Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
salutare am o vectra b am montat oglinzi electrice pt ca nu avea acum problema e ca nici in portiera nu am gasit firele pt a mufa oglinzile daca schimb firele cu optiunea pt oglinzi (alea din portiera ) va merge Question
Skip ads

  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cum sa schimbi firele? Daca nu ai firele in portiera inseamna ca nu a fost cablata deci s-ar putea ca nici in mufa pana la portiera sa nu ai fire trase. De obicei oglinzile actionate electric au si incalzire si atunci trebuie sa tragi mai multe fire. In plus, butonul care actioneaza oglinzile este pe usa soferului si trebuie sa faci legatura cu oglinda din dreapta. E complicat dar nu de nerealizat. Nu am inteles care-i treaba cu "optiunea pentru oglinzi" dar banuiesc ca te referi la inlocuirea cablajului tau cu cablajul de pe o masina care are oglinzi electrice si de aceea spun ca e complicat. Butoanele le ai?
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
am pus oglinzile am buton comanda acu astept sa pun firele in portiera mufez cu cea de pe caroserie si sper sa mearga Shocked
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
pun fire in portiera care sa fie cu optiune si de oglinzi(fire de oglinzi) asta e mufa de pe caroserie pun una cu pini mai multi tata sa se mufeze pe asta sper sa acepte
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cip_dmx a scris:pun fire in portiera care sa fie cu optiune si de oglinzi(fire de oglinzi) asta e mufa de pe caroserie pun una cu pini mai multi tata sa se mufeze pe asta sper sa acepte

Cauta instalatie electrica completa la dezmembrari. Nu e scump si o montezi rapid.
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
operatiunea oglinzi electrice am finalizato e asa cum am crezut,nu am avut in portiera fire pt oglinzi dar am cumparat alte fire cu optinea asta si totu a iesit un succes deoarece functioneaza si ma bucur ca pana la legatura cu portiera firele sunt cu optiune si pt oglinzi pt oglinzi mentionez ca nu am avut nici lampa portiera dar acum cu ajutoru firelor am si asta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR