Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salutare la toti am o problema la plata cu cardu pe un site din uk mai exact sports direct am achizitionat in cos produse dar la final cand am dat sa platesc cu cardu nu reusesc am completat cvv nr card data expirari dar nu reuseste tranzactia mentionez cardul este a unui prieten ce are bani pe el iar comanda este pe numele meu e posibila sa fie asta cauza?va multumesc!si voi fi recunoscator pentru cei ce dau un raspuns de ajutor stima


Ultima modificare facuta de cip_dmx la Mar 03 Apr, 2012 11:27 pm
Skip ads

  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
1. Verifica sa ai confirmarea ca acel card poate fi folosit pentru tranzactii pe internet.
2. Daca ai posta mesajul ce iti apare cand vrei sa faci tranzactia ne-am da seama despre ce e vorba Smile.

Bafta
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Sorry, there was a problem processing your payment. Please try again. acesta este mesajul care il primesc la efectuarea tranzactiei cardu este visa si are si cvv (acele 3 cifre) de langa banda magnetica ms!
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
da, e posibil ca nefiind posesorul cardului sa nu iti accepte plata. la companiile aeriene de exemplu, cand platesti cu cardul online, te avertizeaza sa il ai cu tine pt verificare cand faci check in-ul la aeroport.
LE: eu lucrez pe vapoare, in general biletele de avion sau hotelurile sunt rezervate si platite de companiile la care lucrez. in Uk, cam in 50% din cazuri, la fiecare hotel unde stau verifica telefonic la firma daca au facut rezervarea pe numele meu. la departamentul personal e cineva 24 de ore din 24, asa ca nu am probleme.
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
vezi ca este un camp unde trebuie trecut numele titularului de card ... sa nu-ti treci cumva numele tau acolo ca => anulare tranzactie din start...
dar cauza mai sigura e cum a zis Iulian: nu esti titularul cardului si ti-au anulat tranzactia (fiind si din Romania) din cauza fraudelor care s-au facut...
ai mai putea sa discuti cu prietenul sa faci comanda pe numele lui...
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
sal zici bine cu completarea adresei am incercat adresa de livrare si facturare pe numele meu am citit din regulament si trebuie adresa si numele de pe factura identic cu numele posesorului de card...dar........tot degeaba am incercat si cu un card de_al meu de credit cec dar vad ca in cazu asta nu imi accepta bank ma duc maine si vad de niste informatii pacat ca pe la bancile astea nu prea ai cu cine sa te intelegi sunt numai doamne trecute de varsta a2 a si nu prea stiu despre ce e vorba da poate ma descurc pana la urma va multumesc si in continoare astept sfaturi mai ales d la pers ce fac comenzi pe sportsdirect ...... Rolling Eyes
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
limita implicita pentru tranzactiile pe internet e foarte mica sau 0.
Sa mearga prietenul tau la banca, sa modifice suma.
Daca nu renunti la limbajul de chat, renunta sa postezi pe forum. Or else!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR