Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • geo_bad

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salut, am de o vreme multe probleme cu mesaje e-mail care imi apar habar n-am de unde... aparate de spionaj, reclame, "prieteni" prin hi 5 (unde nu m-am inscris niciodata, dar apar ca fiind membru), alte site-uri de socializare (n-am pus "piciorul" in viata mea!), medicamente si mai ales cateva xxx... acu vreo doua-trei luni am fost nevoit sa-mi dau adresa mai multor persoane, pentru o vanzare si cam de o luna si ceva primesc "minunile" de mesaje... am pus filtru de spam pe yahoo, dar tot trec destule...intrebarea este, mi-a putut fi luata adresa prin phishing de la unii din cei carora le-am dat-o si care probabil frecventeaza site-uri de genul celor de mai sus?... unii dintre ei erau cred intre 20-30 de ani (nu vreau sa jignesc pe nimeni) si dupa cum sunau adresele ( gen "coco2000", etc.) si la ce limbaj de chat foloseau, nu prea cred ca se plictiseau pe internet... deci ce parere aveti, de ce primesc mesajele astea?...trebuie sa iau oarece masuri, dar as vrea sa stiu intai toate cauzele posibile, daca se poate!... asa ca va astep si multumesc pentru orice pareri si sugestii!
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Da-le block sender sau ignore pe adresa de mail . Si o sa vezi ca vor disparea.
  • CosminBest

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Kadett 1991 1.7 D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Mesajele de asa zise "invitatii de prietenie" de la hi5 si alte siteuri de profil, vin de la persoane care te au in adressbook, iar din cand in cand siteurile mai trimite invitatii (acestia fiind inscrisi pe siteurile respective)
Sfat: Cand iti mai vin aceste e-mailuri nesolicitate, cauta la sfarsitul lor "unsubscribe" sau ceva de genu' pentru a-ti sterge lista de e-mail din baza de date a acestor siteuri.
Bafta.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pui bifa in fata email-ului respectiv si apoi click pe SPAM. Wink
Skip ads

  • geo_bad

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ok, multumesc, am inteles! ...acum stiu ce sa fac, dar chestia e ca fiind prins pe listele de contacte ale altora, voi primi in continuare alte porcarii sau nu?... ca pun eu bifa la unul, dar imi vin alte trei in schimb...cel putin asa cred!
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
geo_bad a scris:ca pun eu bifa la unul, dar imi vin alte trei in schimb...cel putin asa cred!


daca pui "bifa" pe o adresa de mail, si il treci la SPAM, toate mail-urile de la acea adresa, vor trece direct la "folderu"/sectiunea SPAM, apoi ramane doar sa stergi cand ai chef din acea sectiune, fara sa te mai deranjeze in INBOX !
  • geo_bad

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
eu ma refeream la faptul ca iti vin de pe alte saituri... ma gandeam ca atat timp cat voi fi pe lista de contacte ale unor amici care frecventeaza saituri mai dubioase, voi continua sa primesc "minuni".
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR