Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • comi85

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
SUNT POSESOR DE ASTRA CLASSIC2 1.4I 90CP SI MITSUBISHI COLT 1.3I 98CP.
VREAU SA INLOCUIESC ASTRA CU UNA DIN CELE 2 MASINI(MASINA DE FAMILIE)! CA PRET/DOTARI/FIABILITATE ACCORD STA MULT MAI BINE. INSA INSIGNIA STA BINE LA CEI 5ANI GARANTIE, MOTOR DIESEL SI FAPTUL CA ESTE O MASINA CONCEPUTA DE LA ZERO CU UN MARE SUCCES SI FOARTE MEDIATIZATA, O ALTA ERA(ASA CUM A FOST CEED LA KIA). AMBELE VARIANTA FULL DE ECHIPARE!
CEVA PARERI OBIECTIVE?
Skip ads

  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Honda fabricata pentru Europa nu are nici o legatura cu brand-ul...are multe probleme...
Ca si design Insignia e net superioara...ca si dotari/motor sunt echivalente...
In plus HONDA e mult mai scumpa in service.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Trebuie intai sa te decizi daca vrei diesel sau benzina. Abia apoi te gandesti la marca si echipare.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cine da 5 ani garantie la insignia? eu am doar 2. la insignia gasesti motoare mai potente, la accord mai rafinate. depinde ce intelegi tu prin dotari , dar la japoneza de exemplu nu poti pune tractiune integrala. iar ca pret , cel putin anul trecut honda cu motorul diesel de 2,2/150 cai era bine trecut ca pret de 30 k euro pe cand la opel motorizarea de 2/190 cai biturbo era 29 k.
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
post multiplu
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Singura problema e ca 2.0 biturbo va fi disponibil abia din aprilie dar vine 4x4 de serie. Eu am facut o configuratie proprie pentru caravan si a iesit sum 30k.
  • comi85

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Lucifer_The a scris:Honda fabricata pentru Europa nu are nici o legatura cu brand-ul...are multe probleme...
Ca si design Insignia e net superioara...ca si dotari/motor sunt echivalente...
In plus HONDA e mult mai scumpa in service.



NU te pot contrazice! Doar ca imi place foarte mult cum arata accordul EXECUTIVE si m-a impresionat la test drive, vb. de cea 2.0benzina! La service(cel standard la benzina) ajungea la 210euro, doar ca primul e la 10.000km. Nu cunosc pe nimeni la honda care sa-mi spuna si minusuri....au laudat-o de m-am saturat! la opel radacini am un prieten care mi-a zis ca minusuri la insignia doar de afl-uri ca se defecteaza din cauza gropilor!
  • comi85

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Gabi.B.HD a scris:Trebuie intai sa te decizi daca vrei diesel sau benzina. Abia apoi te gandesti la marca si echipare.


Detin masini pe benzina dar de clasa mica. La Insignia se potriveste cel mai bine 2.0cdti 160cp,pret ok si cuplu bun(motorul mi-a fost recomandat de prietenul meu de la reprezentanta)
Skip ads

  • comi85

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:cine da 5 ani garantie la insignia? eu am doar 2. la insignia gasesti motoare mai potente, la accord mai rafinate. depinde ce intelegi tu prin dotari , dar la japoneza de exemplu nu poti pune tractiune integrala. iar ca pret , cel putin anul trecut honda cu motorul diesel de 2,2/150 cai era bine trecut ca pret de 30 k euro pe cand la opel motorizarea de 2/190 cai biturbo era 29 k.


Am fost informat ca 2ani da producatorul si 3reprezentanta,asta din februarie! Cat despre dotari ma refeream strict la Cosmo cu flexride si Executive! ideea e ca nu vreau sa trec pe la service in garantie sa-mi repare diverse....
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
NU te pot contrazice! Doar ca imi place foarte mult cum arata accordul EXECUTIVE si m-a impresionat la test drive, vb. de cea 2.0benzina! La service(cel standard la benzina) ajungea la 210euro, doar ca primul e la 10.000km. Nu cunosc pe nimeni la honda care sa-mi spuna si minusuri....au laudat-o de m-am saturat! la opel radacini am un prieten care mi-a zis ca minusuri la insignia doar de afl-uri ca se defecteaza din cauza gropilor![/quote]

daca iti place nu mai sta pe ganduri. foarte ieftina revizia, la mine la 15 mii a costat 1170 lei(diesel 2.0/160cp). AFL a fost introdus acum cativa ani pe astra si vectra, eu personal nu am auzit ca ar fi probleme. insignia are in plus sistemul automat faza scurta/lunga.
  • blitz
  • **
  • 99 mesaje
  • din 27 Feb 2010
  • Insignia 2010 habar nu am. ala de 160 PS
  • Alta tara
  • blitz

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 habar nu am. ala de 160 PS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Pt sever iulian :

salutare ! am comandat saptamana trecuta o insignia sport 2,0 cdti 160 CP; inca nu a venit dar va pot spune ca am primit 6 ani garantie(2 ani de la producator si 4 de la reprezentanta) pt contravaloarea sumei de 500 de euro.Trebuie sa precizez ca masina e comandata din Germania.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
blitz a scris:Pt sever iulian :

salutare ! am comandat saptamana trecuta o insignia sport 2,0 cdti 160 CP; inca nu a venit dar va pot spune ca am primit 6 ani garantie(2 ani de la producator si 4 de la reprezentanta) pt contravaloarea sumei de 500 de euro.Trebuie sa precizez ca masina e comandata din Germania.


si la noi e sistemul acesta, mai puteam plati cam 400 euro pt inca 2 ani de garantie. din pacate garantia nu acopera daunele provocate de infrastructura rutiera din tara si de asta nu am extins garantia. la tine in germania e altceva.
Skip ads

  • deleted-18718

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Garantia extinsa ere valabila si acum doi ani, la Vectra pt 600 euro mai primeam 3 ani, poti sa optezi pt garantie si dupa ce ai masina , dar sa nu treaca un an sau 60.000 km. Colegu comi85 dadea impresia ca primea gratis aceasta garantie extinsa .
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Eu iti recomand honda. Insignia de-abia isi traieste copilaria. si pot aparea probleme
  • comi85

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
DJINN a scris:Eu iti recomand honda. Insignia de-abia isi traieste copilaria. si pot aparea probleme


Si eu ma gandeam la fel! Insignia e model nou(asta ma incanta), dar sunt destul de multi posesori care se plang de diverse.......
  • comi85

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
DJINN a scris:Eu iti recomand honda. Insignia de-abia isi traieste copilaria. si pot aparea probleme


Si eu ma gandeam la fel! Insignia e model nou(asta ma incanta), dar sunt destul de multi posesori care se plang de diverse.......
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
V-ati interesat inainte in ce consta garantia extinsa? Intreb deoarece de obicei reprezentantele garanteaza numai motorul si cutia de viteze. Adica, primesti garantie doar pt pistoane, cilindrii si pinioanele din cutie. Volanta, ambreiaj sau injectoare nu se schimba pe garantia extinsa.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Accord-ul vechi era mai dinamic, asta nou s-a cam transformat in balena. Sincer, as merge pe Insignia Cosmo 2.0cdti160CP/1.6T180CP, cu garantia extinsa, cu cate dotari se poate, dar fara 4x4, AFL si FlexRide. Astea nu's dotari de Romania.
  • comi85

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Accord-ul vechi era mai dinamic, asta nou s-a cam transformat in balena. Sincer, as merge pe Insignia Cosmo 2.0cdti160CP/1.6T180CP, cu garantia extinsa, cu cate dotari se poate, dar fara 4x4, AFL si FlexRide. Astea nu's dotari de Romania.


Azi am fost sa fac test drive cu Insignia motorul diesel 2.0 130cp.E ok,toarce frumos, cuplu misto, dar am optat pt cel de 160cp asa cum spui si tu!Pana la urma insignia este mai ieftina decat accord plus ca are motorizare diesel si 5 ani garantie(extensie de garantie 500Euro pt 3ani).La Opel se fac reduceri mari la optionale! Maine astept oferta finala!
  • comi85

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:V-ati interesat inainte in ce consta garantia extinsa? Intreb deoarece de obicei reprezentantele garanteaza numai motorul si cutia de viteze. Adica, primesti garantie doar pt pistoane, cilindrii si pinioanele din cutie. Volanta, ambreiaj sau injectoare nu se schimba pe garantia extinsa.


Azi am discutat exact la dealer in ce consta garantia extinsa. Pretul este de 500E negociat pt 3ani platit la achizitia masinii!Se exclud de la garantie dupa primii 2ani partea de audio,dvd si catalizator.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR