Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat



mi se pare de bun gus prelungirea dar de unde am putea sa ne cumparam asa ceva
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
arata bine ... dar nu cred ca se merita ... la prima bordura pe care vei incerca s-o urci vei sparge prelungirea ...
pare mai joasa decat cu fusta aia de cauciuc de la diesel ...
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:arata bine ... dar nu cred ca se merita ... la prima bordura pe care vei incerca s-o urci vei sparge prelungirea ...
pare mai joasa decat cu fusta aia de cauciuc de la diesel ...


mie mi se pare ca este din material cauciucat deci nu ar fi problema . din cautari am gasit ca este un model de pe opc. incerc ebay sa vad.

veniti cu idei

pe vectra am vazut ceva asemanator
  • catakevi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salutare baieti..sunt nou pe acest forum..uitandu ma pe aici am obs porstul vostru in legatura cu aceasta prelungire de sppoiler,, de curand mi am luat o bara fata astra(dupa un vauxhall) .Norocul meu a facut sa am atasat de bara aceasta bara nu este identica cu aceasta dar in proportie de 75 80 % seamana ,in ce cosnta deosebirea in partile de jos pe margine mai am 2 mici aerisiri..pe spatele ei scrie made in germany dac anu ma insel euam avut o p emasina insa miam facut o prelungire din fibra(cu asta ma ocupsa zic asa) o dau cu 200 ron.. daca e cineva interesat 0768 633 848 se paote monta cu usurinta pe masia prin cateva holsuruburi..salut
Skip ads

  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
am aflat detalii si pret. spoilerul este de pe astra g opc 1999 .
se produce doar in original si costa in jur de 800 ron
acum astept sa vad daca totusi nu exista si un alt producator decat GM

la dezmembrari nici nu ma gandesc ar fi acu in caru cu fan


este din cauciuc
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
catakevi a scris:salutare baieti..sunt nou pe acest forum..uitandu ma pe aici am obs porstul vostru in legatura cu aceasta prelungire de sppoiler,, de curand mi am luat o bara fata astra(dupa un vauxhall) .Norocul meu a facut sa am atasat de bara aceasta bara nu este identica cu aceasta dar in proportie de 75 80 % seamana ,in ce cosnta deosebirea in partile de jos pe margine mai am 2 mici aerisiri..pe spatele ei scrie made in germany dac anu ma insel euam avut o p emasina insa miam facut o prelungire din fibra(cu asta ma ocupsa zic asa) o dau cu 200 ron.. daca e cineva interesat 0768 633 848 se paote monta cu usurinta pe masia prin cateva holsuruburi..salut


daca este cea cu gauri in lateral nu este de opc este de astra coupe cabrio. dupa o scurta cautare pe ebay am gasit si la 10 euro. astept totusi poze
  • catakevi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
astept o [poza cu prelunigera care ai gasit o tu cata_kevi2yahoo.com si iti zic daca e ca asta pe care ai gasit o salut
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
catakevi a scris:astept o [poza cu prelunigera care ai gasit o tu cata_kevi2yahoo.com si iti zic daca e ca asta pe care ai gasit o salut


http://cgi.ebay.de/Opel-Ast...sh=item45f191d696
Skip ads

  • catakevi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
nu e ca asta ...e mult mai lata parca ti amz is al tel are in jur de 10 12 cm latime... se ibinta perfect in lateral si pe spoilerul original incerc sa atasez duminica ceva poze dupa cum ti amzpus sunt plecat momentan din bucuersti,l am rugat pe un prieten sa se duca la garajsa face ceva poze poate apote..va tin lacurent ms frumos
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
catakevi a scris:nu e ca asta ...e mult mai lata parca ti amz is al tel are in jur de 10 12 cm latime... se ibinta perfect in lateral si pe spoilerul original incerc sa atasez duminica ceva poze dupa cum ti amzpus sunt plecat momentan din bucuersti,l am rugat pe un prieten sa se duca la garajsa face ceva poze poate apote..va tin lacurent ms frumos


eu iti multumesc pt raspuns. atunci astept poze
  • catakevi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
fac tot posibilulsa pun pana duminica,sper ca in urma pozelor s anu va dezamagesc"rabdarea" numai bine
  • catakevi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salutare baieti dupa 3 zile iata ca au sosit si pozele .sper sa nu va dezamagesc am vb cu un tip din ploieti si mia zis ca o ia cu 300 ron acum ramane devazut
Skip ads

  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
catakevi a scris:salutare baieti dupa 3 zile iata ca au sosit si pozele .sper sa nu va dezamagesc am vb cu un tip din ploieti si mia zis ca o ia cu 300 ron acum ramane devazut


nu este ce am gasit eu . pare draguta spor la vanzare. parca as face o matrita dupa modelu asta
  • catakevi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
ms andrei .. cand vrei poti veni si cu cea mai amre palcere te ajut..
  • pedro12

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut baieti ma bag si eu in seama cu o problema asemanatoare dupa zapezile de iarna asta mi s-a desprins prelungirea aia de cauciuc de pe bara fata eu am o vectra b din 98 are cineva vreo idee cu ce sa o prind ? Imi e sa nu pice din mijloc si sa se agate de ceva ca am pus-o!
Orice sfat e binevenit Multumesc
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pedro12 a scris:Salut baieti ma bag si eu in seama cu o problema asemanatoare dupa zapezile de iarna asta mi s-a desprins prelungirea aia de cauciuc de pe bara fata eu am o vectra b din 98 are cineva vreo idee cu ce sa o prind ? Imi e sa nu pice din mijloc si sa se agate de ceva ca am pus-o!
Orice sfat e binevenit Multumesc


negrese ( cea mai buna solutie)
  • pedro12

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Scuze Andrei dar ce sunt alea "negrese" ...lamureste-ma te rog mult .....
Eventual da-mi si ceva explicatii in plus ..te rog frumos Sad Rolling Eyes
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pedro12 a scris:Scuze Andrei dar ce sunt alea "negrese" ...lamureste-ma te rog mult .....
Eventual da-mi si ceva explicatii in plus ..te rog frumos Sad Rolling Eyes


holsuruburi (nu stiu daca asa se scrie) sunt negre de asta le zic negrese lungime de vreo 2 cm maxim.prinzi exact unde are "gaicile" alea si in capete
  • pedro12

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Ok Merci ... Am inteles numai ca la mine la vectra b e putin altfel decat la astrele vostre ..cred.
Dar o sa incerc asa cum zici tu numai ca problema nu e in margini ca am clemele si alea tin ..sunt ok ....la mine pica spre centru dar o sa oncerc pe acolo sa le prind cumva vad maine ...E o idee ..sa incerc multam Very Happy
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pedro12 a scris:Ok Merci ... Am inteles numai ca la mine la vectra b e putin altfel decat la astrele vostre ..cred.
Dar o sa incerc asa cum zici tu numai ca problema nu e in margini ca am clemele si alea tin ..sunt ok ....la mine pica spre centru dar o sa oncerc pe acolo sa le prind cumva vad maine ...E o idee ..sa incerc multam Very Happy


fara griji da gaura cu un holsurub dala . asa fac si in service cand se rup clemele (ROMANIA) Very Happy Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR