Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alcatel

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2005

  • Mesaj Privat
niste idioti s-au apucat sa faca un smart parking in parcarea blocului ,nimic in neregula pana aici,ba e chiar f bine, constructia au facut-o chiar langa locul meu de parcare pe care il platesc la primarie.nu au delimitat cu nimic santierul,cand a fost nevoie si am fost anuntat am mutat masina sa le fac loc sa se desfasoare insa vineri au avut ceva de sudat si am avut masina parcata in locul rspectiv si toate scanteile poduse de subura au cazut pe masina mea si mi-au ars luneta in 3-4 locuri destul de rau.nu e sparta insa sunt puncte de sudura infipte in stica,nu pot fi scoase.

am fost si am vb cu sefu lor si a zis sa punem jumate jumate si schimbam luneta,eu nu sunt de acord ca nu a fost vina mea ,nu am de ce sa scot bani din buzunar atat timp cat nu am fost de vina,nu am fost anuntat din timp sa mut masina.

vreau sa fac o plangere pentru recuperarea pagubei.unde se poate face?la primarie sau la politie?
Skip ads

  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Vezi cat e luneta noua, undeva unde e mai scumpa. Ia jumate de la sef si iti cumperi o luneta la second care sa fie buna. Pe a ta o vinzi si mai recuperezi ceva.
Daca stai sa te judeci cu ei pentru 1-2 mil, ajugi cu peri albi in cap.
Cred ca asa ai iesi cel mai bine.
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
La politie, pentru distrugere.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:Vezi cat e luneta noua, undeva unde e mai scumpa. Ia jumate de la sef si iti cumperi o luneta la second care sa fie buna. Pe a ta o vinzi si mai recuperezi ceva.
Daca stai sa te judeci cu ei pentru 1-2 mil, ajugi cu peri albi in cap.
Cred ca asa ai iesi cel mai bine.

varianta asta o sustin si eu
Skip ads

  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
poti face plangere la politie pentru distrugere, ii duci omului nr. de inregistrare al plangerii si poate iti da totusi toti banii !
poti face si cum au spus colegii de mai sus ... cu luneta la SH !
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mergi la politie, asap. Ceva similar am patit si eu, insa n-am mers atunci la politie si rahatii* s-au umflat in oua, sa ii dau in judecata.

* tehnologica radion, ceva de genul
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca cel mai bine ar fii varianta Sh , pentru ca asa vei pierde mult timp cu plangeri cereri judecata, asa vezi cat e una noua(de reprezentatnta) si te ii iei banu' si te du ci la dezmembrari si o iei mai ieftina, poate chiar nu mai e nevoie sa mai pui bani si de la tine...+ ce o mai vinzi si pe a ta iesi in plus.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
nasol, din pacate traim in romania
ii mai poti cere aluia valoarea fransizei pentru casco (care e posibil sa fie mai mare decat jumate din pretul lunetei) sau o faci pe casco fara sa te coste nimic (decat o mica majorare la anul pt dauna)
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Astia care recomandati SH, asigurati si montaj sau vorbiti numa' asa, sa adunati stelute? Rolling Eyes Sansele demontarii/montarii cu succes a unui geam fixat prin lipire sunt de 10%. Wink
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Astia care recomandati SH, asigurati si montaj sau vorbiti numa' asa, sa adunati stelute? Rolling Eyes Sansele demontarii/montarii cu succes a unui geam fixat prin lipire sunt de 10%. Wink

Corect. Decat sa faci o asemenea operatie mai bine il cumperi nou cu montajul asigurat, chiar daca va costa putin mai mult.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Astia care recomandati SH, asigurati si montaj sau vorbiti numa' asa, sa adunati stelute? Rolling Eyes Sansele demontarii/montarii cu succes a unui geam fixat prin lipire sunt de 10%. Wink

ai facut cumva vreun sondaj de ai ajuns la concluzia ca numai 10%
PS:
sau postezi ca sa faci cat mai multe stelute(tu vorbesti de altii dar nu te vezi pe tine)
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nici eu nu vad sensul la un SH. Cu cat iesi mai ieftin fata de unul nou cu montaj asigurat? Cine stie ce a indurat ala SH? Daca e cu stergator, foarte probabil sa aiba si zgarieturi.
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Stefan_BC a scris:
elegance a scris:Astia care recomandati SH, asigurati si montaj sau vorbiti numa' asa, sa adunati stelute? Rolling Eyes Sansele demontarii/montarii cu succes a unui geam fixat prin lipire sunt de 10%. Wink

ai facut cumva vreun sondaj de ai ajuns la concluzia ca numai 10%
PS:
sau postezi ca sa faci cat mai multe stelute(tu vorbesti de altii dar nu te vezi pe tine)

Bine mai Stefane mi-a placut faza asta Wink Baiatul ne-a cerut parerile noastre sa ia o luneta noua sau de una SH iar noi asta am facut, ne-am dat cu parerea, acum, nu trebuie sa fim judecati de felul cum gandim(cum a spus el ca sa facem stelute) noi doar am spus cum am considera ca e mai bine, sau ce pareri avem.
PS: tare aia cu sondaju'
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu, in primul rand, as incerca sa aflu daca au avut autorizatie pentru asa ceva, e domeniu public.
Dupa asta, exista mai multe posibilitati:
1. Te adresezi primariei pentru readucerea la starea initiala daca nu aveau autorizatie + plangere la politie pentru distrugere. Vor fi si amendati si-ti vor plati si luneta. Nu e sparta, deci n-ai de ce te grabi. In mod sigur vei obtine banii, chiar daca nu foarte repede. Eu n-as lua s.h.
2. Mergi direct la politie si faci plangere pentru distrugere, lasandu-i pe ei sa cerceteze legalitatea constructiei. Si-n aceasta situatie, sigur iti vei recupera banii pe luneta.
3. Intocmesti toate documentele de mai sus, te duci la ei inainte de a le depune la autoritati si li le arati, lasandu-i pe ei sa decida ce vei face. Spune-le ferm ca vrei luneta noua, nu s.h. Poate, stiindu-se in culpa, vor accepta sa-ti plateasca luneta, ca sa scape de amenzi de la politie si primarie.
In nici un caz nu merge pe ideea s.h., ar fi pacat.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
perfecta dreptate ai GR04GBY,fiecare si-a dat cu parerea(cam cum ar proceda el daca ar fi in aceeasi postura),dar se pare ca sunt colegi care vb de rau pe altii dar nu se vad pe ei,cum era o vorba ,, vezi paiul din ochiul altului dar barna din ochiul tau nu'
Oricum imi sustin varianta cumpararii unei lunete SH
'imi cer scuze pt ca am fost offtopic
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Am auzit ca cine face cele mai multe stelute in cel mai scurt timp se face moderator Laughing , Stefane, tine-o tot asa, ai sanse mari, pacat ca in Moldova e deja unul... Crying or Very sad

On-topic
Ia-ti colegule o luneta noua!
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu se merita procesul, eu in locul tau luam jumatatea de bani de la seful de santier oricum era o negociere buna,pana la urma si tu ai gresit putin ca a ai parcat masina in acel loc,ai uitat ca traim intr-o tara de babanieri unde lipsa respectului este din in ce mai decimata,vorba lui Dem Radulescu "ma bucur ca nu o sa ajung in acele vremuri cand in Romania se va da bani pentru a ne spune buna ziua unu altuia" cel mai indicat sa cumperi o luneta noua,sa ne auzim cu bine.
  • Peterr

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Ar fi dragut un raport comparativ intre greutatea ta si cea a sefului de santier. Eventual masa musculara... Traim in Romania, asa se rezolva multe lucruri Smile

On topic: Nu-ti lua luneta SH. Mai bine mergi cu punctele de sudura in asta pe care o ai acum. Smile
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Stefan_BC a scris:
sau postezi ca sa faci cat mai multe stelute(tu vorbesti de altii dar nu te vezi pe tine)

Am trait sa o aud si pe asta tocmai de la tine.
  • spiridon

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Ialomita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Sunt nou pe aici, sunt student la psh.!Cred ca dupa disp. neasteptata a lui "Biela_Manivela",altii vor sa-si aroge drepturile de "Atotstiutor" ,de "Arbitru"! Primul este "@elegance" ! G.O.!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR