Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mosu90

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salutari! Am si eu un astra h(5-usi) din 2006 1.7 cdti (100cp) si recent am intalnit o problema care sper sa nu fie grava!
Mergeam eu linistit acu' 2-3 zile prin craiova, aglomeratie etc, si deodata aud un carait, mai mult un zumzet asa, ca si cum ai poliza un fier(nici chiar asa dar altceva mai relevant nu gasesc acum :p) si totodata am simtit o vibratie in pedalier, am incetinit am mers pe dreapta cu 20-30 , a incetat. Dupaceea la un semafor in rampa...acelasi lucru dupa care a incetat.
Si de atunci cand e frig a mai facut de 4-5 ori. Am fost ca tot omul la reprezentanta imediat in aceeasi zi... imi cheama aia un mecanic, se urca in ea, da cu spatele, da cu fata: "Nu are nimic, ia numarul meu ma suni daca se intampla ceva". Am 19 ani..probabil de aia l-a si durut undeva...
Precizez ca masina are 106 000 km , o am de o luna cand avea 99 000, am mers si mai sportiv sa zic asa, cateodata, ca orice tanar :p.
Am mai multa incredere in voi ! Oricum nu ar fi o problema ca se strica, dar nu vreau sa raman cu ea sa mi se opreasca in mers, si daca se opreste macar sa se opreasca odata sa nu mai stau stresat ca se strica ca raman pe drumuri Rolling Eyes .

Si mai am o problema de cand am luat-o.. cateodata cand bag a 1-a se simte un tupait cand intra in viteza, ca si cand ar cupla ceva, dar este destul de puternic nu cred ca este normal.

In rest eu sunt multumit de opeluri, mai am un astra g sedan luat nou noutz in 2006, doar placutele de frana si cauciucurile le-am schimbat pana la 60 mii :d, opelurile astea sunt facute pentru drumuri grele Smile), credeti-ma ca nu stau sa trec toate "cocoasele" de pe bulevard cu a 1-a...mai trec si cu a 3-a etc si inca nu bate nimic la niciuna din masini Smile

Am mai citit si alte threaduri dar nu am gasit ceva care sa mi se potriveasca !
  • mosu90

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2009

  • Mesaj Privat
nimic?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR