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • b64skj

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Corsa 1999 X1.0XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
salutare tuturor.sunt si eu membru clubului din aceasta seara si am o problema la care ma tot gandesc.este vb de un opel astra clasic break din 12.1999(pe certificatul elvetian)..masina e in tara de 1 an.. are motor 1.6 16 v benzina. elvetia nu i in comunitate.. taxa vamala....aproximativ 1000 e....taxa de inmatriculare la motorul respectiv....2200e....
cu ce variante ma puteti ajuta sa pot circula cu masina?recarosare?pret estimativ? conditii?inmatriculare in alta tara? astept idei si propuneri.. multumesc..
Skip ads

  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Intrebare.
Tu ai cumparat masina asta sau vrei sa o cumperi?
Caci cu 4-5mii euro cumperi una deja inmatriculata.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
b64skj a scris:salutare tuturor.sunt si eu membru clubului din aceasta seara si am o problema la care ma tot gandesc.este vb de un opel astra clasic break din 12.1999(pe certificatul elvetian)..masina e in tara de 1 an.. are motor 1.6 16 v benzina. elvetia nu i in comunitate.. taxa vamala....aproximativ 1000 e....taxa de inmatriculare la motorul respectiv....2200e....
cu ce variante ma puteti ajuta sa pot circula cu masina?recarosare?pret estimativ? conditii?inmatriculare in alta tara? astept idei si propuneri.. multumesc..


Cred totusi ca te complici extrem de mult ,poti cumpara una din UE si vei plati numai taxa de inmatriculare sau sa o cumperi deja inmatriculata.Nu se merita sa platesti atat de multe taxe.
  • b64skj

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Corsa 1999 X1.0XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
masina am adus o eu personal pt un amic....care lucreaza acolo, actele ei sunt pe numele meu....el cand a vazut cat il costa actele sa o inmatriculeze...si procedurile specifice tarisoarei noastre dragi.. a plecat inapoi in elvetia ca si pierdea jobul...el o voia pt sotia lui din tara.. fara sa se intereseze de acolo cat l ar costa sa o inmatriculeze in romania....daca ma intelegeti...
actele masinii au fost facute de acolo pe numele meu ca sa nu imi mai faca procura si alte complicatii.....deci el mia zis sa i dau 1000 euro pe ea.... i as da daca as stii ca ma pot folosi de ea.. legal...masina e tzipla.....ac jante . full electric, ecotec....prioectoare... super intretinuta... de elvetianul de la care am luat o. masina zace intr un garaj.....la o ruda de a prietenului meu....el s a resemnat ca a pierdut o multime de bani cu masina asta....dar eu as face ceva cu ea daca as stii....multumesc pt sfaturi.....normal ca daca ajung mai mult decat face imi aduc eu una din germnia....si an mai bun...dar eu consider ca era o ocazie...daca as fi putut face ceva cu acest opel astra Sad
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Din pacate doar inmatriculata in bulgaria e sansa ta. Desi si acolo costa ceva mai ales ca nu e de provenienta UE
  • b64skj

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Corsa 1999 X1.0XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ar fi asta o varianta.aveti idee cat ar costa faza asta cu bulgaria?aproximativ.subliniez inca odata: masina e din elvetia....multumesc mult tuturor pt idei si sfaturi..eu inca mai astept in continuare propuneri... Sad
  • body_18_is

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Daca o dezmembrezi iesi mai bine. M-ar intersesa buzele inferioara spoiler fata .
  • djboss

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
stai chill nu esti singuru care a muscato Smile)
  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
eu as circula cu ea cu nr de elvetia, nu inteleg ce vrei sa zici ca actele-s pe numele tau. Asa cum reiese din poza are nr definitive de Elvetia, fa-ti treaba cu ea daca are ITP-ul la zi, eu am circulat 2 ani cu astra mea cu nr de Spania si nu mi-a zis nimeni nimic(si am fost oprit in trafic dar de nr nu se leaga atata timp cat sunt nr definitive si ai ITP valabil). Intre timp as cauta o dauna totala ptr recarosare, nu m-as complica cu nr de Bulgaria, iar ca ultima varianta dezmembrarea, da-i pacat de ea....Asa cum e, s-o imatriculezi aici, nu merita, iti iei alta mai noua de banii aia.
  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Ultima postare pe acest topic a fost facuta in data de " Sam 06 Mar, 2010 3:42 pm " eu cred ca de atunci si pana azi omu a rezolvat problema...
  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
corect, n-am vazut data, mea culpa...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR