Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Trebuie sa imi inlocuiesc rulmentul spate dreapta. am fost la un service si ma ajunge undeva la 560 roni cu tot cu montaj! as vrea sa imi ziceti daca e un pret curect si ce marca ar trebui sa fie! Precizez ca e cu abs, disc si 4 prezoane! Beneficiez si de garantie 2 ani! Masina : Opel Astra G caravan 1.6 16v (z16xe)
Skip ads

  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
preturi gasesti intre ~400 si probabil 600 lei setul. daca vrei marfa buna, SKF (te duci frumusel la un magazin de piese auto si-l vrajesti p-ala sa-ti dea codul de piesa si pe urma bati netu dupa magazine care vand sau la tine in zona). apoi vine FAG si RUVILLE. suna si la service si intreaba ce firme au, preturile fara manopera etc, sa-ti faci o idee. de asemenea, intreaba-i daca poti veni cu piese de acasa.


am niste intrebari:

- cati km are masina daca e in garantie inca si deja pica rulmentii?
- daca e in garantie nu se acopera si rulmentii?
- esti sigur ca trebuie schimbat ? huruie, bate, se misca? pune-i sa-ti arate, sa traga de roti. eu iti zic ca ai o masina de c***t. ma crezi pe cuvant si-ti iei alta? no affence, da arde-i la icre.

zi-mi ce ai facut. bafta.

p.s. codul de piesa e ceva de genul MVAP9120128


Ultima modificare facuta de White Tzuly la Mar 09 Mar, 2010 4:10 am
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Beneficiaza de garantie la rulmenti respectiv lucrare, la asta s-a referit.

Pretul, intr-adevar, este de ~400 lei pe un rulment.
http://www.autoa.ro/index.p...=38&catpb=316
  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Masina o am cam de 4 luni. problema am cauzat-o eu! nu am cauciucurii de iarna iar cand a nins, gheata una alta mi s-a intors masina si am dat cu roata de bordura de a sarit peste bordura si am luat cam 2-3 cm din bordura. de atuncea bate, huruie. la greutate in portbagaj huruie si mai tare. deja are cam 2 luni si ceva de cand s-a intamplat! la un momendat se va gripa si atuncea e mai naspa! Masina acuma are 150 000. sunt foarte sigur. am dus-o doar la service si a zis omu. cand a miscat de roata a pipait pe acolo a zis ca nu e rulmentu, cand a dat o tura cu ea si l-a auzit..... hur hur hur ... Merci de raspunsuri! Am sunat ieri si am intrebat ce marca imi da in pretul respectiv. dar omu cu care am vb nu a stiut sa imi zica. cand am fost la ei au zis: 530 lei rulment cu 10% reducere + 80 lei manopera
Skip ads

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu te invinovati degeaba. Pe gheata, cauciucurile de iarna sunt la fel de bune ca si cele de vara, recte vax albina. Poate te-ar fi salvat niste anvelope dotate cu cuie.
  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Ok mersi mult de raspunsurii. o sa revin dupa ce montez. bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR