Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Am gasit o calibra botita dreapta fata C20NE la fel ca a mea... numai ca are motorul din alt an si alt sistem de ABS(e dupa 94)...a mea e din `92. Daca schimba o parte din motor adik pistoane arbore axu cu came toate celea doar sa ramana carcasa din al meu. o sa simt vreo diferenta? Question si treaba cu EcU ala mai vechi e la fel ca ala din 94?
Skip ads

  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2004

  • Mesaj Privat
te complici aiurea, un motor c20ne e 200 de euro la dezmembrari
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Ma nu stiu ce sa zic pe aici la mine (Tecuci-Galati) sunt putine dezmembrari cu motoare adik 1Smile si is scumpe mmotoarele adik un motor pe putin 400 C20NE....



Da un motor C20LeT se gaseste la dezmembrari ???? Stie careva? sunt curios sa vad cam cat mai costa.

Daca ar fi sa schimb motoru` cu unu TurBo e riscant ? a mai facut cineva asa ceva de pe una de 8v sa se treaca un motor TURBo?
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Salutare.Postu cu nr 900 deci tre sa fie ceva bun de scris Laughing

Motoare CNE gasesti pe oriunde...cam la pretul la care a zis toxu 200-250 E
Un CXE il gasesti in cam 700-800 in mintile lui.
Un turbo- in jur de 1200..poate chiar si mai putin ,....depinde de cat de omorat e .

Ca idee au fost montate motoare turbo pe Kaddet-uri si pe Calibra fara probleme (eu personal stiu 3 masini cu aceste motoare Wink ) si nu au absolut nici un fel de probleme..doar ca rup cauciucurile in 2 la plecarea de pe loc Laughing Laughing Laughing
Skip ads

  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Dar mai e chestiunea aia RAR:) aia is cam bip... Daca tot o sa dea drumu la masini SH akuma din 2007 cred ca si motoarele se ieftinesc nu??? Ma gandesc ca prin februarie sa imi aduk un motor bun C20Let. Sper sa o mai lase astia mai moale de la RAR ca e grav..
Dar cand scimbi motorul e nevoie de ceva adik ce acte trebuie???
  • alex102

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: buc
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2005

  • Mesaj Privat
de ce s-ar ieftinii motoarele daca poti inscrie orice masina pe care in conditiile actuale ai incerca sa o dezmembrezi ca sa iti iei ceva bani pe ea?.. parerea mea Embarassed
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
pt ca ar scade pretul la masina cu totul.....si daca un turbo akuma la dezmembrari costa 1200 euro in italia sa zicem o calibra cu totul costa 1200euro normal ca ar fi cu mult reduus pretul..zic si eu akuma:)
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Pai...prima chestie care v-as sugera o e sa nu mai va incredeti asa de mult ce zic astia...cu aderarea lor si cu toate chestiile...Au fost , sunt , si vor fi masuri drastice oricand la modificari aduse masinii Wink

In primul rand....LET il gasesti si acuma la pretul care l-ai mentionat tu ....si sa stii ca indiferent de ce o sa faca Romania ...pretul masinilor de afara o sa ramana la fel Laughing Laughing Laughing Daca gasesti acuma o calibra turbo la 2000 de E la fel o sa fie si dupa 2007 Wink


Pentru LET...o sa fie nevoie de multe spagi date in locuri mari......si ..poate o sa reusesti.
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Zici u asa....dar am ceva frica pt ca o calibra la ei e ceva mai ieftina decat la noi... si ceva mai bune .unele.
Tot aud de la taranii astia de la tara care sunt in italia ca la noi(in italia) o calibra e 200-1000 euro ...da cred ca e basca la banii astia nu?? Sunt curios akuma sa vad ce or sa faca cu normele pe care le impun ce taxe o sa bage... oare cele care sunt inmatriculate deja se supun legii???


---------------------------------------------------------------------------------------------------

Mai e o chestie eu am un tip de ABS si cealalta masina Are alt tip de ABS. Conteaza?? adik daca schimb numai unitatea centrala? sau trebuie sa schimb si ECU??
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR