Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • floryn123

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Am achizitionat de curand un player usb, ii fac setarile de bass, treble etc dar dupa ce il inchid si il deschid se reseteaza de fiecare data setarile. Vreo idee? ma poate ajuta cineva. Mersi. Mentionez ca si la player-ul anterior (un sony) facea acelasi lucru.
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Si cumva nu tine minte posturile de radio memorate?
In caz afirmativ, teoretic, ar trebui ca aparatul tau sa aiba doua intrari de curent pt "+", una care trece prin contact (borna 15) si una care ar trebui sa aiba curent permanent (borna 30).
Problema ta este ca ambele fire sunt legate prin borna 15 si d'aia uita setarile, sau cele doua fire sunt inversate. cauta cu un aparat de masura...sau creion de tensiune, in mufa care intra in cass, cele doua contacte despre care ti-am zis, si inverseaza-le intre ele. Smile
Asta e teoretic, mai asteapta cateva pareri si abia dupa treci la treaba.
  • floryn123

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
nu memoreaza nici posturile radio. Firele sa fie inversate? ar fi cam ciudat. Mufele sunt noi si sunt de tip ISO, cumparate de mine.
  • nila04rrw

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
exact cum spune userul livcro am facut si eu ,avand aceeasi problema ca a ta, dar la un vectra b.
Skip ads

  • floryn123

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
ai inversat cele 2 fire care intre in mufa player-ului? si acum memoreaza?
  • nila04rrw

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
da man inversezi galben cu rosu; unde rosu=alimentare si galben=memorie. bineinteles daca instalatia electrica nu a suferit modificari ca sa nu mai respecte codul culorilor.
  • floryn123

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
am reusit sa rezolv problema. mersi @nila04rrw, @livcro pentru ponturile privind inversarea mufelor si lui @h0rm0n pentru tutorialul legat de afisarea datei in timpul functionarii player-ului. Smile
  • LIVIU_ionutz

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
se da si la mine aceeasi problema... cred ca e cel mai ok sa o expun aici:
am instalat un player 'no name' in locul celui original, pastrand mufa de la cel vechi... cum mufa originala e formata din 3 parti, partea de sus(cea care e cu comenzile pe volan cred) am taiat.o si restul a fost 'plug and play'...
DAR: nu.mi memoreaza posturile si nici setarile de sunet si nici nimic Very Happy asadar, am citit tot aici pe topic treaba cu inversatu firelor si am trecut la treaba... ideea e ca eu am 2 fire cu '+' permanent(ambele Rosii) si una cu '+' doar pe contact(MaroAlbastra)...
daca schimb una din cele 2 R cu cea MA nu mai merge deloc, daca schimb cealalta R cu cea MA merge dar nu are niciun efect, face la fel(nu memoreaza, nu nimic)
acum eu ma gandeam sa unesc cele 2 R? stric ceva? sau altceva ce ar mai fi de facut?
  • nila04rrw

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cu placere @floryn123. bine ca ti-au folosit sfaturile.
@LIVIU_ionutz;in principiu ar trebui sa ai maro-rosu-galben, unde;maro=contact(nu ai treaba cu el), galben=alimentare memorie,rosu=alimentare sursa. daca nu ai galben pe memorie si ai tot rosu, atunci inverseaza pe cele rosii intre ele si ar trebui sa mearga. nu e indicat sa le unesti intre ele.bafta.
  • LIVIU_ionutz

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
da, multumesc... la mine trebuiau schimbate intre ele cele 2 fire rosii,intr.adevar... cu ala maro-albastru n.am avut treaba, l.am lasat asa cum era..
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR